disco WILLY ALBERTI gadering uitgedrukt in applaus de waardering voor zijn als altijd mooie jaaroverzicht. Na uitreiking aan de aanwezigen van een foto-kopie aangaande de Balans alsmede de Rekening baten- en lasten, leest penning meester Timman zijn jaaroverzicht voor, waarna de Ajax-schat- bewaarder vragen beantwoord van de heren A. W. van Dijk, W. F. Volkers, J. Neefjes, H. Pil en H. v. d. Zwaag, met hier en daar een toelichting van de heer Bouwens, voorzitter van de Financiële Commissie. Daarna ontvangt ook de heer Timman terecht de lof die hem toekomt voor zijn fraaie verslag. De voorzitter van de Financiëële Commissie, de heer Bouwens, leest het rapport voor van de Financiële Commissie over het boekjaar 1975-1976. Voorzitter Van Praag vraagt of de ledenraad instemt met het daarin door de Financiële Commissie gegeven advies om de penningmeester en de overige leden van het bestuur décharge te verlenen voor het gevoerde financiële beleid. Hetgeen de ledenraad met algemene stemmen doet. De penningmeester leest de begroting voor, nadat hij aan de aanwezigen een foto-kopie daarvan ter inzage heeft verstrekt. Het voorstel van het bestuur om de heer mr. N. J. Gianotten als werkend lid aan te nemen wordt door de ledenraad na een korte discussie met algemene stemmen aangenomen. Hierna volgt een bespreking over het door de leden Fischer, Potharst en Smit ingediende voorstel om over te gaan tot be noeming van een Technische Advies Commissie. Na discussie wordt besloten dat het bestuur, na overleg met de ledenraad, de Technische Advies Commissie benoemd. Op de eerstvolgende vergadering van de ledenraad zal dit onderwerp aan de orde komen, nadat het bestuur vóórdien het voorstel nog met de in dieners daarvan heeft besproken. Alvorens over te gaan tot behandeling van punt 8 van de agenda, wil voorzitter Van Praag eerst punt 7d behandelen, dat niet op de agenda is vermeld. De tekst van dit agendapunt luidt: Het bestuur stelt voor de werkende leden G. Fischer (lid sinds 12-9-1932) en M. J. W. Middendorp (lid sinds 28-6-1927) te benoemen tot lid van verdienste op grond van aan de vereniging bewezen diensten. Nadat voorzitter Van Praag aan de heren heeft gevraagd of ze de benoeming aanvaarden en deze de vraag bevestigend hebben beantwoord, feliciteert hij hen bijzonder hartelijk met deze be noeming. De heer Fischer zegt dat deze benoeming bij hem als een vol komen verrassing overkomt, maar dat hij er uitermate trots op is en dat hij hoopt de vereniging nog vele jaren te kunnen die nen. De heer Middendorp onderschrijft deze woorden ten volle. Hij voegt daaraan nog toe, dat het prettig is als je een hobby hebt, maar nog prettiger is het wanneer je ervaart dat je werk wordt gewaardeerd. Hij is zeer verheugd over deze benoeming. Bij het punt bespreking bestuursbeleid wil de heer Neefjes wel het woord, maar hij zal niet spreken over het bestuursbeleid van het afgelopen verenigingsjaar, maar over de toekomst, zulks met betrekking tot onze financiën. Nadat de penningmeester betreffende dit punt hierop heeft ge antwoord en niemand anders het woord vraagt zegt de voor zitter Van Praag dat hij daaruit opmaakt dat de leden instem men met het bestuursbeleid. Mede namens zijn collega-bestuurs leden bedankt hij voor het gestelde vertrouwen. De aftredende bestuursleden, secretaris de heer J. H. Westrik voor al uw grammofoonplaten Hi-Fi- en stereo-installaties Osdorpplein 236, Amsterdam-W, Telefoon 195262 en de commissaris algemene zaken de heer D. J. Boering wor den vervolgens voor 3 jaren herkozen. Voorzitter Van Praag zegt dat de heer Westrik reeds lang bestuurslid is en de leden weten hoe hij als secretaris is. De heer Boering is pas 2 jaren bestuurslid, maar als commissaris algemene zaken een zeer goed bestuurslid. Hij feliciteert beide heren met hun herbenoe ming. (Applaus). De heer G. Fischer wordt voor 3 jaren herkozen als lid van de Financiële Commissie, Voorzitter Van Praag feliciteert ook hem met zijn herbenoeming. Het Ajax-Nieuws blijft vanzelfsprekend ons Officieel Orgaan. De Commissie van Redactie te weten de heren M. Middendorp, M. J. W. Middendorp en J. van Praag worden voor 1 jaar her benoemd. Voorzitter Van Praag feliciteert de heren en voegt daaraan toe, dat de heer M. J. W. Middendorp in deze com missie zeer veel werk verzet. Alvorens een begin te maken met de Rondvraag wil voorzitter Van Praag eerst nog een paar punten aan de orde stellen. Ten eerste wil hij het even hebben over de Reglementencom missie. De ledenraad heeft daarin benoemd de heren Fischer, Lambregts en Timman. Omdat de heer Timman het druk heeft met het beheer van de financiën en de heer Westrik als gepen sioneerde over meer tijd beschikt, stelt hij voor, de heer Timman te vervangen door de heer Westrik. De ledenraad gaat wel met het voorstel akkoord, de heer West rik ook, alhoewel het voor hem een volkomen vergas sing is. Maar dat hij niet gauw ,,neen" zal zeggen als hij iets voor Ajax kan doen moge bekend zijn. Het tweede punt dat voorzitter Van Praag heeft is het volgende. Door de heren M. J. W. Middendorp en Schoevaart wordt de heer P. H. Petersen, lid van de Jeugdcommissie kandidaat ge steld voor de ledenraad. Deze kandidaat voldoet echter niet aan het bepaalde in artikel 13, 2e alinea, van de Statuten, namelijk dat een lid van de ledenraad 3 jaren werkend lid moet zijn. In dezelfde alinea is echter ook vermeld, dat in buitengewone ge vallen met machtiging van de ledenraad van deze termijn kan worden afgeweken. Namens het bestuur vraagt hij daarom of de ledenraad hier een buitengewoon geval aanwezig acht en mach tiging wordt verleend om van de statutaire termijn af te wijken. Na opmerkingen van de heren Hordijk, Boering en Bruijnesteijn beslist de ledenraad, om van de statutaire termijn af te wijken, zodat de kandidaatstelling door het bestuur kan worden aan vaard. Aan de Rondvraag wordt deelgenomen door de heren Van Dijk (Ivic), Van der Zwaag (B-pupillen-KNVB), Schoevaart (coör dinatie-commissie), Pil (Ivic, gentlemen's agreement Feyen- oord), Boerkoel (verzendkosten diploma's), J. de Boer Jr. (Suurbier, wedstrijd tegen Manchester United) en Been (inter view Gerrie Mühren in V.I.). In zijn slotwoord roep voorzitter Van Praag alle aanwezigen op om de komende Jaarlijkse Algemene Vergadering op 13 septem ber a.s. te bezoeken. Voor het geval dat een aftredend lid van de ledenraad niet mocht worden herkozen, wil hij deze bij voor baat dank zeggen voor zijn inbreng in de vergaderingen. Tot slot wil hij mededelen dat de volgende vergadering van de ledenraad zal worden gehouden op donderdag 18 november 1976. Met een ,,Wel thuis" sluit hij omstreeks 23.00 uur deze jaar vergadering van de ledenraad. Vergadering, gehouden op 18 november 1976 Wegens ziekte van voorzitter Van Praag is de heer J. H. Pot harst, 1e plaatsvervangende voorzitter van de ledenraad, van deze vergadering. Het is bijna 20.15 uur als de heer Potharst de aanwezigen har telijk welkom heet, waarna hij zich speciaal richt tot de heer Bruijnesteijn. Hij zegt: ,,U woont deze vergadering bij in een andere functie dan in het verleden. Vanaf het ontstaan van de ledenraad heeft u daarvan deel uitgemaakt, zodat ik mij kan voorstellen, dat u enigszins teleurgesteld was, toen bleek dat u in de Jaarlijkse Ledenvergadering niet werd herkozen. Ik neem 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 8