Van de redactie Dankbetuigingen De heer H. A. Stam (ondersteunend lid) deed ons een uitgebreid verslag in rijm toekomen over de laatste visdag. Helaas en dat hebben wij de dichter ook al laten weten konden wij om technische redenen zijn pennevrucht niet in ons clubblad op nemen. Niettemin, heer Stam, nog onze oprechte dank voor uw werk. Mirjam Brouwer wordt hartelijk bedankt voor haar journalistieke prestatie. Ruimtegebrek belette ons plaatsing daarvan in het Ajax-Nieuws. Een interview van Tijn Middendorp met Dick Schoenaker nemen we in onze volgende editie op. De datum van inlevering der kopij is deze keer vroeg (1 decem ber a.s.), zulks met het oog op de komende drukte bij Tante Pos. te geven. Vlak voor tijd gaf Edwin Bakker de einduitslag een nog beter aanzien met een fraai .fstandsschot dat doel trof (02). RKAVIC, de week daarna op bezoek, werd al direct na de aftrap overspeeld. Binnen een kwartier hadden we een 30 voorsprong door mooie doelpunten van Johnny van 't Schip, Jos Gillebaard en Tjapko Teuben. Hierna ging het bij ons echter steeds minder goed: veel lopen met de bal, tegenstanders opzoeken, waardoor onnodig verlies van de „knikker". In de tweede helft ging het iets beter, maar het haalde toch niet het niveau van de aanvang. Edwin Bakker bracht de stand op 40. De wedstrijd tegen DCG-uit was tot nu toe de moeilijkste. Een eerste 45 minuten van gelijke sterkte en wederzijds de nodige kansen, waarvan Tjapko Teuben er één benutte. Een zeer fraai doelpunt: Tjapko kreeg de bal toegespeeld na goed werk van Winnie Haastrecht en René Panhuis op de linkervleugel en schoot toen van buiten het strafschopgebied ineens in. Na de thee ging de thuisclub met man en macht in de aanval, maar onze ver dediging had er goed het oog in en „hield" de 0. Onze zesde achtereenvolgende overwinning een resultaat om tevreden te zijn. Maar dan moeten we ook dóórgaan Leider Hans Bijvank begint zijn overzicht van zijn Juniores C2 met een verslag van de wedstrijd tegen Roda '23, tot op dat moment een nog ongeslagen tegenstander. Wel, de kwaliteit bléék ook wel, want ons doel kwam enkele malen in gevaar, maar Langs deze weg wil ik de leiders, trainers en de spelers van de Cl-selectie hartelijk danken voor de leuke attentie die ik van hen heb mogen ontvangen tijdens mijn afwezigheid door een beenblessure. Johan van Meerveld De heer C. J. Bieshaar wil langs deze weg gaarne alle vrienden en bekenden hartelijk dankzeggen voor de betoonde belangstel ling in velerlei vorm bij zijn afscheid van de firma Beuker-Bies- haar in Duivendrecht, in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. doelman De Jong hield goed stand. In deze aan beide kanten goed gespeelde ontmoeting nam Ajax de leiding, toen een goede trekbal van Winnie Haastrecht door Andy de Jong werd „ver zilverd". Pas ver in de tweede helft zou ons intussen groeiend veldoverwicht een tweede goal opleveren: een vrije trap van Anton den Boer werd door Bart Rood afgerond. Eindstand 20. „Uit" tegen Rood-Wit is altijd een moeilijke partij en dat onder vonden we ook nu weer. Onnodig kwam Ajax hier met 10 achter, vollédig onnodig. En vóór de rust zagen we geen kans daarin echter wijziging te brengen. Direct na de pauze gelukte dat wel aan Cor van Rossum. En Ajax bleef nu aanvallen, schiep zich vele kansen en dan gebeurt het meestal: hét doelpunt valt aan de andere kant. Een uitval van de tegenpartij en het onheil was geschied. Vlak voor tijd toch nog een Ajax-doelpunt, dat om onbegrijpelijke redenen werd afgekeurd. Zodat de C2 zijn tweede wedstrijd onnodig verloor. De competitie-vrije zondag werd benut om een „friendly game" tegen SDW C2 te spelen. Geen beste wedstrijd, toch een 51 zege. Nog onze hartelijke dank aan SDW voor de bijzonder attente ontvangst; spelers en reserves kregen een vaantje en na afloop „een flesje". Door ons zeer op prijs gesteld. Tegen DWG C1 „thuis" ging het aanvankelijk moeilijk; de com binaties duurden te lang kansen legio, maar o, die afwer king de rust ging danook in met dubbel-blank. In de tweede helft een veel beter Ajax. Snel ging nu de bal van man tot man en dat leverde al direct een doelpunt op: een hoge voorzet van Bart Rood, die Marco Robijn keihard tegen de lat knalde en de terugspringende bal werd hierna ingekopt door Edwin van Hame ren. Enkele minuten later was het al 30 door Marco Robijn en wéér Edwin. De uitslag werd uiteindelijk 50, want uit een corner van Cor Terstall kopte Bart Rood naar 40 en Marco Robijn nam nummer 5 voor zijn rekening. Jongens, zoals we in de tweede helft speelden Zó hou'en! Belanden we tenslotte bij de ploeg van leider Wim de Geest, de Juniores C3. Het elftal was ervan doordrongen dat tegen de Swift Cl-juniores flink moest worden aangepakt, wilden we resultaat kunnen boe ken. Nu, dat is ook gebeurd. Onze jongens zette de vijandelijke achterhoede zó onder druk, dat de eerste goal door één hunner in eigen doel werd geplaatst. Onze voorsprong werd vergroot door Ronald v. d. Berg en (via een strafschop) door Casper van Nassauw. Prijzen wij tenslotte het goede werk van doelman Onno Bakker. De uit-wedstrijd tegen NEAC C1 had eigenlijk niets te betekenen. Dat zegt de einduitslag 90 voor Ajax ook wel. Meldden wij daarom alleen maar de doelpuntenmakers: Hans Smeelen (2x), André Goudswaard (3x, hattrick), Ringo Rootlieb (2x), Ronald v. d. Berg (1x) en een „eigen inzet". De week daarop was het gelukkig heel wat moeilijker tegen Abconde C1 „uit". Er stond veel wind en die hadden we de eerste helft tegen. Dit gaf de gastheren wel de nodige steun, hetgeen tot een doelpunt voor hen leidde. Daar moet wel bij verteld worden, dat een en ander ook het gevolg was van het verkeerd beoordelen van de spel-situatie (Casper en Jan). Na de thee een nu sterk aanvallend Ajax, dat door een inzet van André Goudswaard hier toch nog een gelijkspel behaalde. Zij nog vermeld dat de „ref" niet was opgekomen en diens vervan ger vaak de meest vreemdsoortige beslissingen nam In de wedstrijd teegen Bijlmer C1 begon Ajax met een offensief, dat echter niet het gewenste resultaat opleverde. Integendeel, er kwamen meerdere moeilijke momenten voor ons doel, waar Ray mond Meyer zich goed doorheen sloeg. André Goudswaard open de de score en bij dat ene doelpunt bleef het vóór de rust. Na de hervatting was het Ronald v. d. Berg, die een van de keeper terugspringende bal in het net plaatste, terwijl vlak voor tijd Ringo Rootlieb de stand naar 30 tilde. Vertellen wij tenslotte nog, dat onze jongens het nogal eens moeilijk hadden met de tegenpartij waarvan later bleek dat daar enkele lieden onder schuilden die ouder bleken te zijn dan was toegestaan. Verder een woord van lof voor het sterke spel van André Goudswaard en het bekwame werk van „goalie" Raymond Meyer. 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 14