JONG AJAX SUPPORTERSVERENIGING DE AJACIED' De bekerwedstrijd Jong AZ '67Jong Ajax eindigde in een draw (11). Reeds na 3 minuten namen onze jongens de lei ding, toen Aitze Bouma een voorzet van Geert Meijer uitstekend afrondde, 01. De strijd werd hierna wat vinniger, een echte cup-wedstrijd, waarin beide partijen alles gaven. Keeper Rob Tervoort groeide naar grote klasse en verrichtte tal van fraaie saves, terwijl onze verdediging, bestaande uit Freek Lamain, René de Haan, Chris Verkaai ken Guido Pen, haar mannetje stond. Zij konden echter niet verhinderen dat Loek van Ursum nog vóór de rust op fraaie wijze voor AZ '67 scoorde, met een onhoudbaar schot (11). Voor beide doelen ontstonden hierna nog gevaarlijke momenten, doch er kwam vóór de thee geen verandering meer in de stand. Na rust wederom een wedstrijd met wisselende kansen. Cor v. d. Brink, Ron van Niekerk en Roel Brenker streden op het midden veld om elke meter en zetten onze aanvallers Aitze Bouma, Wim Schoch en Geert Meijer door middel van goede passes aan het werk, maar het zette helaas geen zoden aan de dijk. Ook de Alkmaarders scoorden niet, zodat de punten verdeeld werden (1—1). Rest mij nog te vermelden, dat van de wisselspelers Jos Vonk (keeper), Hannie Beyne en Martin Terstall laatstgenoemde, na de rust, als vervanger van Ron van Niekerk in het veld kwamen. Jong FC AmsterdamJong Ajax 12 Onder minder prettige weersomstandigheden (regen en veel wind) wist ons elftal zijn eerste overwinning te behalen. Ver diend, dat zeker, afgemeten naar de vele kansen in de eerste helft. Toch kwamen wij juist tóen met 10 achter door een fraai benutte kans van FC Amsterdam-spits Sleman. Ondanks de reeds gememoreerde kansen bleef het tot de rust 10. Na de thee, nu tegen de wind in, ging ons elftal enthousiast door. En ii Dat was een goede prestatie van Ajax, met name het uitschake len van het toch gevreesde Levski Spartak uit Sofia. Vooral het winnen van de uit-wedstrijd was knap werk. Zo zitten we dan in de volgende ronde van de strijd om Europa Cup I. Om massaal met onze club mee te trekken teneinde de spelers te kunnen aanmoedigen, moeten we de kwart-finale wel een beetje dicht bij huis hebben. Nou ja, wie weet! Dan nog iets: TROUWE AANHANGERS VAN AJAX, voor slechts 20,per jaar bent u lid van onze supportersvereniging. Ver dere inlichtingen hierover kunt u krijgen op ons adres: Mielweg 38 te Lunteren, telefoon 08388-2234. Inlichtingen ook zondags op het Ajax-terrein; u vindt bij de ,,F-side" een caravan staan, waar u zich als lid kunt opgeven. Anders s.v.p. storten op post giro 2302652 t.n.v. ,,De Ajacied" te Lunteren. Wim en Tjeerd1 ditmaal met succes. Wim Schoch schoot via de paal 11 en even later benutte Peter van de Hengst een gaatje om te scoren: 12. Met nog een half uur te spelen wist onze achterhoede stand te houden, mede door het goede keepen van Rob Tervoort. Ook nu waren er nog kansen voor ons, maar aangezien FC Am sterdam er ook wel enige onbenut liet, was iedereen bij ons blij met het einde en was de eerste overwinning een feit. Jong AjaxJong De Graafschap 22 Een goed voorbereid elftal wilde er alles aan doen om twee punten te behalen en zodoende op de ranglijst een betere, Ajax waardige, plaats in te nemen. De Graafschap-jongens lieten zich echter niet zo gemakkelijk in de hoek drukken. Wel kwamen wij via een goede voorzet van Roel Brenker en een kopbal van Peter van de Hengst op 10, maar 5 minuten later stond het alweer 11 door een onoplettendheid in onze defensie. Na de rust een gelijkwaardige wedstrijd, wij iets meer kansen, zij iets meer vechtlust. Daardoor werd het dan ook onverwachts 12. Pas toen gingen onze jongens er goed tegen aan en bij een hoge inzet voor de goal gelukte het Peter Lübeke zijn hoofd goed tegen de bal te zetten en was het 22. Hierbij bleef het. Een juiste uitslag. Jong Ajax kan beter. Het lijkt soms of de druk om in ons grote stadion voor onze eigen mensen te spelen, voor enkelen te zwaar is. Zij zullen dit, als nieuw contractspeler, tóch van zich af moeten zetten. Er zit echter een opgaande lijn in het elftal, hopelijk zullen de komende wedstrijden dit met goede resultaten bevestigen. Jong NECJong Ajax 40 Na het zeer verdienstelijke gelijke spel 11 tegen Jong AZ-uit voor de beker, winst op FC Amsterdam en het resultaat tegen De Graafschap waren de verwachtingen nogal optimistisch. Helaas werd de waarheid anders en verloren wij verdiend met 40. Al na 3 minuten was het raak, toen een vrijgelaten NEC- speler de voor zijn doel staande Ajax-goalie met een kopbal klopte. Tot aan de rust ging het verder goed, hoewel het aantal kansen aan onze kant miniem was. De hoop met 10 tégen te kunnen rusten ging niet op, want 2 minuten vóór die rust werd het 20. Waren wij van plan er na de thee iets positiefs tegen over te stellen, helaas werd het door een onoplettendheid in onze verdediging 30 en daarmede was de wedstrijd beslist. Goed, het werd nog 40, maar dat is het risico van meer aanvallen. Jong AjaxJong FC Den Haag 03 Met de wil er méér van te maken dan de voorgaande wedstrijd, ging het elftal het veld in. Helaas misten wij ook dit keer de oudere kern, zoals een Bouma, een Lamain, een Den Hartog en Verkaik. Het tegenspel van Den Haag was fris en vrij, en ver diend scoorden zij 01. Tot de rust bleef het zo en alle kansen zouden dan in de tweede helft moeten komen. Eén heel goede kwam er inderdaad, maar helaas werd de kopbal van Remco Mul ler door de lat gekeerd en bleef het 01. Ondanks het goede spel van Cor v. d. Brink, Rik v. d. Boog en Rob Papavoine is het bij die ene echte kans gebleven. Het werd, op de rand van buiten spel, nog 02 en vlak vóór tijd zelfs 03. Alweer dus een tegenvaller. De wil om te voetballen, zelfs góed te voetballen is zeker bij alle spelers aanwezig. Maar waar is de overtuiging, het zelfvertrouwen van jullie, jongens? Help jezelf over dit diepte punt heen. Helpt elkaar, praat tegen elkaar zoals trainer Van Daal jullie steeds voorhoudt. Dan móet het getij zeker ten gunste van de resultaten keren. 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 8