IMPRESSIES VAN ONS C-ELFTAL dat door de commissie is uitgebracht in de jaarvergadering van de ledenraad. Dit gedaan hebbende deelt hij mede, dat de ledenraad met alge mene stemmen het advies van de commissie om de penning meester en de overige leden van het bestuur décharge te ver lenen voor het gevoerde financiële beleid, heeft opgevolgd. Voorzitter Van Praag bedankt de heer Van Wijk en deelt mede, dat de samenwerking financiële commissie/bestuur voortreffelijk was, waarvoor hij de leden gaarne dank betuigt. 8. Rondvraag De heer Van Mourik vraagt of de leden van de Bordjesclub een uitnodiging kunnen krijgen voor de Nieuwjaarsreceptie. Hij weet dat dit bijzonder op prijs zou worden gesteld. Voorzitter Van Praag antwoordt dat de leden die regelmatig aan wezig zijn op de avond van de Bordjesclub, in het vervolg zullen worden uitgenodigd. De heer Helvert vraagt een verbetering van de douches op Voor land. De heer Van Dekken, lid van de Terrein- en Onderhoudscommis- sie, deelt mede, dat indertijd bij de bouw van het clubhuis op Voorland een programma van eisen is opgesteld en dat aan de hand daarvan de installatie is gemaakt. Later bleek in de praktijk dat er o.a. méér wedstrijden worden gespeeld en veelal méér trainingen gehouden dan in 't plan was voorzien. Het gevolg hier van is, dat de capaciteit van de boilers te klein is om goed te kunnen functioneren. Hij heeft nu een offerte ontvangen voor het plaatsen van een grotere installatie. De offerte moet nog worden behandeld door de Terreincommissie en gaat dan ter goedkeuring naar het bestuur. De heer Neefjes stelt nog een vraag aangaande mengkranen. De heer Van Dekken antwoordt dat deze reeds in de huidige installatie aanwezig zijn. De heer Henrichs herinnert eraan, dat de buitenlandse reis van het 3e elftal in het afgelopen seizoen niet door kon gaan in ver band met bezuiniging. Hij zou, in verband met de huidige finan ciële toestand, willen vragen, hoe de beslissing in het komende seizoen zal luiden. Voorzitter Van Praag antwoordt dat door het bestuur elke aan vraag voor een buitenlandse reis wordt bekeken. Is er geen geld voor, dan gaat de reis niet door. De heer Henrichs is van mening dat de kosten voor z'n reis maar een peuleschil zijn vergeleken bij andere cijfers (het tekort). Voorzitter Van Praag vindt dat, als het bestuur zo zou gaan denken, het einde zoek is. 9. Sluiting In de eerste plaats wil voorzitter Van Praag de aanwezigen be danken voor de bijzonder vlotte vergadering. In het afgelopen jaar is er toch weer veel gebeurd in onze vereniging, onder meer een groot financieel verlies en in het bestuur afscheid van de voortreffelijke bestuursleden, de heren Timman en Kraan. Met behulp van de twee nieuwe enthousiaste bestuursleden zal het bestuur trachten het verlies terug te dringen. Elk lid, vooral de commissieleden, zal daarbij moeten helpen. Dan zal het Ajax niet slecht gaan. Het zal moeilijk worden om het in de competitie weer zo ver te brengen als in het afgelopen seizoen. Betreffende de 1e ronde voor de Europa Cup is hij persoonlijk wel optimistisch; de heer Ivic die Lilleström heeft zien spelen is dat niet. Hij verzoekt de aanwezigen ervoor te zorgen dat de naam van Ajax naar buiten goed wordt uitgedragen. „Gelooft u vooral niet alles wat u in de pers leest of wat u hoort, want de werkelijkheid is veelal anders." Met een „Wel thuis" sloot voorzitter Van Praag omstreeks 10.00 uur deze jaarlijkse algemene ledenvergadering. Amsterdam, 20 september 1977 De secretaris, J. H. Westrik De resultaten van onze reverves zijn tot nu toe niet denderend. Thuis tegen Volendam werd met 23 verloren. De week daarop volgend in Alkmaar werd een draw (00) behaald, o.a. door uitstekend keepen van Peter Jager die zelfs een penalty voor treffelijk uit de benedenhoek hield en tweemaal bliksemsnel rea geerde in zeer gevaarlijke situaties voor onze goal. De wedstrijd werd geleid door een Israëlische FIFA-scheidsrechter, die o.m. ItaliëJoegoslavië gefloten had en Frans Derks als begeleider had. Het was een stevige wedstrijd, waarin van beide kanten geknokt werd om de winst. Ook Ajax kreeg een paar doelrijpe kansen, die echter helaas niet benut werden. Het gehele team verdient een compliment voor de inzet en het vertoonde spel. M.i. gaf de uitslag (00) de juiste verhouding weer. De ver dediging Hannie Beyne, Rik v. d. Boog, Jan Papevoine en Guido Pen, met keeper Peter Jager als de grote uitblinker, waren voor hun taak berekend, evenals de middenvelders Freek Lamain, Cor v. d. Brink en Ron van Niekerk. Onze aanvallers Peter v. d. Hengst, Aitse Bouma en Roel Brenker stonden eveneens hun mannetje. Jammer dat Peter in de eerste helft een kans om te scoren voorbij liet gaan. Never mind, next time better, boy. Zaterdagmiddag 10 september in ons stadion nam FC Utrecht beide punten mee naar de Domstad. Het werd 12 in een matig gespeelde ontmoeting. 17 september, tegen Feyenoord in Rotterdam, waren het de gastheren die in de eerste helft de toon aangaven, terwijl onze jongens in de tweede helft verschillende goede kansen lieten liggen, wat hen tenslotte belette om de winst mee te nemen naar de Meer. De uitslag 21 voor Feyenoord werd reeds bereikt in de eerste helft. Ons doelpunt ontstond uit een penalty, benut door Freek Lamain. De wedstrijd was het aanzien ten volle waard, goede combinaties over en weer, alleen ontbrak bij ons helaas de afwerking en tevens was Vrouwe Fortuna ons niet goed gezind. Rechterspits Martin Terstall, ingevallen voor Ron van Niekerk, stichtte herhaaldelijk verwarring in de vijandelijke defensie. Jan Schipper verdient een pluim voor zijn keepen. Verder vielen Roel den Hartog, Rik v. d. Boog, Cor v. d. Brink, Roel Brenker, Chris Verkaaik en Peter v. d. Hengst (jammer van die kansen, Peter!) op door goed spel. Een gelijk spel had den wij zeer zeker verdiend, maar ja, als je diverse scorings kansen niet benut, dan kun je nog zo goed voetballen, het zet echter geen zoden aan de dijk. 24 september thuis, tegen NAC, straften de Bredanaars een mis lukte uittrap van keeper Jan Schipper kort na het begin van de wedstrijd af, 01. Daar onze jongens, o.m. door de uitstekende NAC-doelman, niet tot scoren kwamen en NAC zelfs in de laatste minuut na een uitval, de stand nog kon vergroten tot 02, ging helaas deze ontmoeting ook weer verloren. Hopelijk komt er spoedig verandering en keert het getij ten onze gunste. FC AmsterdamAjax 12. W. F. Schoevaart 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 11