echter aan, dat u er begrip voor kunt opbrengen, dat in uw plaats een jongere is gekozen. Ik dank u voor uw inbreng in het verleden en hoop dat u nog vele vergaderingen kunt en wil bij wonen." (Applaus). „Het is u allen bekend dat voorzitter Van Praag voor het eerst sinds 12 jaren niet aanwezig kan zijn, herstellende van een zware longontsteking. Gelukkig gaat hij goed vooruit en hij heeft gegronde hoop begin december weer in ons midden te kunnen zijn." Mede namens alle aanwezigen wenst de heer Potharst hem een spoedig algeheel herstel toe. Hij wil verder nog even stilstaan bij het overlijden van enige Ajacieden. In de eerste plaats, ons ere-lid de heer Dolf Desmit, die 65 jaren lid was. Onder het pseudoniem „Adé" heeft hij jarenlang in ons clubnieuws geschreven. Zonder anderen te kort te willen doen was hij in feite de samensteller van het machtige jubileumboek, uitgegeven ter gelegenheid van ons 50- jarig bestaan. Verder wil hij ook noemen de heer J. H. Martens, in de twintiger jaren speler en aanvoerder van het 1e elftal en later lid van de Jeugdcommissie. Dan mevr. Vunderink, die een groot Ajax-hart had en vroeger onder meer assisteerde bij cricketwedstrijden. Ik verzoek u als herdenking van deze Ajacieden enige ogenblikken stilte in acht te willen nemen. De heer Potharst zegt vervolgens dat het prettig is te kunnen constateren dat ons 1e elftal goede prestaties levert. Naar zijn mening krijgen de spelers meer zelfvertrouwen, wat hun spel ten goede komt, maar wat ook een verdienste is van de heer Ivic. Hij hoopt dat dit aanleiding zal zijn, dat er meer publiek naar onze wedstrijden komt kijken. Hij wenst de spelers en de heer Ivic verder veel succes, vindt het bovendien een pluspunt, dat enkele jeugdige spelers aan de A-selectie zijn toegevoegd, waarvan wordt gehoopt dat zij zul len „doorbreken." Hij heeft Jong-Ajax ook enkele uitstekende wedstrijden zien spelen. Wat de amateurs betreft, zowel bij de seniores draaien beter dan vorig jaar als de juniores, is er tevredenheid over de prestaties. De trainers en de commissieleden wenst hij veel succes in de komende wedstrijden. Hij wil het hierbij laten en spreekt de wens uit voor een con structieve en prettige vergadering. Hiermede verklaart hij de vergadering geopend. Bij de installatie van de nieuwe leden van de ledenraad, te we ten de heren P. H. Petersen en C. A. v. d. Wal zegt de heer Potharst dat hij mag aannemen dat deze heren genoegzaam bekend zijn als leden van de Jeugdcommissie. Hij behoeft ze dus niet verder te introduceren. Hij wenst beide een goede in breng in de vergaderingen van de ledenraad tot hun en ons ge noegen. De secretaris deelt mede, dat er 3 brieven zijn ingekomen, te weten van voorzitter Van Praag en de heren Kraan en Schalm Sr. De brief van voorzitter Van Praag houdt naast de wens voor een goede vergadering tevens nog een opmerking in met betrekking tot het straks te behandelen onderwerp, met name de benoe ming van een Technisch Advies Commissie. De brief van de heer Kraan heeft als inhoud de mededeling dat hij bij zijn werkgever een goede promotie kon maken, mits hij zou bedanken als bestuurslid van Ajax. Dit heeft hem genoopt deze moeilijke, maar desalniettemin verklaarbare beslissing te nemen. Hij vertrouwt dat voor het vorenstaande begrip wordt opgebracht. De brief van de heer Schalm Sr. houdt verband met de destijds op de Jaarlijkse Algemene Ledenvergadering gedane uitlatingen inzake het slordig omspringen met belangrijke Ajax-stukken door een lid van de ledenraad. De heer Been vindt de brief van de heer Schalm wat inhoud en toon betreft niet Ajax-minded. De heer Middendorp deelt mede, dat de heer Schalm hem heeft gevraagd de brief in het Ajax-Nieuws te publiceren, hetgeen hij niet nodig heeft geacht. Nadat nog enige leden zich verder hebben uitgelaten over de brief, stelt de heer Potharst voor de discussie hierover te be ëindigen en een en ander voor kennisgeving aan te nemen. Tot de heer Kraan zegt hij, het jammer te vinden dat deze het be sluit heeft moeten nemen om per 1 september a.s. te bedanken als bestuurslid, maar begrijpt dat daar niets aan te doen is. De leden Pil (vermelding van te beknopte financiële gegevens, bespreking met de heer Verheij), Van der Zwaag (Financiële in formatie) en Volkers (redactie notulen) voerden het woord bij de behandeling van de notulen van de vergadering van 2 sep tember 1976. Overigens worden de notulen door plaatsvervan gend voorzitter Potharst vastgesteld, onder dankzegging aan de secretaris voor de samenstelling. Voorzitter Potharst zegt dat hij, alvorens een aanvang te maken met de behandeling van het voorstel van de Reglementencom missie tot wijziging van het huishoudelijk reglement, de leden van deze commissie, te weten de heren Fischer, Lambregts en Westrik, hartelijk dank wil zeggen voor het vele werk door hen verricht. In het bijzonder wil hij de heer Westrik dank zeggen voor de wijze waarop een en ander aan de ledenraad werd voor gelegd. Het is zeer goed verzorgd en erg duidelijk. De heer Potharst zegt dat hij artikel voor artikel zal behandelen en in stemming zal brengen. Tot besparing van tijd wordt goed gevonden dat hij de artikelen niet voorleest. Bij de behandeling van de artikelen 4 en 5 vindt de ledenraad zowel de oude als de nieuwe tekst niet geheel juist, daarom wordt aan de commissie verzocht de redactie hiervan nog eens te bestuderen. Door mij za! hieronder alleen worden vermeld de door de leden raad aangebrachte wijzigingen in de door de commissie voorge stelde tekst. Artikel 12. Ontzetting uit het lidmaatschap kan plaatsvinden in de navolgende gevallen: c. het beoefenen van voetbalsport buiten verenigingsverband en/of het uitoefenen van een functie in een andere voetbal vereniging zonder schriftelijke toestemming van het bestuur; Artikel 13. De laatste regel luidt: In de gevallen vermeld in artikel 12, sub b, c en d, heeft het bestuur Artikel 22. Ten 2e wordt: 24 afgevaardigden van de stemgerechtigde leden, geen deel uit makende van het bestuur. Artikel 31 (oud Artikel 32). Hierin vervalt: 3. het opnemen van geldleningen, in welke vorm dan ook, in dien een bedrag van 200.000,wordt overschreden. Artikel 32. De nieuwe tekst luidt: 1. Het bestuur benoemt jaarlijks, in overleg met de ledenraad, een technische advies-commissie, bestaande uit 3 werkende leden. De commissie kiest uit haar midden een voorzitter. 2. De commissie kan aan het bestuur gevraagd of ongevraagd advies uitbrengen over voetbaltechnische aspecten en an dere zaken het betaald voetbal betreffende. 3. Leden van het bestuur en de financiële commissie mogen geen deel uitmaken van de commissie. 4. De commissie brengt op de jaarvergadering van de leden raad verslag uit omtrent haar bevindingen en zonodig ook in de andere vergaderingen van de ledenraad. Artikel 35. De nieuwe tekst luidt: Het bestuur benoemt jaarlijks een commissie, welke wordt be last met de organisatie van de toto en lotto, volgens door de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond aan het bestuur gegeven richtlijnen. 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 9