Jeugdrubriek ilBI BV AMSTERDAM Er ligt, omdat we nogal vroeg met ons december-nummer moes ten verschijnen, wat de kopij betreft nogal wat ,,ouwe kost". Met waardering voor de arbeid van de verschillende „penne- ridders" (en dat zijn er ditmaal nogal wat, vooral bij de Junio res C3) gaan we natuurlijk niet zonder meer aan die schrifturen voorbij, maar wel ligt het in ons voornemen een en ander hier en daar enigszins te bekorten. Dit zal, geloven wij, geen grote bezwaren opleveren. Reporter voor de Juniores Al is ditmaal Donald de Vries. „Tegen DOS was er de nodige spanning, dit met betrekking tot de vraag: wie gaat de bovenste plaats bezetten. Ajax begon goed; al spoedig scoorde Erwin Cramer met een droog schot. Toen onze rechtsback Bergsma even later goed de buitenspelval ontliep, scoorde hij mét een mooie Job" over de verslagen DOS-keeper. Na de hervatting kon DOS gelijk komen door ver lies van concentratie bij Ajax. Maar het schudde ons wel wak ker, want er werd van nu af aan beter gewerkt. „Elke-week-prijs"- schutters Eef Heyt en Remco Muller zorgden daarna voor de overwinning. Doelman Eric Bruyn speelde een zeer goede wed strijd. Een week later, tegen HSV-thuis, begón het goed. Een terug- gekopte bal van Remco kwam voor de voeten van „kanon" Eef Heyt en een kogel in de bovenste hoek liet geen twijfel. Door een dekkingsfout bij ons maakte HSV gelijk. De reactie hierop was, dat alles wat Ajax heette, in de aanval ging, maar waar daarbij onze vleugel-spitsen téveel naar binnen trokken, werd het aan de andere zijde een opeenhoping waar geen doorkomen aan was. Uitvallen van HSV leverden hun twee goals op (13) en hoe wel we nog wel een keer terugkwamen (Remco: 23) en deze ook nog een keer tegen de paal knalde, kwam er geen ver andering meer; het bleef 23! Tegen EDO-uit werd het slechte spelbeeld van de laatste weken enigermate uitgewist, mede omdat er zeer hard was getraind. Zo stonden we bij rust reeds met 40 vóór (Eef Heyt, Remco Muller, Erwin Cramer en Donald de Vries). Tijdens de pauze werd er over alles, behalve voetbal, gesproken, wat niet bevor derlijk was voor de concentratie. Dat bleek ook wel: we scoor den nog maar twee keer (Eef en Donald), maar kregen ook een doelpunt tégen Een slechte wedstrijd waarin téveel kansen werden gemist. Bij DEM in Beverwijk stond er een harde wind schuin over het veld, wat ,,hoge-ballen-voor-de-pot" onmogelijk maakte. Gabri zeebai^erpad fia/rr/e/f MONTA&E - BALANCEREN ELECTROHISCH UITLIJNEN Martinez en Donald de Vries zorgden bij de thee voor 02. Na de rust aldus verwachtten we zouden er meer goals wor den ingejaagd. Maar dat pakte toch anders uit. De spits van DEM kopte naar 12 en toen werd het nog spannend. Doch toen Ronald de Vries er 13 van maakte, zonk de thuisclub de moed in de schoenen. De daardoor voor ons ontstane drie tot vier kansen werden alle „vakkundig" gemist, zodat het 13 bleef. Op de eerste voetbalzondag in 1978 (na twee weken „voetbal lóós") kwam De Spartaan op bezoek. We hebben er hard voor gewerkt. Móeten werken, want een zacht-eitje zijn de Spartanen nooit. We kwamen op 10 door een fraai schot („in-éne") van Hans Bergsma en nog vóór de rust zou het 20 worden door een schitterende goal van Gabri. In de tweede helft begonnen de bezoekers pittig, met als resultaat een tegendoelpunt (21). Toen werd het werkelijk nog even oppassen. Maar het was op nieuw Gabri, die met (weer) een zeer mooi doelpunt (effectvolle vrije trap) de stand op 31 bracht. Daarna gaven de Spartanen het op en maakte Erwin Cramer er 41 van, toen de keeper een bal losliet. Een van onze kant redelijk goed gespeelde wed strijd." (Donald, voortreffelijk! - Red.) Onze Juniores A2 tegen De Meer A1 startten in deze ontmoeting niet zo geweldig. Waren hier de vier weken rust de oorzaak van? Onnodig balverlies, onzuivere passes, neen, het liep niet zo best. We namen de leiding (Wim Wolffgramm) en daar bleef het vóór de rust bij, aangezien vele andere kansen niet werden benut. De tegenpartij speelde zo nu en dan wel aardig voetbal, maar onze verdediging gaf niets weg. In de tweede helft domi neerden we nog meer. Ajax kwam op 20 (Philips Uytenboo- gaart), maar daar bleef het bij, omdat iedereen een doelpunt wilde forceren (wat dan juist niét gebeurt). Dat het daarbij ook verwaarlozen van de dekking niet door De Meer werd uitgebuit, was maar gelukkig voor ons. Aldus een 20 overwinning. Vrijgesteld voor de competitie speelde de A2 een vriendschap pelijke wedstrijd tegen De Germaan A1. Om een beetje in het wedstrijd-ritme te blijven. Aanvankelijk hadden de gastheren de beste papieren, maar hun vele gemiste kansen zouden óns moed geven. Een goede trekbal van Jan Weggelaar (speelde een zeer goede wedstrijd) werd door Wim Wolffgramm in-ééns op de slof genomen (01). Toen Tinus Teunenbroek, op rechts, een trek bal op maat gaf, stond daar Marcel Boonstra klaar (02). In de tweede helft was een diepte-pass voor Rob Brouwer reden om er 03 van te maken. Cor Smit, alléén door het midden, schoot prachtig keihard in, maar even fraai tikte de Germaan keeper de bal tot hoekschop. Even verflauwde bij ons de con centratie en dat leidde tot 13! Daar bleef het bij. Moet nog worden vermeld dat Erik Bruyn een paar zeer fraaie reddingen verrichtte. Rivalen A1 op bezoek gaf vanaf de aftrap te zien dat de gasten naar de Meer waren gekomen om tenminste één punt te halen. De manier waarop zij dat wilden doen had qua voetbal weinig om het lijf. Een wedstrijd met zoals we van deze tegenpartij gewend zijn een hard karakter, spirit tot het laatste (vooral nu, toen het maar 10 door Corrie Smit bleef). Zo was het óók, dat Rivalen b.v. het middenveld oversloeg en met wilde, hoge trappen hun voorhoede wilde bedienen. Neen, mooi was het niet. We kregen nog wel een paar kansen, maar pech en een goede doelman bij de tegenpartij waren er de oorzaak van, dat het bij dat éne doelpunt bleef. Geen wedstrijd om met genoegen op te kunnen terugzien. Wel blij met de twee punten. Tegen Voorland A1 -uit speelde Ajax een behoorlijke partij voet bal; er waren vele goede combinaties, echter de kansen werden niet in goals omgezet. Toch een 20 achterstand bij rust; eerst TESTENVERVANGEN accit UIT VOORRAAD CONTROLE LADEN III LVERSUM 'VEENENJDAAl 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 14