Clubavonden Dankbetuiging Nog eens de wedstrijd FC Utrecht—Ajax De KNVB zal mijns inziens ook het vaste salaris moeten betalen, verhoogd met de sociale lasten 10% van het vakantiegeld, gedurende de 6 a 7 weken dat spelers moeten worden afgestaan aan het Nederlandse elftal. De in het artikel uitgesproken mening, dat de clubs moeten beseffen dat het meespelen van een speler in wedstrijden in de eindronde om het wereldkampioenschap ook voor diens club van zeer grote importantie is, kan ik niet delen. Het aanzienlijk hoger worden van de waarde van zo'n speler is namelijk mijns inziens niet zó belangrijk als wordt voorgesteld, omdat het gevaar dat juist daardoor een speler wordt weg gekocht (ik denk hierbij vooral aan het buitenland) sterk wordt vergroot. Mocht dit gebeuren, dan ondergaat het elftal immers een ver zwakking, die uiteraard zijn weerslag zal hebben in o.m. de strijd om het landskampioenschap, met als gevolg minder publiek en minder inkomsten. Het uitstippelen van een goed en noodzakelijk oefenplan van Oranje vóór het eindtoernooi van het wereldkampioenschap zal voor de clubs, die spelers leveren voor de nationale ploeg, een extra belasting betekenen. Het veel moeten aantreden van enige spelers is voor die clubs zulks nadelig met betrekking tot de te spelen competitie-wedstrijden en heeft derhalve invloed op een normaal sportief verloop van de competitie. Terecht wordt in het artikel gesteld dat een profclub altijd zijn eigen financiële belangen moet laten prevaleren. Niet wordt vermeld hóe de clubs dat moeten verwezenlijken, want het reglement van de KNVB schrijft voor, dat je de spelers moet afstaan. Mijns inziens is en blijft het een grote onbillijkheid dat uitsluitend op de schouders van enkele clubs grote financiële verplichtingen worden gelegd ten behoeve van het aanzien van het Nederlandse voetbal in het buitenland. Een zekerheid is dit niet eens; het zou ook wel eens een mislukking kunnen worden. In de jaren dat Ajax door de vele successen in het Europa-Cup voetbal het Nederlandse voetbal in het buitenland een veel hoger aanzien gaf, werd van de KNVB geen enkele morele- laat staan financiële steun ontvangen. Geen enkele andere club werd be zwaard met financiële lasten. Mijns inziens is er wel degelijk sprake van tégengestelde- en niet van parallel lopende belangen van KNVB en clubs, die spelers leveren aan het Nederlandse elftal. Deze problematiek is hier té eenvoudig en té makkelijk belicht. Naar mijn mening dient de KNVB op korte termijn uitsluitsel te geven op de door mij naar voren gebrachte financiële problemen. Voor de clubs is dit mijns inziens oneindig veel belangrijker dan de oplossing van de vraag wie van de heren Brox, Grifhorst, Huybregts of Van Zanten chef d'équipe van het Nederlands elftal moet worden. Jan Westrik „HET BEGIN VREEST VAAK WAAROM HET EINDE LACHT'' Bovenstaande spreuk, die „gestolen" is uit een agenda, kan van toepassing zijn op de eerste twee maanden van ons verenigings jaar. Wat werd er niet gevreesd en wat viel het toch weer vaak mee! De start van ons eerste elftal en niet te vergeten de start van onze amateurs en jeugdelftallen, de goede opkomst op de jaarlijkse ledenvergadering, de hernieuwde start van bestuur en commissies, de inzameling voor het „Fonds Hans Kok" die een respectabel bedrag bijeen bracht en dit alles is nog maar een klein gedeelte uit ons clubleven waarin dikwijls de met „vrees" ingezette starteen goed einde bewerkstelligt. Dit laatste vaak door „inzet", maar het komt ook wel eens „gewoon vanzelf". Door beide kunnen wij van de clubavond, terugzien op een zeer geslaagde visdag, terwijl op het groene laken onze biljart-afdeling een „onbeslist" behaalde tegen de biljart-vereniging Oud Zuid. Aan de bar wonnen wij echter van de „Sacksioni-boys", want laten we eerlijk zijn: drinken is wat anders dan biljarten! (het einde lachte weer). Een zeer goed begin had de start van het vrij-klaverjassen. Door het afzonderlijk loten van de clubavondbezoekers, voor de tafel indeling, werd de hele zaal vaste maatjes! De opzet is door middel van twee spelletjes per avond een maandtotaal te vormen, waarbij er één score afvalt, t.w. de slechtste, of het is gewoon een keer niet kunnen. De maandkampioen krijgt een blijvende herinnering en wordt misschien wel op de schouders door het restaurant gesjouwd! Hij is dan toch ook een „Groot-Klaverjas ser", nietwaar! Zowel bij het kaarten als bij het biljarten kunnen wij nog leden en donateurs opnemen in het vrijdagavond-gebeuren. U kunt hier over alle inlichtingen krijgen van de commissie-leden, te weten de heren: K. W. van Mourik, telefoon 251172 M. Lindeman, telefoon 864814 J. H. Minderhoud, telefoon 167883 C. A. Welling, telefoon 183859 Dus geef u op schroom niet, want: het begin vreest vaak waarom het einde lacht. En dit was dus „gestolen" door Thijs Lindeman, secr. Clubavond-Commissie Mede namens mijn vrouw en familieleden stel ik het bijzonder op prijs alle Ajacieden te bedanken voor het medeleven tijdens en na mijn ontvoering. De grandioze reacties die mij mochten bereiken, hebben mij overweldigd. Het is helaas onmogelijk iedereen persoonlijk hiervoor te bedan ken, doch u kunt er verzekerd van zijn, dat uw steun mij enorm heeft gesterkt. Ik hoop u allen spoedig weer te zien. Met vriendelijke groet, M. Caransa U zult zich van deze ontmoeting wellicht nog herinneren: op een gegeven moment had Ajax drie buitenlandse spelers in het veld. Thans heeft de afdeling Strafzaken van de KNVB ons bestuur een schrijven doen toekomen, waaruit wij citeren: „Op grond van verkregen verklaringen, waaronder uw brieven van 4 en 12 oktober jl., is de Tuchtcommissie in gemoede tot de overtuiging gekomen, dat u niet gewild hebt, dat aan genoemde wedstrijd enkele minuten gelijktijdig drie buitenlandse spelers deelnamen. Omdat hier naar het oordeel van de commissie sprake is van een z.g. oneigenlijke dwaling heeft zij u niet schuldig bevonden." Nadat nog in overweging wordt gegeven voortaan een grotere zorgvuldigheid te betrachten, teneinde een herhaling te voor komen, wordt het schrijven namens de Tuchtcommissie Betaald Voetbal ondertekend door de heer A. van Zon, secretaris. 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 7