BREPOLS SPORTAGENDA 1978 COACHING VAN TOPSPORTTEAMS Welke data moet u vrijhouden voor de grote sportevenementen? U vindt het in de overzichtelijke sportagenda 1978. Finale Europa Cup, Tour de France, Grand Prix... 't staat er allemaal in. Plus nog een heleboel andere sportinformatie. Voor U verzameld door Theo Koomen. Verkrijgbaar bij de boek en tijdschriftenhandel. Jong SpartaJong Ajax 23 Na een spannende strijd wist ons elftal met de volle winst uit Rotterdam terug te keren. Een gunstig score-verloop beïnvloedde ons spel ongetwijfeld, vooral toen Roel Brenker uit een directe vrije schop ineens inknalde (01). Het elftal op enige plaatsen gewijzigd bleef enthousiast verder gaan en hoewel er even enige teleurstelling was, toen Sparta gelijk maakte (door een onverdiende penalty), kregen onze jongens toch weer spoedig de greep op de wedstrijd terug. Circa vijf minuten voor rust kwam de goal die al lang in de lucht hing: René de Haan rukte op, gaf op het juiste moment de bal over alles heen naar de goed ,,in het gat" sprintende Rick v. d. Boog, die met een fraaie lob" ons opnieuw aan de leiding bracht (1—2). Na de pauze een wedstrijd met wisselende kansen. Onze defen sie was weer versterkt met de terugkeer van Chris Verkaik en in het doel een Rob Tervoort, die enige uitstekende reddingen ver richtte. Een klein half uur vóór het einde buitte Wim Schoch een fout in de verdediging der Spartanen uit en scoorde beheerst (13). Bij ons vreugde alom. De grote kans om de wedstrijd definitief in ons voordeel te beslissen kwam even later, toen Peter v. d. Hengst alléén op het Sparta-doel af stormde en in het straf schopgebied onreglementair het scoren werd belet. Helaas miste Cor v. d. Brink de toegestane strafschop. Tien minuten voor tijd werd het nog 23 en moesten daarna alle zeilen worden bijgezet om de voorsprong vast te houden. Dat lukte en zo kon alles wat Ajax was, verheugd de terugreis naar Amsterdam aanvaarden. Jongens, gecomplimenteerd, twee belangrijke punten werden in een goed door ons gespeelde wedstrijd binnengehaald. Put hier uit moed en vertrouwen voor de volgende ontmoetingen. Het kan!! A. Kraan en W. Schoevaart Onder bovenstaande titel is van de hand van de heer J. M. Jan broers, leider, begeleider resp. trainer-coach van basketballers, een lijvig (265 pagina's) boekwerk verschenen. De coaching wordt daarin veelzijdig belicht; de filosofie van de schrijver daar over (alsmede reacties van anderen), verwerkt in een twaalftal hoofdstukken elk van deze weer onderverdeeld in verschei dene onderwerpen beperkt zich zeker niet tot de omgeving van de basket alléén. Het zou té ver voeren ons hier over de totale inhoud van de schriftuur uit te spreken, omdat deze wij zeiden het reeds omstandig de verschillende facetten van de coaching behandelt. Maar in ieder geval kunnen wij hier spreken van een bijzonder lezenswaardig boek, bovenal voor bij coaching betrokken jon geren, voor wie het produkt van de heer Janbroers beslist ook het karakter: leerzaam in zich draagt. In dit verband citeren wij uit het voorwoord van de schrijver: Ik sta er echter niet voor in, dat letterlijk volgen van de adviezen in korte tijd tot een kampioenschap van uw team leidt." En verder: Trouwens, lang niet elk aangehaald onderzoek (het grootste deel van de inhoud is ontleend aan onderzoek resultaten) garandeert een sluitend bewijs. Er valt nog veel te bewijzen in de coaching." Het boek is verschenen bij: B.V. Uitgeverij Nijgh Van Ditmar, Den Haag. De prijs (gebonden) bedraagt 35, 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 9