Verkiezing één lid voor de Financiële Commissie officiële mededeling (O1), waarna BVC terug kwam via een vrije schop, waarop onze geformeerde muur niet reageerde. Een snelle aanval over links werd door een BVC-er in eigen doel gewerkt en toen Wil Thiel kort hierop een bal onderschepte en zijn snelheid uitbuitte, betekende dit 13. Nog voor de rust maakte Bert Schaap, na goed werk op het middenveld, 14. Na de pauze maakte John van Meerlant na een fraaie solo zelfs nog 15, alvorens BVC iets terug mocht gaan doen. Het werd zo nog 35, waarbij ver der dient te worden vermeld dat doelman Jos Vonk een penalty uit zijn heiligdom hield. Met de nodige concentratie werd Amstelland 2 tegemoet getre den in de wetenschap dat dit altijd een lastig te bestrijden opponent is. Amstelland werd snel goed onder druk gehouden, doch veel doelrijpe kansen werden door ons niet gecreëerd. De gasten waren daarentegen bijzonder gevaarlijk met goed ge richte schoten. Gelukkig was het ook nu weer John van Helvert, die 'n goede aanval over links bekwaam afrondde, waardoor Ajax wat vrijer kon gaan spelen. Opvallend was in deze periode wel hoe kinderlijk eenvoudig we steeds weer in de buitenspelval trapten. Na de thee ging het allemaal wat beter, maar dit kwam mede doordat reeds in de eerste minuten door ons een tweede treffer was gescoord dooropnieuw John van Helvert (op zijn bekende manier). Ajax kreeg nadien nog enkele mogelijkheden de score een duidelijker aanzien te geven, maar het bleef 20. De uitwedstrijd tegen het Utrechtse Celeritudo 2 betekende de eerste nederlaag van dit seizoen. De veel agressievere Utrech tenaren, met een goede linkervleugel, bezorgden ons al direct veel benauwde momenten, maar vooralsnog wist onze laatste linie de zaak goed onder controle te houden. Doch omdat de mid denvelders teveel bij elkaar bleven en onze spitsen er dit keer niets van brouwden, was het wachten op de eerste Celeritudo- treffer. Toch brak de rust nog aan met 00. Maar daarna was het meteen goed fout. Eerst 10 als de hele verdediging blijft staan bij een hoge voorzet, dan 20 als Theo van Diepen niet resoluut genoeg opruimt en vervolgens zelfs 30 als John van Helvert geheel onnodig een corner weggeeft. Deze derde goal ging weliswaar met een overtreding gepaard, Kenneth Pont werd bijna onder het gras geduwd, maar protesteren haalde niets uit. Nadat Pont en Van Diepen gewisseld waren voor respectievelijk Rob van der Heijden en Ben van der Vegte kwam er meer vaart in het elftal en kwamen we nog terug tot 32. Eerst benutte Hennie Henrichs een toegestane penalty na een fraaie val binnen de beruchte lijnen en daarna schoot Cees Kuipers een prima voorzet hard in het Utrechtse doel. Verder kwamen we niet, om dat de tijd daarvoor te kort was. Ajax 5 stond als promovendus in de reserve vierde klasse KNVB, voor de moeilijke taak, geheel onvoorbereid, de competitie te beginnen in de moeilijke uitwedstrijd tegen Diemen 2. Door de slechte weersomstandigheden waren de oefenwedstrijden, o.a. tegen het Rotterdamse Sparta, niet doorgegaan. Een uur lang wogen de partijen goed tegen elkaar op en dat bleek ook uit de doelpunten. Twee penalty's als veel te zware straf voor lichte overtredingen. Willem Knaap benutte de Ajax-strafschop. Toen Diemen ongeveer twintig minuten voor tijd 21 scoorde, was de snit bij Ajax er een beetje uit en in de laatste tien minuten werd 't tenslotte geflatteerd 41. De thuiswedstrijd tegen Animo 2 was een ontmoeting waarin hard werd gewerkt, maar die niet van grote kwaliteit was. De eerste helft drong Animo fel aan en mochten we blij zijn dat ons doel niet werd doorboord. Na de rust was Ajax wat sterker, maar 't duurde toch tot halverwege de tweede helft, vóór Co van Eek met een strakke schuiver uit een indirecte vrije schop van Harold Lai de juiste richting vond. Tien minuten later was 't opnieuw Co van Eek, die op links doorbrak en van de hoek van het straf schopgebied meedogenloos uithaalde (20). Animo kreeg nog een cadeautje doordat de scheidsrechter, op grote afstand staan de, een doelpunt toekende, terwijl de bal nog lang niet over de doellijn was geweest (21). Co van Eek had Vrouwe Fortuna beslist niet aan zijn kant, toen hij een lob over de keeper heen gaf en de bal juist over de kruising zag stuiteren. Op het Olympiaplein keken we tegen Swift 2 reeds na vijf minu- Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van de heer J. L. AARSEN op de leeftijd van 71 jaar. Jaap trad op 30 september 1921 tot de Ajax-gelederen toe en was dus meer dan 50 jaar lid. Hij ruste in vrede. Bestuur A.F.C. ,,Ajax" ten tegen een 10 achterstand aan. Een diepe bal stuiterde onder de voeten door van de Swift-middenvoor, waardoor de linkerspits vrij voor ons doel verscheen en ongehinderd kon scoren. Deze stand bleef tot aan de thee gehandhaafd, mede doordat we teveel met de bal bleven lopen. Na de rust werd Ajax steeds sterker en 't was dan ook logisch dat Bert Smeenk uit een rebound met een lob gelijk kon maken. De betere conditie van Ajax gaf tenslotte de doorslag. Adrie Smits boog de score om naar de positieve kant (12). Ben van der Vegte en Adrie Smits zorgden op het middenveld voor safety, zodat Swift verder niet meer gevaarlijk kon worden. De thuiswedstrijd tegen Voorland 2 werd een draw zonder doel punten. Het was een zeer matige wedstrijd met zeer weinig uit gespeelde kansen voor beide ploegen. De resoluut ingrijpende verdedigers van Voorland gaven weinig kansen weg, terwijl in eigen gelederen bijzonder slecht werd geplaatst en zich het gemis van Co van Eek (naar het derde) en Ben van de Vegte (naar het vierde) goed deed voelen. Voeg daarbij dat in de defensie nogal eens een fout werd gemaakt, dan mogen beide ploegen met 't uiteindelijke resultaat niet ontevreden zijn (00). Gezien het nog prille seizoen is een standenoverzicht uiteraard nog nietszeggend. Mogelijkerwijs treft u die aan in ons volgende overzicht. In de vacature A. Brandsteder, ontstaan door zijn ver kiezing tot penningmeester, kunnen kandidaten voor deze functie in de Financiële Commissie worden gesteld, door twee stemgerechtigde leden. Een kandidaatstelling moet schriftelijk geschieden en ver gezeld gaan van een schriftelijke verklaring van de ge gadigde, dat hij een eventuele benoeming zal aanvaarden. De termijn voor het stellen van kandidaten gaat heden in en sluit 7 november 1977, eerste postbestelling. Het bestuur van de A.F.C. ,,Ajax" 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 13