Notulen van de jaarlijkse algemene ledenvergadering 8 SEPTEMBER 1977 1. Opening en huldiging van de kampioenselftallen Voorzitter Van Praag heet om goed acht uur de aanwezige ere leden, leden van verdienste, werkende- en ondersteunende leden van harte welkom. Verheugend vindt hij dat de opkomst groter is dan vorig jaar. Op het ogenblik hebben 73 stemgerechtigde leden de prestatielijst getekend, zodat in deze vergadering rechtsgeldige besluiten kunnen worden genomen. Hij stelt het bij zonder op prijs dat de heer Neefjes, vandaag jarig, toch aan wezig is. (Applaus) Hij doet daarna eerst enige zakelijke mededelingen. In de jaarvergadering van de ledenraad van 25 augustus jl. zijn voor de aftredende bestuursleden H. G. A. Timman (penning meester) en A. Kraan (commissaris amateur-voetbal), die zich niet herkiesbaar hadden gesteld, respectievelijk in de plaats ge komen de heren A. Brandsteder en A. J. van Eijden. De heer J. A. Bouwens werd voor drie jaar herkozen als lid van de Financiële Commissie. Zo was het ook (voor één jaar) met de heren M. Middendorp, M. J. W. Middendorp en J. van Praag als leden van de Redactie-Commissie. Aan het aftreden van de heren Timman en Kraan heeft de voor zitter reeds woorden gewijd in de jaarvergadering van de leden raad en hij zal daar nu niet verder op ingaan. Tijdens de receptie op 17 september zal hij uitvoerig aandacht besteden aan de vele verdiensten van beide heren als bestuurslid; de heer Timman was dertien jaar en de heer Kraan zestien jaar bestuurslid. Bij de herdenking van hen die ons in het afgelopen verenigings jaar door de dood ontvielen, merkt de voorzitter op, dat helaas de naam van de heer L. P. Schappert abusievelijk was weg gevallen. Aan de gepubliceerde namen wil hij er nog een paar toevoegen van hen die recentelijk zijn heengegaan. Werkende leden: J. L. Aarsen, J. Bartelsman, G. de Boer, A. L. Desmit, J. H. Martens, Tj. de Munnik, L. P. Schappert, J. Tim man, K. W. v. d. Toorren en E. van Wijngaarden. Ondersteunende leden: F. A. H. van Bruggen, mevr. J. P. van Dijk-Beenke, G. K. Geerling, L. Groenteman, C. J. Hageman, H. Hendriks, P. Jonker, J. C. Kortlevers, D. Molog, L. E. van Mourits, drs. A. Oosthoek, W. T. van Ophuizen, P. A. Stam, F. de Vries en J. A. Wiedenbrugge. Hierna volgen enige ogenblikken stilte. Vervolgens is de huldiging van de kampioenselftallen aan de orde. Dit zijn bij de seniores: Ajax 3 - leider de heer H. v. d. Zwaag Ajax 5 - leider de heer W. K. Heisterkamp Bij de jeugd werden kampioen: Juniores A1 - leider de heer A. Boerkoel Juniores A2 - leider de heer C. A. v. d. Wal Junioren B1 - leider de heer A. R. Been Juniores B2 - leider de heer P. H. Petersen Juniores C1 - leider de heer G. M. Holsheimer/J. Neefjes Juniores C2 - leider de heer H. Bijvank De Juniores A1 werden bovendien nog Kampioen van Nederland. De voorzitter vraagt de leiders van de elftallen bij hem teneinde in de gelegenheid te zijn hen te feliciteren met de behaalde successen. Hij overhandigt hen een exemplaar van een beeldje en/of vaan voor alle daarvoor in aanmerking komende spelers als een aandenken aan het behaalde kampioenschap. Een daverend applaus voor de kampioenen volgt uit de ver gadering. Hierna verklaart de voorzitter de vergadering geopend. 2. Ingekomen stukken De secretaris leest de volgende brief voor: Amstelveen, 2 sept. 1977 Bestuur van de A.F.C. ,,Ajax t.a.v. seer. J. H. Westrik Olympiakade 32 Amsterdam Geachte heer Westrik, Hierbij deel ik u mede, dat tijdgebrek mij heeft doen besluiten om voor de ledenraad te moeten bedanken. Ook a.s. donderdag zal ik tot mijn spijt niet aanwezig kunnen zijn op de jaarlijkse algemene ledenvergadering, daar ik buiten landse zakenrelaties op bezoek heb. Uw bestuur en Ajax veel succes toewensend, met sportgroeten, Cw.gJan de Boer Vervolgens deelt de secretaris mede, dat van de volgende leden bericht van verhindering werd ontvangen: J. A. Bouwens, M. Caransa, J. E. van Eijden, A. Kraan, ir. J. Lambregts, J. H. de Sterke en A. A. Strikkers. 3. Notulen van de jaarvergadering van 13 september 1976 Voorzitter Van Praag deelt mede, dat de notulen van deze ver gadering zijn gepubliceerd in het Ajax-Nieuws van oktober 1976. Hij vraagt of iemand nog voorlezing daarvan wenst of dat hij ze kan arresteren. Aangezien niemand behoefte blijkt te hebben aan voorlezing, worden de notulen ongewijzigd door hem vastgesteld, met dank zegging aan de secretaris voor de samenstelling. 4. Verkiezing 10 leden van de ledenraad Aftredend zijn de heren, A. R. Been, J. de Boer Jr., P. van Deijck Sr., A. W. van Dijk, N. Klok Jr., ir. J. Lambregts, G. Leent- vaar en W. F. Schoevaart. Met uitzondering van de heer J. de Boer Jr. stellen de heren zich herkiesbaar. Door de stemgerechtigde leden zijn bovendien kandidaat gesteld de leden: M. Caransa, A. Kraan, H. G. A. Timman en M. Visch- schoonmaker. Voorzitter Van Praag leest de namen van de 11 kandidaten voor en zegt, dat ingeleverde stembiljetten alleen geldig zijn, indien daarop op 10 kandidaten is gestemd. De heren Volkers, Fischer en Van der Zwaag vormen het stem bureau. In de loop van de avond wordt door de voorzitter het volgende resultaat van de gehouden stemming bekend gemaakt. 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 9