de wedstrijd de kijkers in Nederland voorschotelde. Het was jegens Ajax momenteel inderdaad uit vorm maar één der clubs zo niet dé club die het Nederlandse voetbal op on navolgbare wijze tot in alle hoeken van de wereld heeft uit gedragen, geen stijl, het elftal op een dergelijke negatieve manier neer te halen. Wij menen dan ook, dat uitlatingen als .schande" resp. schandalig" meer op de commentator zelf van toepassing zijn. Reeds meerdere jaren mocht Ajax bijna wekelijks, en gericht aan Bob Haarms, lofzangen, bewijzen van medeleven, hulde betoon en wat dies meer zij, in dichtvorm (en niet zulke korte epistels) ontvangen vanuit Rotterdam, van een trouwe aanhanger van onze club, wiens pseudoniem luidde: PéDéVé. Daarachter verschool zich de naam van de heer DAVID PETRUS VER SCHOOR. Helaas, deze Ajax-vriend is niet meer. Wij ontvingen de droeve tijding, dat hij op 15 september jl. op de leeftijd van 73 jaar is overleden. Langs deze weg betuigen wij aan mevrouw Vierhout en verdere familie onze welgemeende deelneming. Mogen wij hieraan toe voegen dat de belangstelling van de heer Verschoor voor Ajax en vooral de (poëtisch-) wijze waarop, zeer op prijs werd ge steld, al kwam dat misschien niet altijd zo tot uiting. In ieder geval danken wij hem hier alsnog daarvoor. DéPéVé hij ruste in vrede. Tot onze buitenlandse supporters behoort o.m. GÖCZE PÉTER uit het Hongaarse Györ. Reeds eerder hebben wij in het Ajax-Nieuws zijn naam genoemd, terwijl u die ook altijd vinden kon in de lijst van felicitaties e.d. als daartoe op grond van prestaties en dat soort aangelegen heden reden was. Een trouwe aanhanger dus. Dr. Göcze Péter Thans is er bericht bij ons binnengekomen waaruit blijkt dat Péter zijn studie aan de universiteit van Pècs met succes heeft beëindigd en op 16 september jl. in de aula van die universiteit is geinstaleerd als doctor in de geneeskunde. En daarmede willen wij hem vanaf deze plaats even feliciteren: Dear Dr. Péter, Above we informed the Ajax-people about your successful finishing of studies at the Medical University and the graduation at September 16th. Undoubtedly a very impor tant day for you and your family. Our well-meant congratula tions with your achievement, wishing you all the best for a brilliant future in your profession. In dit nummer zult u zien dat onze Jeugdrubriek enigszins ge wijzigd is. De tot nu toe gevolgde wijze van berichtgeving, waar bij o.a. van iedere wedstrijd onder vermelding van het .hoofd" daarvan, een verslag of iets van die aard werd vermeld, nam inderdaad veel, té veel plaatsruimte in beslag. Thans is meer een kroniek-vorm gekozen, waarbij naar wij dachten het .recht" van de Jeugd ook over een passend gedeelte van het clubblad te mogen beschikken, geen geweld wordt aangedaan. We menen dat op deze wijze het geheel zelfs overzichtelijker geworden is. Hopelijk kan onze .toekomst" resp. de Jeugdcom missie daarmede instemmen. Tussen Oslo en de return op 28 september lagen de competitie wedstrijden tegen thuis Go Ahead Eagles en Telstar in Vel sen. Welnu, tegen de Deventenaren een 20 overwinning (Geels 2x, waarvan het eerste doelpunt, al spoedig na het begin ge scoord, zeer fraai was) maar de slechts 8000 bezoe kers kregen (nog) geen herboren Ajax te zien. Nu was het een feit, dat het volkomen falen van scheidsrechter Draaisma ons daarbij parten speelde; echter ook Go Ahead had na afloop weinig goede woorden voor deze fluitist. Waar gaan we heen met een dergelijke arbitrage. Drie glaszuivere goals van Ajax werden afgekeurd, terwijl b.v. ons tweede doelpunt eerlijk gezegd niet brandschoon" was en o.a. bij Van Kooten grote woede veroorzaakte. Was Telstar-uit vaak ,,een opgave", in het lopende seizoen heb ben de Vel se naren nog maar weinig gepresteerd en zijn dan ook dragers van de rode lantaarn. Berichten van een op handen zijnde ommekeer werden althans tegen Ajax nog niet bewaarheid, al moet ook wel gezegd worden, dat Krol c.s. in deze ontmoeting vaak goed tot zeer goed voetbal ten beste gaven. We hadden verder zowaar in het algemeen een goede ,,Pers". Een ruststand van 01 (Arnesen) werd in de tweede helft verder uitgebouwd naar 03 door Geels en (weer) Frank Arnesen. En ja, ander maal het oude liedje: hadden we beter de vele kansen benut de uitslag zou ,,dik" boven de huidige eindstand zijn gekomen ,,Als Ajax komende woensdag tegen de Noorse kampioen Lille ström net zo speelt als in deze .generale" tegen Telstar, moe het in staat zijn de opgelopen 20 achterstand weg te wer ken Aldus de betreffende voetbalmedewerker van NRC Handelsblad. En daar was die woensdagavond 28 september Circa 17.000 belangstellenden bevolkten de tribunes, toen scheidsrechter Mattsson uit Finland om 20.15 uur liet aftrappen. En meteen was er al de sfeer, want Ajax pakte vanaf die eerste minuut de zaken zo fel aan, er werd zo om die bal .geknokt" druk uitoefenen de tegenpartij geen tijd laten overdon deren (en daarmede de Noren dus eigenlijk met hun eigen wapen bestrijdenEen lust voor het oog. Er komt spoedig reden tot juichen Arnesen schiet en een der achterspelers van Lilleström verandert de bal van richting, die onhoudbaar voor doelman Amundsen in het doel verdwijnt. Het eerste doelpunt is er, maar willen we ,,goed zitten", moeten er nog ten minste twee volgen. En het gebeurt. Simon Tahamata, draait ergens op de vierkante meter zijn tegenstander dol, plaatst schitterend vóór de goal en het hoofd van Ruud Geels komt daar op tijd bij (20). Zo blijft het tot aan de rust. We staan dus gelijk. Na de pauze gaat Ajax onvermoeid verder, terwijl t.a.v. de Noren bij enkelen hunner valt te constateren dat ze ,,gas moeten terug nemen". Er komen voor het heiligdom van Peter Jager nog een paar benauwde momenten, bij de gevaarlijke corners resp. vrije schoppen, genomen door de meester daarin: Tom Lund, die ech ter overigens deze avond toch geen opvallende rol zou spelen. Aan de andere kant laat doelman Amundsen zijn inderdaad grote klasse zien; het zou anders niet bij de tweede doelpunten ge bleven zijn, waarmede de weer herstelde Tscheu La Ling de eind stand op 40 bracht. En daarmede de reis van voorzitter Van 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 2