Jeugdkroniek BELKR BIESHAAR BELKR BIESHAAR Carrosseriefabriek Constructiewerkplaats. Automobiel spuit en moffelinrichting Wat de Juniores At aangaat, ditmaal journalistieke bijdragen van Hans Bergsma. In de wedstrijd tegen Argon andermaal een schuttersfeest, waar van eigenlijk maar weinig is te melden. De tegenpartij uit Mij drecht had hoegenaamd niets te vertellen en was waarschijnlijk nog blij de eer te hebben gered. Dat gebeurde vlak voor half time, nadat Mark Leemberg tien minuten na de aanvang de score had geopend en Remco Muller, Eef Heyt en Matteman de stand op 40 hadden gebracht. Na de hervatting werd het Ajax-voor- deel verder omhoog gebracht door (wéér) Matteman uit een fraaie pass van Gabri Martinez, die zelf nummer 6 en 7 (straf schop) voor zijn rekening nam, waarna Cramer de rij sloot. Einduitslag derhalve 81. Uitblinkers: Gabri Martinez. Tegen Hollandia in Hoorn was al evenmin sprake van een oppo nent van enige allure. De Noordhollanders hadden nog geen punten veroverd, wat onze jongens ertoe bracht de wedstrijd niet zo geïnspireerd in te gaan. Hierdoor werd onnodig al direct een corner weggegeven. Maar verder kwam de tegenstander niet. Rest ook hier verder slechts een opsomming van de doelpunten- producenten: dat waren Rick v. d. Boog, Eef Heyt (2x) en Gabri Martinez die de eerste helft deden afsluiten met een 04 voor sprong. Na de thee ging Remco Muller verder, waarna een bal in eigen (Hollandia-) doel na een lange voorzet van Erwin Cramer, de stand op 60 voor Ajax bracht. Een goed lopende aanval over links rondde Rick v. d. Boog met een volley" af en het was Erwin Cramer die ook thans het sluitstuk was in de 08 score. Uitblinkers: Mark Leemberg en Johnny Cornet. De Kennemers op Voorland brachten het in het eerste kwartier tot twee a drie kansen die Ted van Slee en zijn mede-verdedigers bekwaam oplosten. Toen kwamen de Ajacieden los. Eef Heyt joeg, om te beginnen, een vrije schop onhoudbaar in het net. En de thuisclub ging door, vooral op rechts. Langs deze weg werd een tweede goal geboren: een fraaie voorzet van Johnny Cornet kopte Rick v. d. Boog mooi in. Opnieuw een schitterende actie van Johnny, gevolgd door een knappe beweging van De Vries, en Rick schoot onhoudbaar in. 40 kwam op naam van Erwin Cramer, waarna Rick zijn hattrick verrichtte. In de weede helft waren Mark Leemberg en Ted van Slee (beiden blessures) ver vangen door Jan Bruyn en Remco Muller. Het werd in deze laatste 45 minuten een slaapverwekkende vertoning; Ajax hóefde niet meer, de tegenpartij kón niet meer. Het werd nog 60 door Erwin Cramer, waarna het mooiste doelpunt tot stand kwam, nadat Eef Heyt met een verschrikkelijk hard schot de deklat „probeerde", waarna De Vries de terugkomende bal inschoot (70 eindstand). Uitblinker: Rick v. d. Boog. De wedstrijd Juniores A2NFC A1 bracht maar een gedeeltelijk herstel na de nederlaag tegen DEC. Nu werd het een gelijkspel (11). In de eerste helft een veel sterker Ajax, wel meer in balbezit, echter toch ook weer téveel balverlies door onnauw keurig plaatsen (geen maatgevoel). Verder werd er véél te wei nig geschoten: een spekglad veld als dit was, is immers altijd in het nadeel van de keeper! Nu werd het bij wijze van spreken: tot op de doellijn combineren, en gingen diverse goede kansen verloren. Rust 00. Tien minuten voor tijd keken we tegen een 01 achterstand aan, doordat de linkervleugelspits van NFC geheel vrij werd gelaten, onze keeper onnodig uit zijn doel kwam en zo de tegenpartij de gelegenheid bood (01). Gelukkig voor ons bracht Marcel Boonstra met een fraaie kopbal de stand in evenwicht. Neen, dit was geen beste partij van Ajax. Trainen op: combinaties afmaken en schieten dat is het advies aan het adres van onze A2-juniores. Een, wat de competitie betreft voetballoze zondag werd benut voor een oefenpartij tegen een Ajax-combinatie van Seniores (Ajax 4/5). Zéér nuttig. De jeugd met uiteraard minder routine maar méér inzet bood goed partij en gaf de oudere broeders vaak handenvol werk. Het werd uiteindelijk een punten verdeling (33), waarbij fraaie goals vielen te noteren. In Uithoorn tegen VDO A1 wacht je dat is bekend altijd een stugge tegenstander, geen mooi voetbal, wel veel inzet én correct! De eerste helft bood een gelijk opgaande strijd. Na de hervatting ging Ajax meer pressie-voetbal spelen, waardoor een veldoverwicht werd verkregen. Toch kwamen wij nog goed weg, toen bij „opruimen-achter" de bal tegen de scheidsrechter ge schoten werd, waardoor VDO een onverwachte scoringskans kreeg en alleen voor doelman Holtgreive verscheen. Paul kwam uit zijn „hok". en de bal ging óver. Kort hierop schoot Willem Wolffgram keihard tegen de paal. We werden nu steeds sterker, mede door vermoeidheid van de VDO-ers. Een hoge bal door het midden werd door Ronnie Brouwer goed ingekopt. De VDO-doel- man werkte de bal nog wel tegen de lat, doch belandde hierna met de „knikker" in het doel (10). Ons tweede doelpunt was een juweel. Jan Papilaya speelde zijn tegenstander zeer goed uit, gaf een trekbal op maat, welke fraai door Wolffgram werd ingekopt. Hierna kwam VDO toch nog gevaarlijk opzetten en verscheen zeker driemaal een hunner aanvallers alleen voor onze Paul, doch prima werk van hem en het nodige geluk dat een goede doelman nu eenmaal heeft, zorgden ervoor dat we geen doelpunten behoefden toe te staan. Een fout toch nog in onze verdediging bracht de stand op 31 in ons voordeel. Een behoorlijke wedstrijd, waaruit echter wel bleek, dat er bij ons keihard gewerkt moet worden, willen we tot goede resultaten komen. De Juniores BI vonden tegen De Spartaan B1 een tegenpartij, waarbij enkele spelers van de thuisclug nogal geëmotioneerd waren, hetgeen tot gevolg had dat, vooral wat de eerste helft betreft, gesproken moest worden van 'n té harde eerste 45 minu ten. Die werden overigens afgesloten met een 10 voorsprong voor Ajax, dankzij een kopbal van John Holthuysen. Na de pauze werd het al spoedig 20 in ons voordeel via Maurice van Zijst, na een solo van Carlos Wieseman. Nu ging de Ajax-machine pas goed draaien. Een goed genomen vrije schop door Niek Barentsen kopte John Holthuysen tegen de touwen, terwijl dezelfde speler met een bal, carambolerend op de paal, de stand op 04 bracht. Tenslotte kwam een cross-pass van Martin Vrolijk terecht bij de sprintende linkerspits Ed Lefeber, die de bal meteen bij de tweede paal deed neerdalen, alwaar Ton Blanker klaar stond om RIJKSSTRAATWEG 84 DUIVENDRECHT TELEFOON 020- 991625-992420 Met Ajax-diploma 10% korting 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 12