FINISH... "FONDS HANS KOK" Vrijdagavond 14 oktober jl. waren in het Ajax-Jeugdhonk o.m. bij elkaar gekomen: het Werk-Comité „Fonds FHans Kok" t.w. de heren A. Kraan (voorzitter), J. Neefjes, M. J. W. Middendorp, A. Boerkoel, A. L. van Zoest, S. Meyer en Ph. Uytenbogaard; verder van het Comité van Aanbeveling de heren H. Molenberg en C. Kamlag, terwijl het Ajax-bestuur was vertegenwoordigd door secretaris J. H. Westrik. Een en ander in verband met het feit dat op deze avond de werkzaamheden van het Werk-Comité werden besloten met de overdracht van de binnengekomen gelden. Hans Kok arriveerde omstreeks zeven uur in gezelschap van uiteraard zijn ouders en verder beide zusters met hun echtgenoten. Nadat alle aanwezigen wat hadden kunnen acclimatiseren door middel van een drankje, nam André Kraan het woord. De tijd memorerend, dat aan het Fonds was gewerkt, bracht hij allereerst hulde aan de initiatiefnemers, met name de Ontspan ningscommissie Ajax-jeugd, die destijds het plan had ontvouwd om aan Hans resp. het gezin Kok, daadwerkelijke steun en hulp te verlenen ten aanzien van de omstandigheden voortvloeiend uit de nootlottige gebeurtenis. Als gezegd kan worden, dat het Werk-Comité de afgelopen maanden een grote activiteit aan de dag heeft gelegd, dan dient hieraan tevens de naam van Henk Molenberg te worden toe gevoegd die, zozeer met het lot van Hans begaan, zich op meer dan voorbeeldige wijze voor het slagen van de actie heeft ingezet. Dat het Comité ook weieens teleurstellingen ondervond och, voor het overgrote deel gaven de werkzaamheden grote vol doening door de spontaneïteit, waarmede gegeven werd en daar bij zoveel ook buiten de Ajax-kring. André eindigde zijn toespraak met het overhandigen van een spaarbankboekje, waarop, dankzij een fraaie „afronding" (S. te B), een bedrag van 20.000,stond vermeld. De eerste die hierna sprak was Hans zelf om allen te bedan ken (zie ook zijn dankbetuiging elders) voor hun bijdragen. Hij vond het een geweldig bedrag. Verder voerden nog het woord de heer Koffeman (zwager van Hans) alsook moeder en vader Kok, waarna de volgende spreker weer Hans was, om deze te doen vertellen dat hij graag Ajax als Ontspannings-Commissie en Werk-Comité „Fonds Hans Kok". Tweede van links: Henk Molenberg 16 Van links naar rechts: de heer Van Zoest (Ontspannings-Commissie), secretaris J. H. Westrik, verder leden van de familie Kok een herinnering aan de actie een blijvend aandenken wilde aanbieden. Dit bleek dan een bijzonder fraaie beker te zijn, die moest dienen als wisselprijs bij een door de jeugd te houden toernooi. Dat paste uiteraard uitstekend bij ons jaarlijkse Pupillentoernooi, dat nu voortaan HANS KOK TOERNOOI zal gaan heten, een idee dat, gelet op het warme applaus waarmede het werd ontvangen, de algemene instemming had. De avond werd daarna verder voortgezet in een bijzonder gezellig samenzijn een en ander onder het genot van een drankje en een hapje, uitstekend verzorgd door Carel en Tom Kamlag c.s. waarbij je het idee kreeg van een verjaardagsfeest. Nu, dat André Kraan overhandigt Hans het spaarbankboekje, waarop het totaalbedrag van de actie 20.000,—

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 16