Jeugdkroniek ilBI aitlcéaticfefi êa/tr/c// BV AMSTERDAM Hier dan het Jeugdoverzicht in een nieuwe gedaante. Dat zal in het begin misschien nog wel wat wennen zijn, maar uiteindelijk dacht ik, dat op deze wijze het geheel aan overzichtelijkheid wint. Wat de verrichtingen van de Juniores A1 aangaat, daartoe lever de Remco Muller werkelijk uitstekend verzorgde verslagen in. Daaruit valt te distilleren, dat er in ieder geval een indrukwek kende start plaatsvond en als de eerste tekenen niet bedriegen er verder ook dit jaar weer van een goed eerste Juniores-team gesproken kan worden. De eerste wedstrijd HSV/Heiloo ,,uit" verliep aanvankelijk wat slordig (onnodig balverlies) en de thuisclub kreeg daardoor ook enkele kansen die echter voor doelman Teddy v. d. Slee geen problemen veroorzaakten. Vóór de rust scoorde Eddy Cramer, in de tweede helft bracht een mooie kopbal van Rik v. d. Boog ons naar 02. Rik scoorde ook 30 uit een goede voorzet van Eef Heyt en Eddy Cramer nam no. 4 voor zijn rekening. HSV kon de eer nog redden, zulks met behulp van de ,,ref", die niet zag dat Hans Bergsma werd vastgehouden en zodoende niet kon terug spelen op zijn doelman. Tegen EDO-thuis een probleemloze wedstrijd. Reeds na enkele minuten liet Eef Heyt no. 1 noteren, een goede goal van Donald de Vries, daarna weer Eef Heyt en nog vóór de thee bracht Remco Muller de stand op 40. Hoewel onzerzijds de tweede helft minder was, scoorde Ajax nog drie keer: Eef Heyt (een hattrick dus!), een strafschop benut door Remco en tenslotte Ronny Matteman. Uitblinker in deze wedstrijd was „gelegen- heids"-libero Gaby Martinez; hij speelde erg goed. Ook Donald de Vries (zijn eerste wedstrijd in de A1) was uitstekend. Is Blauw-Wit altijd een moeilijke tegenstander, deze keer konden ze dat werkelijk niet waar maken. In een overigens door hen hard gespeelde wedstrijd, waarvan Ronald Paymans al in de eerste minuten het slachtoffer werd. Ja, onze tegenstander speel de in een stijl van, zoals men dat zegt: ,,Het schuim op de mond". zeeboi^erpad MONTA&E BALANCHREN ELECTRONISCH UITLIJNEN Vóór de rust strafte Edwin Cramer dit af met twee goals. In de tweede helft stoomden de Ajacieden over de Blauw-Witters heen, door Cramer (tweemaal; hattrick), John Cornet (tweemaal) en een doelpunt van Eef Heyt, naar 07! Nog een positief punt, aldus Remco Muller: „Elke wedstrijd gaan we beter draaien. Hopelijk gaat dat zo door." Uitblinkers: Edwin Cramer en John Cornet. Remco wat je ,,pen" betreft: ,,uit de kunst". De Juniores A2 zetten de competitie ook niet zo minnetjes in: een 81 zege tegen Swift, daarna 80 tegen Rivalen-uit Kreeg ik „langs de officiële weg" geen verslag van de wedstrijd tegen Swift, dankzij de heer Enthoven Sr. toch hier enkele ge gevens van dit treffen: Swift was volkomen kansloos tegen een zeer variërend spelend Ajax. Dat is eigenlijk alles wat er van deze wedstrijd te zeggen valt." Maar laten we nog wel de makers van de doelpunten vermelden: dat waren Jan Papilaya (2x), Gé van Wees (2x), Marcel Boonstra, Ron Brouwer, René Ent hoven en „een eigen inzet". De einduitslag van de ontmoeting tegen Rivalen geeft duidelijk aan, dat ook hier de tegenpartij niet veel voorstelde, of, zoals de heer Enthoven dat uitdrukte: „geen rivaal voor Ajax was". Reeds na een kwartier openden wij de score uit een door Gé van Wees genomen vrije schop die Jan Papilaya verder afwerkte. Marcel Boonstra naar 02 met een kopbal „uit het boekje", zo mooi, en dezelfde speler nam ook nummer 3 voor zijn rekening, uit een trekbal-op-maat van Jan Weggelaar, die ook in de fraaie tweede goal een groot aandeel had (goede cornerbal). En nog was de koek niet op: Wim Wolffgram met een fraai afstandsschot (04), een pass van deze speler naar Ron Brouwer (05) en die laatste nog vóór de pauze 06. Na de thee was, wat Ajax betreft, het veel minder. Een opleving in het laatste kwartier hield Marcel Boonstra's hattrick in (07), terwijl René Ent hoven de rij sloot. Eindstand dus 08 voor Ajax. Tegen SDZ A1 in de Meer ging Ajax té tam van start, waar schijnlijk het gevolg van de zwakke tegenstand in de twee voor gaande ontmoetingen. Maar SDZ gaf duidelijk te kennen de volle 100% te willen geven en zo resulteerde dat eerste begin in een voor onze jongens 01 achterstand door een fout in de ver dediging. Dat bleef tot de rust. Doelman Erik Bruyn, geblesseerd, werd vervangen door Tinus Teunenbroek en die deed het op de voor hem vreemde plaats uitstekend. Natuurlijk ging Ajax er in de tweede helft pittiger tegenaan, maar het zat niet mee. Doch de gelijkmaker kwam, maar laat. Uit een prachtige trekbal van Philip Uitdenboogaard kopte Marcel Boonstra schitterend in (11). Er waren hooguit nog 5 minuten te spelen toen Jan Weggelaar doorkopte naar Rini Rookhuizen en diens trekbal schitterend door Marcel werd ingeschoten (21). Weer kwam Ajax terug en nu was het Jeroen v. d. Belt die raak schoot (31). Een goede wedstrijd, ook van SDZ-zijde, een wedstrijd waar je wat aan hebt, waar je van leert óók dat een tegen stander nimmer mag worden onderschat. Dat was de fout in het begin! Door te veel individueel spel van sommige Ajax-spelers werd het duel tegen DEC een onsamenhangend geheel. En aangezien de tegenstander een gezamenlijke prestatie wilde leveren, kostte dat Ajax de overwinning in deze uitwedstrijd (21). Dat was niet alleen jammer, maar ook niet nodig, gezien onze toch veelal betere baltechniek. Hopelijk trekken wij hieruit lering. Voor Ajax doelpuntte Brouwer met een prima kopstoot. Het elftal van onze Juniores BI beëindigde de eerste wedstrijd in dit seizoen tegen de SV Abcoude B1 met een 41 overwin ning. Over het algemeen werd er wat te gejaagd gespeeld wat onnodig balverlies tot gevolg had. Maurice van Zijt opende de score reeds na 5 minuten, maar nog vóór de rust maakte de tegenpartij geheel tegen de verhouding in gelijk (11). Na de hervatting een geweldige Ajax-druk op het Abcouder doel, waardoor de thuisclub door de knieën ging via goals van Ton Blanken (2x) en Niek Berentsen. Een 40 nederlaag kreeg een week later RKVIC B1 van de discipelen van leider R. Been te slikken. Een goed door ons TESTENVERVANGEN UIT VOORRAAD CONTROLE LADEN ii JM VEEN ETNDAA.L - privé 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 14