Kroniek ajax-nieuws Vóórdat we de voetballerij en andere zaken onder de loep nemen, zouden wij vanaf deze plaats onze clubgenoot Maup Caransa nog willen gelukwensen met zijn behoud na de afschuwelijke ontvoe ringsaffaire. Menselijk bekeken is het natuurlijk wel heel erg om als fatsoenlijk burger op laffe wijze te worden overmeesterd en je lieve leven slechts te kunnen behouden, tegen betaling van Maar wat praten we eigenlijk in het wereldgebeuren is dat tegenwoordig immers schering en inslag treurig, maar waar. In ieder geval ging er bij zijn Ajax-vrienden een zucht van verlich ting op, toen het nieuws Caransa is vrij" de ronde deed. Maup, nogmaals van harte en blijf verder voor dergelijke angst aanjagende narigheden gespaard. Ja en dan ,,King Soccer" en met name de resultaten van ons eerste elftal. Na het echec tegen Volendam kwamen Ruud Krol c.s. veertien dagen later tegen de FC Amsterdam (Olympisch Stadion) in het veld. In een matige partij voetbal won Ajax met 13, maar deze partij was qua klasse misschien juist goed genoeg met het oog op het eerste treffen tegen Levski Spartak in Sofia de daarop volgende woensdag. U herinnert zich mogelijk nog, wat we hier over in het vorig clubblad schreven: ,,Na hetgeen we van ons elftal tegen Lilleström gezien hebben: MOET HET KUNNEN." EN HET KON Nog dezelfde woensdagavond stapten spelers, officials e.a. weer in het vliegtuig naar Amsterdam met een 21 overwinning door doelpunten van Ruud Geels en Hans Erkens. Een onnodig door Suurbier veroorzaakte strafschop was de oorzaak van de tegen-goal, die de goed spelende doelman Peter Jager bijna nog te pakken had. Maar goed, we stonden er heel wat beter voor dan na onze terugkeer uit Oslo. Tussen de competitie-bedrijven door de NederlandBelgië, waar in de kans voor Nederland na winst kandidaat te zijn voor het WK in Argentinië 1978In een bedroevend slecht duel (als dat wereldklasse moet opbrengen!won Nederand zowaar met 1O en was het ,,we gaan een voldongen feit. Dat daar een feest aan vastgekoppeld moest worden, als waren we al wereldkampioen het moet nu niet té gek worden. Of de gedachte moet hebben gespeeld: laten we dat nu maar mee pikken je kunt nooit weten, hebben we straks helemaal niets gehad. Tja, in de herinnering van velen zal nog liggen een in het ver leden heersende ,,We gaan naar Rome ."-stemming (Olym pische Spelende tijd van het glorieuze Nederlandse Elftal met namen als Leo Halle, Leen Vente, Bep Bakhuys, Wim Andriessen e.a. en de geestelijke vader van de ploeg: Karei Lotsy met zijn zgn. donderspeeches. Toen juichte men ook wel wat vroeg Als triomfators stapten de spelers in de trein, als helden uit geleide gedaan vérslagen en géslagen kwam de ploeg in alle stilte terug. Daarom I En als u verderop het artikel van Jan Westrik leest, zult u vin den dat er speciaal voor de clubs die spelers leveren", nog wel andere zaken om de hoek komen kijken Verder gaande met onze eigen belangen was het zo, dat de wed strijd tegen de FC VVV in de Meer ons een eclatante 5O over winning opleverde, in een matige eerste-, maar door Ajax veel beter gespeelde tweede helft. We hadden daarbij niet meer de beschikking over Suurbier (had trouwens toch niet mogen mee spelen wegens schorsing) en oorspronkelijk werd zijn plaats nu bezet door Hans Erkens. Toen na de pauze Johan Zuidema de taak van Hans overnam en deze laatste naar het middenveld ver huisde, liep het allemaal veel beter. Seren Lerby opende de score, die later door Ruud Geels (2x), Pim van Dord en Aitze Bouma op 5O werd gebracht. Een royale uitslag dus. 's Woensdagsavonds de Bulgaren in de Meer. Wel, u weet het, de overwinning met 21 bracht ons weer een ronde verder. Maar de wedstrijd had niet de klasse en sfeer van die tegen Lilleström. Na een schitterende goal van Lerby, kort voor rust, werd een slap optreden van onze verdediging er de oorzaak van, dat nog vóór de pauze de gasten op gelijke hoogte (11) kwamen. Een absoluut onnodig doelpunt, dat wél een waar schuwing inhield. In de tweede helft is het dan toch gelukt. Ruud Geels was de maker dankzij uitstekend werk van Arnesen. Frank deed trou wens in deze ontmoeting meer van zich spreken, zij het dan dat dit ook inhoudt de prachtige kans die hij kreeg, nadat een kogel van Erkens van de Bulgaarse keeper terugspatte en Frank slechts voor het inleggen had. Maar hij knalde onbesuisd hard over. Doch de goal die we eerder noemden van Lerby, daarin had Arnesen een groot aandeel en noemen we verder nog van hem een .spetter" die via de paal het veld weer insprong, dan moge hieruit zijn grote activiteit blijken. Tegen het einde, waarbij je zou verwachten dat de Bulgaren nog eens alles op alles zouden zetten voor een beter resultaat (indivi duele capaciteiten waren zéker aanwezig) speelde Levski nota bene op balbezit om slechts, zo hoorden wij later als hun opvatting, met slechts een 21 nederlaag thuis te komen. Aldus zitten we in de kwartfinale, tezamen met Liverpool, Ben- Clubblad van de Amsterdamse Football-Club ,,Ajax" Maandblad Seizoen 1977/1978 - November 1977 - No. 4 Abonnement (voor niet-leden) 20,per jaar Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, M. Middendorp, J. van Praag Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. Kopij voor het volgend nummer moet uiterlijk 1 december a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 1