ONTSPANNINGSCOMMISSIE AJAX-JEUGD Dankwoord van Hans Kok kwam ook wel een beetje uit: het was nl. zo, dat Hans een dag later (derhalve 15 oktober) 18 jaar werd en daar hebben we met z'n allen (ook) op gedronken. Tot besluit nog dit: het Werk-Comité ziet met voldoening terug op zijn arbeid in de afgelopen maanden. Zonder de andere harde werkers daarbij maar iets tekort te willen doen met betrekking tot hun inzet, menen wij een speciaal woord van lof niet te mogen onthouden aan Jan Neefjes die, naast zijn al zo drukke werkzaamheden als Jeugd-Secretaris, o.a. de zorg droeg over de penningen. De activiteiten van Henk Molenberg werden al eerder geprezen; als lid van het Comité van Aanbeveling droeg zijn geweldige ijver meer het karakter van iemand uit het WERK-Comité. Ik ben zeer onder de indruk van hetgeen door zovelen en in het bijzonder in de kring van mijn club Ajax voor mij werd gedaan. Daar dank ik u allen zeer hartelijk voor. Dankbaar ook ben ik voor het feit dat mensen die ik niet of nauwelijks ken, zo dicht bij mij zijn komen staan; dat geeft een gevoel van bescherming. Wat er allemaal gedaan is en door wie ik weet het allemaal en zal het nimmer vergeten. De persoonlijke bezoeken van bestuursleden, spelers, vrienden, de gastvrijheid van de directie van de Jaap Edenhal, geschenken die ik mocht ontvangen, heel veel post, dat alles is voor mij een geweldige ervaring. Wedstrijden van Ajax 1 heb ik ook al twee maal mogen bezoeken dankzij de heer Neefjes, die dat allemaal regelde. Geweldig vond ik dat. En de heer Molenberg liet zich zeker ook niet onbetuigd. Nogmaals aan allen mijn dank voor alles. En een ieder die mij eens bezoeken wil, is van harte welkom. Hans De woorden van Hans betekenen duidelijk dat wij als ouders dankbaar moeten zijn en dat zijn we ook dankbaar om Hans, dankbaar om hetgeen hij in zijn woorden tot uiting brengt. Hij ontvangt waardering, heeft contact en dat sterkt hem. Ook daarvoor zijn we dankbaar jegens u allen. Wat voor hem gedaan is, is geweldig zó geweldig, dat woorden hier tekort schieten. Wij hopen van harte dat, hoe dan ook, het contact met elkaar zal mogen blijven voortbestaan. Met vriendelijke groeten, Familie Kok Heeft u uit het vorige Ajax-Nieuws het een en ander vernomen over het ontstaan van onze Commissie en haar doelstellingen, thans kan ik u een opsomming geven van de activiteiten, waar mede wij dit seizoen zijn gestart. In de eerste plaats zijn onze wekelijkse kaartavonden weer be gonnen; iedere donderdagavond in het Ajax Jeugdhonk, onder de bezielende leiding van de heer Braakman. Dat dit zeer gezellige avonden zijn moge blijken uit de opkomst van de deelnemers(sters), een opkomst die in vergelijk met de afgelopen twee seizoenen is verdubbeld (nu zo'n 36 personen). We kregen van de heer Braakman reeds een stand door van nog maar enkele weken kaarten: op de 1e plaats 2e plaats 3e plaats 4e plaats 5e plaats mevr. De Jong Van De Geest Haatrecht mevr. Willemsen 25269 punten 24649 punten 24125 punten 23944 punten 23601 punten U ziet, er zit niet zoveel verschil in de punten-aantallen zodat met recht van een spannende competitie kan worden gesproken. Las u elders in dit clubblad reeds over de avond rond Hans Kok, waarbij ook de Ontspannings-Commissie aanwezig was, ik moet u zeggen dat wij allen het een indrukwekkende gebeurtenis von den, vooral het moment waarop de heer Kraan aan Hans het spaarbankboekje ter hand stelde, met daarin vermeld het bedrag dat in de afgelopen maanden dank zij zovelen tot stand kwam. Wij als OC prijzen ons gelukkig voor dit goede doel te hebben mogen samenwerken met enkele Ajax-prominenten om het ge stelde resultaat te bereiken. De eerste feestavond in dit seizoen op zaterdag 24 sept. jl. georganiseerd voor de ouders, was zeer geslaagd. Het be zoek daaraan had echter beter kunnen zijn. Het deed in ieder geval bij ons de vrees ontstaan, dat wij met het probleem te maken zouden krijgen dat meerderen die iets organiseren er varen nl. hoe de mensen uit hun huizen te krijgen voor zo'n avond. Dat die bange gedachte al zo spoedig gestalte zou krij gen, konden wij toen niet voorzien; voor de feestavond van 22 oktober jl. meldden zich zó weinig belangstellenden, dat het geen haalbare kaart werd en de avond noodgedwongen moest worden afgelast. Een dieptepunt in ons bestaan Het bezoeken van zieken behoort ook tot één van onze activitei ten en wij zouden in verband hiermede gaarne geïnformeerd blijven. Tot op heden werden als blijk van medeleven en belangstelling aan elk der onderstaanden een fruitmand gestuurd met uiteraard de goede wensen voor een spoedig herstel: René van Vark, Hr. Blanus, B-pupil Van Ewijk, Johnny Hols- huysen en vriend Raske. Deze laatste (C-junior) moest in Londen een zware operatie ondergaan; gelukkig is hij aan de beterende hand. Hij mocht van verschillende jeugdspelers reeds een kaart ontvangen, hetgeen natuurlijk zeer op prijs werd gesteld. Tot slot hebben wij voor de eerste keer de opdracht ge kregen het a.s. St. Nicolaasfeest te organiseren, een hele „klus", aan de voorbereiding waarvan reeds hard gewerkt wordt om het geheel tot een goed einde te brengen. Tot zover enig overzicht van onze werkzaamheden. Gaarne uw medeleven c.q. medewerking om ons werk te kunnen voortzetten. A. L. van Zoest, Secretaris Ontspannings-Commissie Ajax-Jeugd 17

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 17