een fout van Henk Pandy; toen een slechte opstelling bij een vrije schop en langs het „muurtje" werd de tweede tegen-goal geboren. In de tweede helft, waarin we stukken minder speelden, voltrok het vonnis zich verder. Het werd 30 door een slecht weggewerkte corner en juist toen iedereen een tegen-goal van Ajax verwachtte werd het 40. Zonder meer was de overwin ning voor Voorland verdiend, maar aan de andere kant wel geflatteerd. Kop op, jongens, de moed niet verliezen voort aan onze kansen beter en doeltreffender afwerken Er is nog niets verloren. De Juniores BI sloegen „uit" een bijzonder stevig spelende ploeg van SDW BI. De eerste helft werd besloten met een 01 voorsprong door een goal van Rudi Das. Direct na de thee kwam de gelijkmaker. En hoewel we trachtten tot een zo goed mogelijk spel te komen, zat er vandaag, zo lezen we in het verslag, de „Schnitt" niet in. Tot enkele minuten vóór tijd. Een vrije schop van Ton Blanker en Niek Berentsen met een afstand-toverbal brachten toen de eindstand op 13. Guur weer, regen en wind noch de Juniores B1 van Abcoude konden onze B1 het scoren beletten. Maurice van Zijst (3x), Rudi Das en Wim Kieft zorgden voor een 50 zege. Tegen de Juniores B1 van RKAVIC moest één punt worden prijs gegeven. Het éérste verliespunt. Ook in ander opzicht een on gelukkige wedstrijd; reeds in het allereerste begin brak de rech terspits van onze tegenstanders zijn enkel. Na een onderbreking van circa 20 minuten werd met beider volledige toestemming de wedstrijd onder uitstekende leiding voortgezet. Was nog vóór de pauze RKAVIC op een 10 voorsprong gekomen, direct na de hervatting bracht Niek Berentsen uit een goed door Maurice genomen corner, de stand op 11. Hierna ontstonden voor Ajax nog legio niet-te-missen-kansen. Maar we misten ze wél hadden Vrouwe Fortuna niet op onze hand Die stond naast de prima spelende doelman van de tegenpartij, dé man die een Ajax-zege in de weg stond. Over de Juniores B2 wordt ons gerapporteerd dat na vier weken stilstand de wedstrijd tegen De Meteoor B1 niet zo best was, mede door het slechte veld. Er valt van deze ontmoe ting, die eindigde zoals ze begon (00), weinig anders te mel den dan dat ene schot van Sjaak de Heer op de paal. Een week later, tegen De Germaan B1, begón de tegenpartij met 10 man en toen er later nog één van hun spelers uit het veld werd gestuurd, had dat ons een dergelijk voordeel moeten geven dat om zo te zeggen met dikke cijfers was gewonnen. Maar ons overwicht dat tot twee goals leidde (Rudy Mulders en Sjaak de Heer), nam al spoedig af. We namen het te gemak kelijk op en toen via een strafschop de tegenpartij op 21 kwam te staan, was het nog oppassen geblazen. Gelukkig kon den we de volle winst behouden. Ook tegen Rood Wit A een doelpuntloos gelijkspel. Maar gelet op de kansen die beide partijen kregen, had het net zo goed 22 of 33 kunnen zijn. Overigens als kijkspel een wedstrijd die het aanzien zeker waard was. In de ontmoeting tegen DWG B1 konden wij ons het beste aan de moeilijke terreinomstandigheden aanpassen. Uit de ruim schoots aanwezige kansen scoorde Viggo Waas vóór de rust de enige goal. De tweede helft verschilde qua wedstrijdbeeld wei nig van de eerste. Nu was het Robby Hendriks die het DWG-net vond en de stand ook eindresultaat op 20 bracht. Jon gens, die kansen Over de wedstrijd van de Juniores Cl tegen De Volewijckers wordt gemeld dat Ajax daar zijn eerste nederlaag leed en verdiend. Er was hier nl. sprake van een keihard veld en als dan vóór de wedstrijd en in de rust wordt aangegeven hóe onder deze omstandigheden te spelen en dat gebeurt niet en de tegenpartij doet dat wél ja, dan ga je „de boot in". Bij De Volewijckers op dit hobbelige veld geen risico bal metéén op de schoen en daar had Ajax het moeilijk mee. We namen nog wel de lei ding door Tjapko Teuben met een mooi afstandsschot, maar na de pauze maakten de Volewijckers twee goals, terwijl wij er niet meer aan te pas kwamen. Een nederlaag om over na te denken. Tegen de Juniores C1 van DWS heeft ons Cl-team laten zien dat de eerste nederlaag een vergissing was. De blauw-zwarten helemaal teruggedrongen, konden het tot de rust nog een beetje bijhouden, maar zagen Johnny van 't Schip en Winnie Haatrecht Ajax een 20 voorsprong geven. Na de thee was er echter voor onze tegenstanders geen redden meer aan. In hoog tempo werden zij door Ajax weggespeeld en Winnie Haatrecht (2x), Jos Gillebaard en Johnny van 't Schip maakten de „zes" vol. Alle jongens een pluim voor hun voortreffelijke inzet. Dat de C1 een ruime overwinning verwachtte was, gezien de positie op de ranglijst van de tegenpartij: WA C1begrijpelijk. Het is ook zóver gekomen, dat de Ajax-ploeg over zijn tegen stander heen liep, getuige de tien goals: Winnie Haatrecht (3x), Johnny van 't Schip (2x), Onno Pouw, Ronny Voorn, Edwin Bakker, Jos Gillebaard en René Panhuis. Onder deze omstan digheden mag er echter o.i. geen tegen-doelpunt vallen...! Einduitslag namelijk 101 voor Ajax. De Juniores C2 hebben het tegen koploper Sporting Zuid C1 niet zo best gemaakt. In de eerste helft schiepen we ons nog vele kansen, maar het doelpunt viel aan de andere kant. Rust 10 achter. Na de hervatting zijn het een aantal fouten in de verdediging geweest, die door de snelle buitenspelers van onze tegenstander werden uitgebuit. Wij konden slechts de eer red den door Cor van Rossum uit een trekbal van Marco Robijn. Aldus verloren met 31. De volgende zondag revanche op NFC C1 voor de nederlaag van destijds. Rust 10 voor Ajax door Dick Verheul. Na de thee het oude liedje: legio kansen, maar slechts één doelpunt: wederom van Dick Verheul uit een toegespeelde bal van Edwin van Hameren. Eindstand 20 voor Ajax. Het verslag eindigt dan met de opmerking: Het afronden van de vele kansen blijkt moeilijk voor de C2 te zijn. (Onze opmerking hierover: één troost, zij het misschien een schrale: als we de verschillende verslagen lezen is het elders al niet anders. Red.) In Badhoevedorp tegen Lijnden C1 werd onnodig verloren. Thuis hadden we deze ploeg met grote cijfers verslagen, maar in de Haarlemmermeer werd het een desillusie. We konden niet tot scoren komen, terwijl één fout bij ons (verkeerd terugspelen) de thuisclub de gelegenheid gaf een 10 voorsprong te nemen, waaraan we helaas niets meer konden veranderen. Jammer maar ergens natuurlijk ook eigen schuld! Het nieuwe jaar werd goed door de C2 ingezet, nl. met een 61 zege op KDO C1. Hoewel we door een fout „achter" op achterstand kwamen, was het in dezelfde minuut alweer gelijk door Edwin, kopte even later Cor van Rossum naar 21 en werd een fraaie combinatie tussen Edwin en Toon den Boer door laatstgenoemde mooi afgerond. Nog vóór de thee 41 voor Ajax door Cor Terstall. Na rust een oppermachtig Ajax. André Goudszwaard en Bart Rood zorgden verder voor de „zes". Nog te vermelden een fraaie solo van laatste man Nico Brouwers die, jammer voor hem, door de KDO-doelman werd gestopt. Tot slot de Juniores C3. Marco van Zoest vertelt ons op zijn eigen wijze iets over de wedstrijd Diemen C1Ajax C3: „Tegen deze mede-kandidaat voor de bovenste plaats werd, na een spannende strijd, de overwinning (20) behaald. Hier voor zorgden een hard werkende verdediging met een goede doelman Raymond Meyer, een sluitend middenveld en een voor hoede die er zin in had. Doelpuntenmakers: Nicky Hulscher en J. Verwey. En zulks onder de bezielende leiding van de heer W. de Geest." (Marco uitstekend! - Red.) De volgende reporter: Ringo Rootlieb over Ajax C3NEA C1, uitslag 70. „Een rommelige wedstrijd, mede door de zwakke tegenstander. Er werd bij ons téveel met de bal gelopen ieder wilde een mannetje nemen en er werd ook téveel op rechts gespeeld. 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 15