VAN DE VOORZITTER Ajax werd in het afgelopen seizoen landskampioen. In verband met dit feit ontving Jaap van Praag te Zeist uit handen van de KNVB-voorzitter Meuleman de kampioensmedaille Alhoewel reeds genoeg in de Pers is ge schreven over onze pogingen de speler JORDAN aan te trekken, vind ik het toch wenselijk u op de hoogte te stellen, zij het in het kort, van de juiste gang van zaken die ,,tot het niet doorgaan" hebben geleid. Hadden wij, ingevolge de wens van onze technische staf, al bij Leeds geïnformeerd tijdens ons verblijf vóór de te spelen wed strijd aldaar, of het juist was dat de speler Jordan Leeds mocht verlaten en het ant woord bevestigend was, zijn penningmees ter Brandsteder en ondergetekende voor een officiële bespreking (op 28 novem ber jl.) naar Leeds vertrokken. Na ampele besprekingen met de voorzit ter van Leeds, Mr. Manny Cussins, en manager Jimmy Armfield werd over het transferbedrag volledige overeenstemming bereikt, zij het tegen de zin van manager Armfield, die Jordan niet graag zag ver trekken. Nu dient u ook te weten, dat het in Enge land absoluut „taboe" is met een speler over een transfer te praten, alvorens de club (in dit geval dus Leeds) daartoe is ingelicht en toestemming geeft. Inzake Jordan was dit ook niet nodig, daar manager Armfield exact op de hoog te was van de zakelijke verlangens van zijn pupil, terwijl ik wel wist dat Jordan graag naar Ajax wilde komen. Aldus volledige overeenstemming wat de transfer betrof, alleen manager Armfield wenste Jordan nog een week te houden onder het motto: geen directe plaatsver vanger, en: enkele blessures bij overige spelers. Brandsteder en ik, we waren er niet geluk kig mee, maar gingen noodgedwongen akkoord. Zo zou Jordan 7 december naar Amster dam komen, voor medische keuring en om contract te maken. We kregen echter weer verzoek om uit stel, hetgeen we manager Armfield niet toestonden, waarna tot onze verrassing en ook verontwaardiging de tranferprijs, on danks eerder overeengekomen, fors werd verhoogd. Nu, om het verhaal niet te lang te maken, we zijn op 12 december jl. nogmaals naar Leeds getogen met de verzekering op zak, dat de complete „Board" (zeven direc teuren) aanwezig zou zijn. Op het vliegveld van Leeds werden Brand steder en ik op meer dan hartelijke wijze ontvangen en, om de Pers te vermijden, naar een afgelegen hotel gebracht. Na de zaak uit de doeken te hebben ge daan en wij op ondubbelzinnige wijze van onze ontstemming blijk hadden gegeven over hün manier van zaken doen, ging de „Board" in vergadering en werd de zaak op correcte wijze terug gedraaid. Mr. Jordan was „ons", voor het oorspron kelijk overeengekomen bedrag! Contracten werden opgemaakt, de Engelse Voetbal bond ingelicht, Pers dito, kortom niets stond de overgang van Jordan naar Ajax meer in de weg. Lunch met z'n allen, tijdens welke voor zitter Manny Cussinss zei dat het contract met Jordan nog slechts een formaliteit was. Na de lunch verschijnt dan inderdaad Joe Jordan, beminnelijke jongen, keurig in het pak, leuke begroeting, maar met een advocaat. Inmiddels hadden zich een groot aantal Engelse journalisten, tv- en radio-commen tatoren verzameld. Het einde als Leeds speler van Jordan was daar. Toen kwam de ontgoocheling. Onder het genot van een echte Engelse kop thee, bleek dat de wensen van Jordan geheel in tegenstelling tot hetgeen ons was ge zegd alle perken te buiten gingen. Een onhaalbare kaart!! Bellen met Leeds, dat de zaak niet doorging, resultaat: paniek bij Leeds, en manager Armfield kondigt aan, dat hij direct per auto naar ons toe komt Spreken met Jordan verklaring van Armfield: „Daar zal hij spijt van krijgen, zó'n aanbod krijgt hij nooit meer" etc. etc. Echter al deze uitspraken konden Ajax niet helpen. M.i. is het addertje onder het gras, dat Jordan waarschijnlijk inmiddels een nog betere aanbieding heeft gehad en er niet meer op had gerekend, dat Leeds en Ajax toch nog tot overeenstemming zouden komen. Aldus een zeer teleurstellend feit voor Ajax: géén Jordan, geen versterking voor ons bij de komende EC-wedstrijden in maart a.s. We zullen wat dit betreft moe ten blijven roeien met de riemen die we hebben!! Dat we doende blijven te proberen onze basis door aankopen te verbreden blijft duidelijk. In competitie-verband zullen we moeten proberen bij de bovenste drie te eindigen, en dat kan ook! Bovendien tellen we ook nog mee voor de KNVB-beker. Een tijd van hard werken voor onze tech nische staf, spelers en bestuur ligt voor ons, waarbij vooral ook het oog gericht moet blijven op onze eigen jeugd. Mag ik eindigen met u allen prettige feest dagen en een gelukkig 1978 toe te wensen. J. van Praag 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 5