De Ajax-jubilarissen 1977 met achter hun naam het aantal „dienstjaren" - Staande v.l.n.r.: W. F. C. Bruynesteyn 60, G. J. Moes 60, B. D. de Sterke (40), A. v. d. Berg 50, J. W. Eenennaam 40, J. Jansen 40, J. K. Vetter 40. E. Stroomberg 40 en A. A. Bogaard 60. Zittend v.l.n.r.: D. van Gelderen 60, H. A. Smit 40, W. W. Heisterkamp 25, C. Harms 25, J. Swart 25 en M. J. M. Middendorp 50. Op de foto ontbreken de heren M. Wijting (60) en M. Griebling (40) wegens ziekte, terwijl de heer P. Vunderink (60) in verband met vakantie afwezig was. fica, FC Brugge, Borussia Mönchengladbach, Juventus, Wacker Innsbruck en Atletico Madrid. Wat de Europa Cup I betrefttot over ongeveer vier maanden. Gelet op onze ervaringen in De Goffert te Nijmegen is het daar altijd een moeilijke opgave, óók al had ditmaal NEC vorige zon dag een zware nederlaag (60) tegen Haarlem geleden. En zo was het ook deze keer: een niet zó optimaal draaiend Ajax, vooral in de eerste helft niet, tegen de mannen uit Noviomagum, die het verlies van de vorige week wilden goedmaken. En als dan b.v. Geels even vóór de pauze een kans mist, zo één van: ,,maak je met je ogen dicht", wekt de nog maar 00 stand bij de rust geen verwondering. Na de thee, toen er een kwartier gespeeld was, plaatste Frank Arnesen een slecht door de NEC-doelman weggewerkte bal in het net en dit doelpunt zou later voldoende blijken te zijn voor de volle winst. Wel scoorde Tscheu la Ling nóg eens, maar deze goal werd wegens hinderen van de keeper afgekeurd. Al met al een matige wedstrijd dus, maar toch wel verdiend gewonnen. Wat dat laatste betreft die matige wedstrijd dan kon de ontmoeting tegen de FC Den Haag in de Meer heel wat hoger worden aangeslagen. Hier kregen de toeschouwers zeker waar voor hun geld, kortom viel er voor de 8000 aanwezigen (de thuis blijvers hadden ongelijk hoewel, het was wel slecht weer) het een en ander te genieten, omdat beide teams in een aanval lende" stemming waren. Voor Ajax scoorden Ruud Geels (uit een omstreden penalty, maar ,,ref" Van Dijken die er bovenop" stond gaf later een duidelijke uiteenzetting ten aanzien van zijn beslissing), Frank Arnesen, na aangeven van Geels en missen van de Haagse goalie Galjé, en na de rust uit een fraaie com binatie Tscheu la Ling. Zeggen we verder zeker niet, dat onze opponent qua spel geen tegenpunt verdiende, maar de wijze waarop Ajax de twee Haagse goals toestond om zo te zeg gen: dat had niet mogen gebeuren. Maar goed, de volle winst (uitslag 32) was binnen en aangezien de concurrentie het bescheidener moest doen, kwamen we op de tweede plaats, met drie punten achterstand op PSV. Maar als dit clubblad u bereikt heeft, zitten we zo ongeveer in ,,de periode van de waarheid". Als u even met ons naar het komende programma wilt kijken: 27 nov.: SpartaAjax; 4 dec.: AjaxPSV; 11 dec.: FC TwenteAjax; 18 dec.: AjaxHaarlem. Alles bij elkaar liegt dat er niet om. Of het blijde klanken zullen zijn die voor Ajax uit de kerstklokken zullen klinken we hope so. Bijzonder veel succes toegewenst aan Ruud Krol en zijn medespelers. Op zaterdagmorgen 5 november jl. verzamelden zich rond de klok van 11.30 uur de jubilarissen 1977de Ajacieden die dit jaar resp. 25, 40, 50 of 60 jaar lid van Ajax zijn. En zoals te doen gebruikelijk: in het bijzijn van hun dames. Zij werden ont vangen door het voltallige Ajax-bestuur, waarvan later voorzitter Jaap van Praag de toespraken hield, met als basis: het lichten van de Ajax-doopceel van de betrokkene, resp. zijn deugden en soms ook wel ondeugden (een schorsing of zo). Maar alles bij elkaar was het weer een sfeervolle bijeenkomst, waar men elkaar vaak na jaren weer eens zag Elders in deze editie enkele fotografische indrukken. Aan de jubilarissen zij hierdoor medegedeeld, dat voor eventuele (na-) bestellingen van de groepsfoto, zowel als van de foto's tijdens de toespraak van de voorzitter tot ieder persoonlijk, men zich in verbinding kan stellen met de heer J. Mud, telefoon 020-237279. Schreven wij reeds eerder over de afwezigheid van Suurbier bij de wedstrijd tegen FC VVVhet is u inmiddels ongetwijfeld bekend dat Wim Ajax heeft verlaten en momenteel uitkomt voor het Duitse Schalke '04. 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 2