Uittreksel uit de notulen van de ledenraadvergadering Dankbetuigingen 21 NOVEMBER 1977 De voorzitter opent de bijeenkomst met een speciaal woord tot de heer Caransa (die straks als lid van de ledenraad zal worden geïnstalleerd) na diens onverkwikkelijke vrijheidsberoving. De heer Caransa brengt in zijn dankwoord o.m. zijn erkentelijk heid tot uiting voor het medeleven alom in den lande en de geweldige belangstelling na zijn terugkeer. In clubverband hoopt hij een bijdrage te kunnen leveren aan een goede werkzaamheid van de ledenraad in het belang van de vereniging. Ons hoogste college is bijna voltallig aanwezig; alleen de heren Bouwens (ziekte) en Timman zijn verhinderd. Enige ogenblikken stilte worden in acht genomen in verband met het recent overlijden van de heer C. H. Geudeker. Nadat de installatie heeft plaatsgevonden van de heren M. Caransa, A. Kraan en M. Vischschoonmaker, zijn de notulen aan de orde. Deze geven weinig stof tot commentaar; alleen de heren Pot- harst en H. v. d. Zwaag plaatsen enkele opmerkingen. Wat de verkiezing van een 1e en 2e plaatsvervangend voorzitter van de ledenraad aangaat, wordt, nu de heer Potharst zich niet herkiesbaar heeft gesteld, besloten de heer G. Fischer te „be vorderen" van 2e- tot 1e plaatsvervangend voorzitter, terwijl de voormalige zetel van de heer Fischer voortaan zal worden bezet door de heer J. Neefjes. Intussen is punt 5a van de agenda aan de orde: vaststelling van de door de Financiële Commissie goedgekeurde begroting voor het verenigingsjaar 1977-1978. Deze was nog opgemaakt door de voormalige penningmeester (hr. Timman), maar moest uiteraard ook nog aan het oog van onze nieuwe schatbewaarder (hr. Brandsteder) voorbijgaan. Die was, met de afgevaardigde van de Financiële Commissie, de heer Van Wijk, tot de conclusie gekomen, dat geen wijziging noodzakelijk was. Na een korte discussie (de heren Fischer, Been, H. v. d. Zwaag, Caransa en daarbij natuurlijk Brandsteder als „antwoordman") kon de vergadering zich algemeen met de stukken akkoord verklaren. De voorgestelde wijzigingen in ons Huishoudelijk Reglement het corrigeren van enkele „schoonheidsfoutjes" leveren geen moeilijkheden op, waarna men is toegekomen aan het voorstel van het bestuur: het ondersteunend lid jhr. F. J. C. Mollerus te benoemen tot werkend lid. Mevrouw A. Geudeker betuigt mede namens de andere familie leden haar oprechte dank voor de hartelijke blijken van deel neming na het heengaan van haar echtgenoot Kick Geudeker. Heel hartelijk bedankt, bestuur, trainers, leiders, ontspannings commissie, fam. Kamlag en alle C-juniores voor de fijne attenties die ik na mijn operatie in Londen heb ontvangen. Ook namens mijn ouders. Ik mag gelukkig weer trainen en hoop zo gauw mogelijk in het doel te staan bij de C3. Michiel Raske De heren Schoevaart en Middendorp plaatsen hierover opmer kingen (zonder direct tégen te zijn), waarna het voorstel o.m. bij monde van de heer Westrik wordt toegelicht, terwijl ten aan zien daarvan (die toelichting) ook voorzitter Van Praag een nadere verklaring geeft. Nadat allen hun „zegje hebben gezegd", wordt de heer Molle rus met algemene stemmen benoemd tot werkend lid. Punt 7: de verkiezing van 1 lid voor de Financiële Commissie. Er zijn twee kandidaten, t.w. de heren A. W. van Dijk en ir. J. Lambregts. De meerderheid van stemmen (14 tegen 11) is tenslotte voor Han Lambregts, waarmede onze felicitaties. De mededelingen vanaf de bestuurstafel omvatten o.m. de ver breding van de basis der A-selectie (eventuele nieuwe aan kopen), de „professionele" kaartencontrole bij onze thuiswed strijden door Hoogenboom's Bewakingsdienst (nadat gebleken is dat een aantal suppoosten onbetrouwbaar is) en de plaats van onze Controle-Commissie nu. Een en ander ontlokt nog een vrij uitvoerige discussie. Na de pauze volgt de bespreking over de opvolging van voor zitter Van Praag, die na afloop van zijn ambtsperiode in augustus/september a.s. zijn functie zal neerleggen. Dit punt was op de agenda geplaatst op verzoek van de heren Potharst en Fischer, 1e en 2e plaatsvervangend voorzitter van de leden raad, namens verscheidene afgevaardigden, hiervan o.a. de heren Boerkoel, Hordijk, Lambregts, Middendorp, Neefjes e.a. Hoewel door de activiteiten van enkelen hunner wel alreeds een kandidaat uit de Ajax-gelederen is voortgekomen, dienen inge volge de reglementen alle stemgerechtigde leden de gelegenheid te krijgen kandidaten naar voren te brengen. Aangezien de voorzitter zelf bij zijn laatste herbenoeming (1975) erop gewezen heeft dat tijdig voor een opvolger moet worden gezorgd, opdat deze een inwerkperiode zou kunnen doormaken, behelsde het voorstel van de heer Potharst c.s. de stemgerechtigde leden op korte termijn tot een kandidaatstelling uit te nodigen, hiervoor een termijn van ongeveer een maand aan te houden, opdat de ledenraad daarna (vervroegd, in ver band met die „inwerkperiode") de voorzitter kan aanwijzen, die straks, tijdens de a.s. jaarvergadering van de ledenraad, de taak van de heer Van Praag kan overnemen. Hierover volgt een uitvoerig debat, waaraan praktisch alle aan wezigen deelnemen, maar dat niet tot een besluit leidt, omdat de afgevaardigden van de ledenraad worden verrast door een verzoek vanaf de bestuurstafel, met name de ambtstermijn van de huidige voorzitter nog met één jaar te verlengen, zulks voor namelijk ten behoeve van de nieuwe penningmeester, die o.a. ten aanzien van spelers-contracten, aankopen e.d. nog gaarne enige tijd de steun van de heer Van Praag zou hebben (overi gens verlaat deze „de dienst", zoals eerder gezegd, pas in september a.s.) Aan de rondvraag namen deel: de heren Middendorp (Gluic), v. d. Zwaag (interview Leo Horn), Caransa (eigenlijk een mede deling inzake het beschikbaar stellen van een bedrag voor de inrichting van een hartkamer), Hordijk (receptie aftredende bestuursleden), Vischschoonmaker (Ajax-krant), Schoevaart (onelegante woorden van de voorzitter jegens seniores/jeugd- commissie tijdens afscheidsreceptie hr. Kraan), Fischer (idem en opmerking over huldiging afgetreden commissieleden), Van Eijden („dat komt nog"), Potharst (eventuele tegenkandidaat hr. Hogewoning), Neefjes (nog eens huldiging/receptie hr. Kraan alsmede uitreiking aan deze van de Parool-ring), Midden dorp (ook over deze zaak), Kraan (idem), Pil (verkoop bier in blikjes op tribunes); met commentaar hierop van de heren Caransa en Lambregts. Oók van hr. Pil (interview Parool/lvic), Klok (huishoudelijk reglement), v. d. Zwaag (scorebord), Boe ring (etiquette persoonlijk gesprek met hem i.z. voorzitter schap), Van Praag (gaat met jeugdcommissie praten). Hierna wordt de vergadering gesloten. 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1978 | | pagina 10