Kroniek ajax-nieuws Zo, we kunnen weer een jaartje voort, waarmede gezegd: de jaarvergadering van de Ledenraad is geweest, zo ook de jaar lijkse Algemene Ledenvergadering. Wat de Ledenraad aangaat was er als belangrijk punt natuurlijk de nieuwe bekleders van de posten: penningmeester en commis saris amateurzaken, waarbij de heren A. G. H. Timman en A. Kraan resp. werden opgevolgd door de heren A. Brandsteder en A. J. van Eijden. Aan de nieuwbenoemden veel succes toe gewenst. In de Ledenraad voor het komende verenigingsjaar treffen we als .nieuwe gezichten" aan de heren Henk Timman en André Kraan, terwijl verder werden benoemd de kandidaten: M. Visch- schoonmaker en M. Caransa. Dat waren wel zo ongeveer de belangrijkste feiten; van het overige wordt u elders in dit nummer verslag gedaan. Dan dient verder allereerst een verzuim te worden hersteld, met name het alsnog vermelden van de naam van wijlen de heer L. P. SCHAPPERT onder de werkende leden, die ons in het afgelopen verenigingsjaar helaas ontvielen (beknopt jaarverslag pag. 4 in het vorige clubnieuws). Zulks, uiteraard, onder aan bieding van excuses. Zondag 4 september jl. was, wat de weersomstandigheden aangaat vergeleken met die van de laatste maandeneen top dag". Een weldadig schijnende zon bij strak blauwe hemel, goede temperatuur passende bij de voetbal-topper AJAX FEYENOORD. Bevorderlijk voor de publieke belangstelling I Of niet?? Zou b.v. de neutrale toeschouwer op een dag als van daag toch (misschien als een laatste mooie zondag) de voor keur geven aan zee, bos of hei Want DIT was de verwachting wel: deze AJAXFEYENOORD zou geen ,,ouwerwetse" AjaxFeyenoord worden, niet één ,,om niet te mogen missen". Daar misten beide ploegen momenteel téveel kwaliteit voor, o.a. door blessures. Langdurige blessu res Bovendien daarom geen topper"; dit treffen viel véél te vroeg in het seizoen (zesde wedstrijd). Er is (nog) geen span ning zoals het vorig seizoen, toen we met de Rotterdammers, in de laatste wedstrijd tegen hen, streden als no. 1 en 2 van de ranglijst. Een traditionele ontmoeting dus van de twee grote clubs met hun grandioos verleden Dat zij in de naaste toekomst die weer .tegenwoordige tijd" hopen te maken ZULLEN maken; zon der twijfel! En het is inderdaad geen grote match geworden, daar in het Olympisch Stadion, voor zo'n 38.000 toeschouwers De neu trale toeschouwer die zee, bos of hei de voorkeur gaf, hééft niet veel gemist, althans niet die echte AjaxFeyenoord. Vooral aan onze kant vonden we het vaak maar heel pover en dat we uit eindelijk, zij het dan op sensationele wijze toch nog gelijk speel den dat was inderdaad ,,meer geluk dan wijsheid". Vermelden wij voor de statistiek nog, dat na een 1O achter stand Dick Schoenaker met een schitterende kopbal gelijk maak te en dat René Notten, nadat Ajax wéér op achterstand was gezet, in de allerlaatste minuut zijn vrije schop van richting zag veranderen, waardoor ,,de knikker" onhoudbaar voor Eddy Trey- tel in de uiterste hoek verdween. Dat was dan de sensatie. Dat de weliswaar altijd lastige uit-wedstrijd tegen Roda JC in Kerkrade zo'n fiasco zou worden (41 nederlaag), neen, dat hadden wij en met ons velen zeker niet gedacht. Nu was inderdaad de tweede goal wel een heel erge tegenval ler; een in eerste instantie duidelijk buitenspel-geval, waarbij Rob Tervoort zijn doel uitkomt, met één been tracht de bal nog weg te halen, de tegenspeler laat zich heel kunstig" vallen en de scheidsrechter geeft: strafschop. Tja, dat is pech. Maar verder het spel van ons elftal, de weinige energie, de algemene malaise, neen; laten we hopen dat het bij dit ene diepteunt zal blijven en er dan verder maar het zwijgen toe doen, na de vermelding dat bij 4O voor Roda JC, Pim van Dord de eer nog kon redden. Heet het soms weieens: dat een .slechte generale de voor loper is van een succesvolle uitvoering" en ten aanzien van dit laatste dan de Europa Cup-wedstrijd tegen Lilleström moest wor den gezien anders gezegd: onze spelers tijdens de debacle in Kerkrade reeds téveel met hun gedachten in Oslo geweest zouden zijn de realiteit in de strijd tegen onze Noorse tegen standers deed anders zien. Het dieptepunt was nog niet voorbij. Wat nog steeds gezien wordt als een zwarte bladzijde in de Ajax-historie, met name het feit dat we in 1960 door de Noorse amateurclub Frederikstadt voor verdere deelname aan de strijd om Europa Cup I werden uitgeschakeld, heeft er de schijn van een herhaling te worden. Op DIT moment (we schrijven vrijdag 16 september) staan we er, door een 2O nederlaag in Oslo, niet best voor. Met 2verliezen had een veel beter aspect gegeven en dan te denken aan de vier of vijf opgelegde kansen die er voor ons in deze uit-wedstrijd waren, kansen die met wat meer overleg en beheersing de schaal naar de voor ons gunstige zijde had doen kunnen overslaan. Maar de hoofdzaak van ons falen lag toch in te weinig ijver, het niet kunnen opvangen van het aanvankelijk hoge tempo, c.q. de overdondering door de Noren, kortom, we schoten op vele punten tekort. Rest tenslotte, in het kader van teleurstelling, nog de inhoud van het commentaar dat verslaggever Cees Jansma na afloop van Clubblad van de Amsterdamse Football-Club ,,Ajax" Maandblad Seizoen 1977/1978 - Sept./Okt. 1977 - No. 3 Abonnement (voor niet-leden) 20,per jaar Postgiro 123977 - Gemeente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, M. Middendorp, J. van Praag Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres U Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. Kopij JJ voor het volgend nummer moet uiterlijk 25 oktober a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 1