SENIORES-OVERZICHT IN MEM0RIAM W. W. Heisterkamp en W. F. Schoevaart In dit eerste nummer van het nieuwe jaar hebben we een goed overzicht over de standen halverwege de competitie. Ajax 3 is nog steeds koploper, Ajax 4 bevindt zich zoals dat populair heet in de sub-top en Ajax 5 handhaaft zich voorlopig, zij het met moeite, als promovendus in de reserve 4e klasse. Laten we een terugblik werpen op de laatste wedstrijden. Ondanks twee nederlagen bleef Ajax 3 aan de kop van de rang lijst, mede door even zo vele misstappen van de concurrentie. In de eerste twintig minuten van het duel met Blauw-Wit 2 op Sportpark Sloten was Ajax duidelijk sterker en 't leek erop dat de zwakte van de wedstrijden daarvóór zou worden hersteld. O.a. een snoeihard schot van Nol Boerkoel werd door de doel man van Blauw-Wit keurig verwerkt. Toen was er plotseling een black-out van Jan Schipper en vervolgens vijf minuten later een corner voor Blauw-Wit, waarbij de gehele Ajax-defensie niet reageerde. Daarmee was 't 20. Ajax bleef weliswaar fanatiek aanvallen, maar 't bleef slechts bij een schot op de lat van Wil Thiel. Blauw-Wit speelde fanatieker, doch behalve de twee reeds gememoreerde goals bleef de ploeg voor ons doel on gevaarlijk. In de tweede helft hebben wij nog geprobeerd om bij te komen en Jan Letschert was dicht bij een doelpunt, doch zag zijn inzet door een back van de lijn gehaald. Na een kwartier viel de definitieve beslissing. Een voorzet van links ging voor de Ajax-goal langs en werd door de rechtsbuiten hard inge schoten (30). Ook de thuiswedstrijd tegen EDO 2 werd een nederlaag. Ditmaal met 13. In het eerste half uur was Ajax oppermachtig en waren er zeer goede kansen om een voorsprong te nemen, maar evenals in vóórgaande wedstrijden was 't ook ditmaal de tegen stander die doelpuntte. Roel den Hartog raakte, als laatste man, de bal kwijt, waardoor EDO simpel kon scoren. Na ongeveer veertig minuten 02 na een counter van de Haarlemmers. Nog vóór rust was de wedstrijd beslist, toen Kenneth Pont bij een scrimmage de bal langs zijn eigen doelman schoof. Na rust bleef EDO wat meer terug en liet het initiatief aan Ajax, maar meer dan een benutte strafschop van Hennie Henrichs zat er niet in (1—3). De thuiswedstrijd tegen concurrent Hilversum 2 werd eindelijk weer eens een (21) overwinning. Na een kleine tien minuten opende Hans de Vos de score met een harde schuiver van de rand van het strafschopgebied. Het betekende tevens de rust stand. Ajax speelde deze wedstrijd met veel meer overleg dan de laatste wedstrijden vóór de winterstop. In de tweede helft kopte Hans de Vos raak uit een vrije schop van Rolf Grooten- boer. Opvallend was ditmaal het resolute opruimen in de defen sie, waardoor kritieke situaties voor eigen doel tot een minimum werden beperkt. In de afdeling van Ajax 4 vinden regelmatig verrassingen plaats. Zoals reeds in het vorige clubblad vermeld, verloren we aan de Kruislaan met 10 van TOG 2. Met good-old Ab Post op de linkerwing gingen we goed van start. Van meet af aan werd TOG goed onder druk gezet, doch gescoord werd er niet. Spijtig was het, dat juist Ab Post (overigens de speler met de meeste inzicht) een bal verkeerde passte, nl. in de voeten van een tegenstander, waardoor het enige doelpunt ontstond. Ajax trok nog feller ten aanval en er ontstonden vele hachelijke mo menten voor het TOG-doel. Wel werd nog een Ajax-goal om onduidelijke redenen afgekeurd, doch het zeker verdiende gelijke spel werd ons niet gegund. De uitwedstrijd tegen NFC 2 leverde ons één punt op. Een mis verstand tussen Jos Vonk en Frans Grootenboer was oorzaak dat NFC na plm. tien minuten de leiding nam. Ajax bleef veel sterker, maar een afmaker ontbrak ten enenmale. Het grote manco was echter dat het spel over té veel schijven liep, met té weinig zuiver dieptespel. Bovendien had de NFC-goalie niet over geluk te klagen. De thee brak derhalve aan met een 10 ach terstand. De tweede periode speelde zich bijna geheel af op de helft van NFC, maar de gastheren hielden de zaak achter goed dicht. Het invallen van Harold Lai voor Adri Smits bracht wat meer vaart in de aanval en een paar wonderschone dribbels van dezelfde Harold leverden bijna een doelpunt op. Toen iedereen zich al met een nederlaag had verzoend, wist Fons Erich in de laatste minuut de bal bij een scrimmage in te schieten (11). Onze club betreurt het heengaan van haar lio FRANS LOUWAARD op de leeftijd van 65 jaar. Het was bekend dat zijn gezondheidstoestand geen honderd procent was, doch aangezien hij nog vele activiteiten aan de dag legde, kwam zijn overlijden op 6 januari jl. voor de mees ten zeer plotseling. Hoe hadden bijvoorbeeld velen van ons nog met hem staan praten op de kienavond, waarvan men hem sinds jaar en dag kende als de man die altijd de lijst van de prijzen samenstelde. Frans was sedert november 1929 lid van Ajax. Het is voor namelijk in de juniores-tijd geweest, dat hij als voetballer mee hielp de kleuren van zijn club hoog te houden; zijn verdere gróte verdiensten jegens Ajax liggen vooral in de vele jaren dat hij lid was van de Clubavondencommissie, waarvan o.a. ook uitgaande: de dag van de visclub, de reeds eerder aangehaalde kienavond en andere gebeurtenissen. Dat Frans vele vrienden had, niet alleen bij Ajax doch ook in de biljartwereld, zijn tennisclub alsmede in het zakenleven, dat be wees de geweldige belangstelling bij zijn laatste gang. Een fijne clubmakker is niet meer Beste Frans dank voor je vriendschap. Rust in vrede. Mart. J. W. Middendorp Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van de heer WILHELMUS JOHANNES VAN DER VELDEN op de leeftijd van 72 jaar. De heer Van der Velden was lid van Ajax sinds 1 september 1922; in 1972 begiftigd met de Gouden Speld in verband met zijn 50-jarig lidmaatschap. Hij ruste in vrede. Bestuur der A.F.C. ,,Ajax" 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 11