Oproep Praag naar Zurich, voor de loting van de tweede ronde, zeker stelde. Het was een prachtige avond. Lof aan het gehele elftal voor de fraaie prestatie; na een 2O nederlaag terugkomen met een 4O overwinning is iets dat bewondering afdwingt. In verband met dit laatste zouden wij verder willen opmerken, dat er geen sprake is geweest van Noorse amateurs in de ware betekenis van het woord; leest men de doopceel" van Lilleström, dan had Ajax hier minstens met semi-profs te maken, een indruk die wij ook kregen bij nadere kennismaking met het uitgebreide gezelschap. Dat coach Joe Holley ons elftal kwalificeerde als een ploeg ,,van Europese middenklasse, waarvan het hem zou verbazen als we de Cup zouden winnen wel, dat is alles bij elkaar nog niet zo'n slechte uitspraak van een voetbalkenner, afgemeten naar beoordelingen" van sommige perslieden, die ons succes toch weer trachtten te mi niseren. Ze doen maar. Mag tenslotte worden vastgesteld dat de arbitrage in goede handen was bij ,,ref" Mattsson. Ja, en dan onze volgende tegenstander: Levski Spartak in Sofia. Daar hebben we niet zo'n beste herinnering aan. Destemeer zijn we gewaarschuwd en gelet op hetgeen we aan de Middenweg tegen het Noorse Lilleström zagen, mag gezegd worden: HET MOET KUNNEN! Dat zouden we vandaag, zondag 2 oktober, na de wedstrijd AAN DE MIDDENWEG tegen Volendam niet zeggen. Een 12 nederlaag en hoe! Een blamage van de eerste orde. Mogelijk was een beter resultaat bereikt als niet al kort na het begin onze beste man, Simon Tahamata, moest uitvallen, maar als we verder bedenken dat onze tegenstander met 7 invallers aantrad en 2 geschorsten eveneens verstek moesten laten gaan dan was dit, op zijn zachtst gezegd: vèr beneden Ajax-peil We moeten thans eindigen; de reeds verlate verschijningsdatum van ons clubblad zou nog verdere vertraging ondervinden. In ver band met het feit dat we weer wat willen inlopen op de achter stand is bepaald, dat de kopij van onze medewerkers uiterlijk 25 oktober in ons bezit moet zijn; we kunnen dan meteen het eindresultaat van de tweede ronde Europa Cup I .meenemen" met hopelijk goed nieuws daarover. Ook zullen wij dan o.a. het een en ander kunnen melden over de afronding van de actie aan gaande het Fonds Hans Kok". Met dank voor uw aandacht. Mart. J. W. Middendorp Ruud Geels komt, met vrouw en dochters (hier minder goed zichtbaar), door een erehaag van Ajax-Jeugd bij Hotel Schiller aan voor zijn huldiging als Nederland's topscorer seizoen 1976-1977 G)Ë]ë1Ê1Ë]Ë]Ê]Ë]Ë]Ë]Ë]Ë)Ë]Ë]Ë]Ë]Ë)GJË1Ë)Ë]G)ËJË)Ë)Ë]Ë]Ë)Ë]Ë)Ë1Ë]Ë]Ë]Ë)Ë)Ë]Ë]Ë]Ë1 Enkele leden of donateurs gevraagd voor de Controle- Commissie. Dit is een gelegenheid om daadwerkelijk iets voor uw vereniging te doen. Inlichtingen bij de Controle-Commissie: F. J. P. de Breet, voorzitter, tel. 940156-924720 Ph. v. d. Stam, secretaris, tel. 905304 C. Snijder, penningmeester, tel. 189928 ËJÊ)Ë]ËlË]ÊlËlË]ËlË]Ë]BlQ]3ËlQlë]ËlË)ÊlË]Ë]Ë]Ê]Ë]ËlEIË]Ë]Ë]ËlË]ËlË]Ë]Ë)Ë]ËlË]Êl Ruud en zijn „gouden hoofd"

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 3