Kroniek ajax-nieuws In dit eerste Ajax-Nieuws in 1978 allereerst voor u allen een voorspoedig en aan gezondheid rijk nieuw jaar toegewenst. Mogen we mét u ten aanzien van onze club ook voor deze wen sen dat we, sportief gezien, van hoog tot laag de naam van ons dierbaar Rood en Wit zoniet overal op de hoogste sport van de ladder dan toch wel zo hoog mógelijk zullen weten te brengen. Dat, wat speciaal ons eerste elftal aangaat, men tot spel én resultaten zal weten te komen, die onze tribunes weer van uit verkochttot ,,zeer goed bezet" zullen vullen, want dat is wel zéér gewenst. Hadden we uit de laatste maand van het oude jaar nog iets te melden? Ja, wat de voetballerij zelf aangaat de teleurstellende wedstrijd tegen Haarlem aan de Middenweg. Na een moeizaam verkregen voorsprong van 1O moesten we op het laatst toch nog een gelijkspel toestaan. Onbegrijpelijk! Mét ons vroegen degenen op de schraal bezochte tribunes zich soms af, wie van de twee elftallen nu full- en wie semi-profs waren Zaterdagsmiddags vóór de Kerst en niet op Tweede Kerstdag zoals oorspronkelijk vastgesteld de wedstrijd tegen Eind hoven om de KNVB-beker. Ajax in deze ontmoeting aan het werk te zien was werkelijk een ware verademing. Zó goed, zó agressief, zó in het veld met de wil om te winnen, hadden we in geen tijden gezien. Daar boften de Eindhovenaren niet bij, want het werd maar liefst een 7O overwinning en dan mochten de bezoekers in vele gevallen hun handen nog dichtknijpen; de dubbele cijfers" lagen zeker in het verschiet. Hierdoor werd de kwartfinale bereikt; de inmiddels plaats ge had hebbende loting wees Rod a JC (dus nu in een uit- en thuis wedstrijd te spelen twéé ontmoetingen) als volgende tegenstan der in deze bekercompetitie aan. De wedstrijden worden op een woensdag gespeeld en wel op 1 en 15 februari a.s.; voor Ajax eerst ,,uit". Verder hadden we op 23 december onze traditionele Kienavond, als altijd weer geweldig verzorgd door de mensen van de Club avonden-Commissie onder de bezielende leiding van Karei van Mourik. Aan hen hartelijk dank voor het gebodene, zo ook onze erken telijkheid aan het adres van de vele goede gevers, die verant woordelijk waren voor de talloze fraaie prijzen. De wekelijkse clubavonden hadden op 30 december de tradi tie getrouw het oliebollen-feest, de jaarlijkse tractatie van de heer Ferron. Dat mag hier weieens gezegd worden, zoals we ook het verzuim moeten herstellen dat aan de zo uitstekend geslaag de St. Nicolaasmiddag de heer Ferron ook een belangrijk aan deel had in de vele goede gaven. En daarmede konden we over de drempel stappen en 1978 bin nengaan. Daar noteerden we in de eerste dagen reeds een succes voor onze club. Ajax deed mee aan het eerste in Nederland georgani seerde internationale zaalvoetbaltoernooiwaarbij in de finale AZ '67 met 21 werd verslagen. Zo gunstig verliep het in de daags na de Nieuwjaarsreceptie (zie voor de Nieuwjaarsrede van voorzitter Van Praag elders) gespeelde topper" AZ '67Ajax niet. Nu moet direct gezegd worden dat we sterk gehavend naar de Kaasstad togen; geen Geels (ziek), geen Erkens, geen Lerby (blessures) en verder nog enkele niet geheel fitte spelers. Bovendien misten we in de strijd al spoedig doelman Schrijvers (overigens goed vervangen door Peter Jager), maar al-met-al is het dan logisch dat, zoals trainer Ivic dat uitstippelde, je op deze wijze het accent primair op de verdediging legt. Waarin b.v. jong talent Freek Lamain het heel goed deed. Waarom nu weer die kritiek over deze tactiek (NRC-Handels- blad gaf overigens een heel goed verslag jegens Ajax.) Hoe vaak hebben wij zelf niet tegen een dergelijk voetbal patroon moeten opboksen, als de tegenpartij dat nodig vond En verder: mogen we in een uitwedstrijd mét een eerder gemelde handicap alstublieft zelf bepalen hóe we kunnen en zullen spe len AZ-trainer v. d. Hart mag natuurlijk zijn teleurstelling uiten over de kwaliteit van de vertoning, hij zou er goed aan doen daarbij vooral de hand in eigen boezem te steken. Want ondanks dan dat verguisde spel van Ajax, vertoonde het in het kader van wederopbouw en verjonging meer perspectief, meer inhoud, dan waarop men in Alkmaar ondanks vele en dure aankopen nu al jaren te wachten zit. Tenslotte nog even de uitslag: 1O voor AZ '67. Gezien hun meer aanvallend spel verdiend. Leggen we echter de kansen nog eens naast elkaar dan hadden de punten in Amsterdam moeten komen. Toch nog Onder verwijzing naar het gesprek van Tijn Middendorp met de Jeugdbegeleidingscommissie elders in dit clubblad opge nomen merken wij op, dat het onderwerp .Begeleiding" ook elders reeds enige tijd de gemoederen bezig houdt. Zo is deze aangelegenheid b.v. in het officieel orgaan ,,De Contractspeler" uitvoerig aan de orde gesteld, naar aanleiding van een door de Clubblad van de Amsterdamse Football-Club ,,Ajax" Maandblad Seizoen 1977/ 1978 - Januari 1978 - No. 6 Abonnement (voor niet-leden) 20,per jaar Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, M. Middendorp, J. van Praag Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. Kopij voor het volgend nummer moet uiterlijk 12 februari a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 1