SENIORES-OVERZICHT Dankbetuigingen W. F. Schoevaart en W. W. Heisterkamp De competitie voor de seniores is inmiddels ook al weer van start gegaan, maar alvorens we u daarvan verslag doen, willen we nog even terugkomen op het voorprogramma. In Rotterdam waren we te gast bij onze vrienden van Feyenoord, die ditmaal de con frontatie met NEC, PSV en Ajax hadden georganiseerd. Zoals reeds meerdere malen ondervonden, was alles wederom tot in de puntjes geregeld en konden we terugzien op een bijzonder ge slaagde dag. Mogelijkerwijs kunnen we volgend jaar, wanneer wij weer aan de beurt zijn, proberen alles evenzo te regelen. Een week later hadden we Sparta op bezoek met twee elftallen. In twee goed gespeelde wedstrijden trokken de Spartanen aan het langste eind. En dan nu de competitie Ajax 3 startte dit seizoen met vijf punten uit drie wedstrijden. De allereerste wedstrijd van het seizoen was gepland tegen aartsrivaal Blauw-Wit. De eerste acties in de wedstrijd waren duidelijk voor de blauw-witters, die Jan Schipper tot enkele fraaie acties in staat stelden. Langzaam wist Ajax de bakens te verzetten en na ongeveer tien minuten besloot Rolf Grootenboer een actie met een fraai schot in de uiterste benedenhoek (10). Ajax bleef toen sterker en na een half uur onderschepte John van Meerlant een bal, waarbij zijn shirt aan flarden ging, wist toch nog Rolf Grootenboer te bereiken die, alvorens keihard raak EIë1ê]ë1ë}ë)ë]ë]ë]ë]ë]ë)ë]ë1ë]ëJg1ë]ë3ë]ë]ë]ë]ë]ë1ë]ë]ë]ë]ëIë]ë1ë]ë1ë]ê]ë]ë]ë]ë) De vele brieven, geschenken en bloemen welke ik ter gelegenheid van mijn afscheid als penningmeester mocht ontvangen, maken het mij onmogelijk persoonlijk u mijn dank te betuigen. Zij het langs een enigszins ongebruikelijke weg wil ik echter niet nalaten mijn welgemeende dank middels het clubblad aan u over te brengen. Het is voor mij een onvergetelijke dag geworden waarvoor ik nogmaals het bestuur en allen die daaraan hebben bijgedragen, hartelijk dank zeg. Met sportgroeten verblijf ik, H. G. A. Timman Aangezien de grote belangstelling van zovelen bij mijn afscheid als bestuurslid, het mij werkelijk onmogelijk maakt u allen per soonlijk te bedanken, maak ik gaarne gebruik van de mogelijk heid zulks via ons clubblad te doen. Hartelijk dank voor de vriendelijke woorden, voor de fraaie bloe men en prachtige geschenken, zowel op de officiële receptie als ook in het Jeugdhonk. Met daarbij mijn bijzondere waar dering, ook mijn vrouw in de hulde te hebben willen betrekken. Het was een onvergetelijke dag. André Kraan Mede namens kinderen en kleinkinderen dankt mevrouw A. Bar telsman-Groenendijk voor de grote belangstelling en hartelijk medeleven in de dagen van het plotseling overlijden van haar man Jan. te knallen, eerst nog een man moest uitspelen (grote klasse!!). In de tweede helft werden de gasten sterker, mede doordat de ingevallen Kenneth Pont, als invaller, bij zijn eerste actie dus danig werd geblesseerd, dat hij zich haast niet meer kon be wegen. Jan Schipper toonde zich toen zeer zeker een bekwame sluitpost en hij hield de nul vast. Ajax was in deze periode soms nog gevaarlijk met schoten van John van Meerlant net naast en Hans de Vos, die de vuisten van de Blauw-Wit-goalie op zijn weg vond. Het bleef uiteindelijk toch 20. De eerste wedstrijd tegen EDO 2 werd een anti-climax. Ajax kwam fel uit de startblokken en reeds in de tweede minuut werd het 01 na een fraaie aanval. John van Meerlant gaf het laatste tikje. Deze voorsprong is vermoedelijk te vlug en te gemakkelijk tot stand gekomen, want Ajax zakte daarna ver terug. EDO ging het spel dicteren en vooral in onze achterhoede vielen soms grote gaten. Hoewel EDO diverse kansen kreeg, werd de rust nog met 01 gehaald. Kort hierna werd het dan toch 11, toen de hele Ajax-achterhoede bij een Haarlemse aanval keurig bleef toekijken. Het was voor ons het sein de zaken wat resoluter aan te pakken. John van Meerlant kogelde op de lat en na 25 minuten kwamen we zelfs opnieuw voor, toen Rob Ombre een fraaie pass afleverde, die door Rolf Grootenboer werd afgerond. Er deden zich nog verschillende kansen voor om de voorsprong uit te breiden, maar geheel onverwacht en onnodig werd de gelijkmaker weggegeven (22). Op deze wijze zullen we nog vele punten verspelen, hetgeen beslist niet nodig is. In de uitwedstrijd tegen De Spartaan 2 wilde men duidelijk de slechte prestatie van de week ervoor uitwissen. Met grote inzet en goed spel werden de Eendrachtbewoners teruggedrongen en ze mochten blij zijn dat het bij rust nog slechts 01 was. Reeds in de vierde minuut had John van Meerlant een corner van Jan Letschert keihard afgerond en even later was het bijna 02, toen een fantastisch schot van Rolf Grootenboer net naast ging. Nu werd het kort na de thee 02, toen Co van Eek, ingevallen voor Willem Stuut, beheerst een voorzet van Hans de Vos af rondde. De Spartaan kwam terug tot 12, toen bij Ajax de buitenspelval niet klopte, maar Rob Ombre vergrootte direct daarop de marge weer, pikte op de middenlijn de bal op, pas seerde enkele spelers en de doelverdediger (13). In de laatste minuten werd het toch nog even benauwd, toen een verre uittrap van de Spartaanse goalie indirect tot 23 leidde. In alle rust werd daarna de bal goed in de ploeg gehouden en daardoor gin gen de twee punten naar de Meer. Ajax 4 had ook een hoopvolle start. Zes punten uit vier ontmoe tingen is toch een fraai resultaat. Het eerste half uur in de wed strijd tegen NFC 2 zag het daar allerminst naar uit. NFC was wat sterker en er moest een omzetting in de ploeg komen, om wat meer zelfvertrouwen en initiatief in het elftal te brengen. Een en ander resulteerde in een doelpunt van John van Helvert vóór rust. Na de hervatting was het opnieuw John van Helvert die, na drie spelers te hebben gepasseerd, beheerst scoorde. NFC geloofde er toen duidelijk niet meer in, ook al doordat Aiax nu rustiger kon voetballen. Max Vischschoonmaker was op het mid denveld duidelijk een rustgevende figuur. John van Helvert scoor de daarna zijn derde doelpunt na een goede pass uit het midden veld en had ook nog een aandeel in de laatste treffer van Willem Thiel, door een diepe pass keurig op tijd terug te kaatsen. Eind stand 40. De uitwedstrijd in De Bilt tegen BVC 2 leverde een 35 over winning op. Goed voetbal van Ajax-zijde vooral, met leuk op gezette aanvallen vanuit de verdediging, resulteerde in bijzonder mooie goals. De eerste kwam van de voet van Bert Schaap 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 12