sie. Bij deze gelegenheid ontvingen de heren Fischer, Kamlag en Tak een Ajax-tafelaansteker ter gelegenheid van hun afscheid als commissielid. Aan de heer Fleijsman, die niet aanwezig was, werd het cadeau toegezonden. Omdat voorzitter Van Praag er bijzonder prijs op stelde om de jubilarissen zelf te huldigen werden pas op zaterdagmorgen 4 december 1976 de leden, die in het kalenderjaar 1976 resp. 25, 40, 50 of 60 jaar lid van Ajax waren, vergezeld door hun dames, door het bestuur ontvangen. Gewoontegetrouw hield de voorzitter bij het overhandigen van het huldeblijk, een korte toespraak en werd de bijeenkomst ook op de gevoelige plaat vastgelegd. Op 1 en 14 december 1976 en 26 april 1977 had het bestuur besprekingen met de heren van de GILO betreffende het onder houd van onze velden. Bij de besprekingen op 14 december wa ren ook enige heren van de Nederlandse Heide Maatschappij aanwezig. Op 2 januari 1977 hield het bestuur een druk bezochte receptie, in het Ajax-restaurant, ter gelegenheid van de jaarwisseling. Vanzelfsprekend was het hoogtepunt de traditionele nieuwjaars toespraak van voorzitter Van Praag, waarin deze terugkeek op het jaar 1976 en een blik vooruit wierp op 1977. Op 16 januari 1977 werden de heren Van Praag en Timman ge huldigd, omdat ze op die datum precies 12£ jaar bestuurslid waren. De heren Van Praag, Timman en Van Wijk hadden op 26 januari 1977 een bespreking met Wethouder Verheij aangaande de ex ploitatiekosten van ons stadion. Na een gehouden briefwisseling hadden de heren Timman en Westrik op 11 mei 1977 wederom een bespreking met genoemde Wethouder, waarin de verdere gang van zaken werd besproken. In het Hilton Hotel ontving voorzitter Van Praag op 18 februari 1977 uit handen van burgemeester Samkalden de Amsterdam Promotion Prijs. Een metalen kunstwerk versiert met het St. Andrieskruis. Op de bijbehorende oorkonde staat vermeld, dat deze onderscheiding aan Ajax is uitgereikt voor de bijzondere wijze, waarop door haar niet alleen in de periode 1966-1976, maar ook nu nog, de goede naam van Amsterdam in het buiten land is uitgedragen. In een korte bestuursvergadering, gehouden op 6 maart 1977, werd besloten om aan de houders van een bejaardenpas reduc tie te verlenen bij de aankoop van een seizoenkaart. In de bestuursvergadering van 15 maart 1977 werd besloten het reclame-contract met het Gemeentelijk Vervoerbedrijf niet te verlengen. In het vervolg zal in ,,Het Parool" van vrijdagavond op de voor pagina, naast de woorden ,,Het Parool" een advertentie worden geplaatst, waarvan de opmaak gelijk zal zijn aan het vroegere bordje in trams en bussen. Tijdens de stafbespreking van 19 april 1977 had een bespre king plaats met enige leden van de Jeugdcommissie betreffende de inkrimping van het aantal jeugdelftallen. Ter gelegenheid van het behaalde Landskampioenschap werd donderdagavond 2 juni 1977 in de Luculluszaal van het Apollo- Hotel een druk bezochte receptie gehouden. De Wethouder drs. R. v. d. Velde sprak namens het Gemeente bestuur en de heer Meuleman, voorzitter van de KNVB bracht de felicitaties over van het Bondsbestuur. Door de voorzitter van de KNVB afdeling Amsterdam, de heer Jaspers, werd een gouden ere-medaille aangeboden als dank voor al hetgeen door de betaald voetbal bedrijvende vereniging Ajax nog wordt gedaan voor het amateurvoetbal in Amsterdam. Namens het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappe lijk Werk werd gesproken door dr. J. Verhoeve. Alle sprekers werden na hun speech direct door voorzitter Van Praag geantwoord. De geslaagde avond werd besloten met een zeer pittige toespraak van voorzitter Van Praag. In de bestuursvergadering van 14 juni 1977 kwam de heer Fer- ron vragen om ontheffing van zijn pachtcontract, dat loopt tot 1 juli 1978. Alvorens het bestuur daarover een beslissing kan nemen zal eerste een gesprek nodig zijn met de directie van de Heineken Brouwerij. Na een gesprek met de financiële commissie, waarvan door omstandigheden alleen de heer Brandsteder aanwezig kon zijn, besloot het bestuur gelet op de trage afhandeling van de ingediende schadeclaim wegens voetbalongeschiktheid van Jan Mulder per 1 juli 1977 de lopende verzekering bij Lloyd's Verzekeringsmaatschappij tegen voetbalongeschiktheid niet te continuëren. In de bestuursvergadering van 30 juni 1977 werd aan de heer N. Dalmulder een gouden horloge met inscriptie aangeboden voor de nauwgezetheid waarmede hij gedurende 12£ jaar de Ajax-administratie onder leiding van penningmeester Timman heeft gevoerd. LEDENRAAD In verband met het bepaalde in artikel 42, lid b, van het hius- houdelijk reglement volgt hieronder het daarin bedoelde verslag betreffende de werkzaamheid van de ledenraad in het afgelo pen verenigingsjaar. De samenstelling van dit college per 1 juli 1976 was als volgt: J. van Praag, J. H. Westrik en H. G. A. Timman, respectievelijk voorzitter, secretaris en penningmeester van de vereniging en de onderstaande 24 leden, gekozen in de Jaarlijkse Algemene Vergadering. A. R. Been J. de Boer Jr. A. Boerkoel J. A. Bouwens A. Brandsteder W. F. C. Bruijnesteijn P. van Deijck Sr. A. W. van Dijk A. J. van Eijden G. Fischer J. Hordijk C. C. Kamlag N. Klok Jr. Ir. J. Lambregts G. Leenvaar M. J. W. Middendorp J. Neefjes Jr. H. J. W. Pil J. H. Potharst W. F. Schoevaart H. A. Smit Drs. L. M. van Wijk H. v. d. Zwaag Sigarenmagazijn Bennie Muller Voorverkoop alle wedstrijden, óók uitwedstrijden Ajax Toto-inleveringsadres voor Ajax - BPC - Spartaan - Maccabi - SVA Haarlemmerstraat 96, telefoon 220431 Er was 1 vacature tengevolge van het overlijden van mr. dr. E. W. Catz op 15 september 1975. Aan de beurt van aftreden waren de leden J. de Boer Jr., W. F. C. Bruijnesteijn, A. J. van Eijden, J. Hordijk, C. C. Kam lag, J. Neefjes, J. H. Potharst en H. v. d. Zwaag. De heren hadden zich allen herkiesbaar gesteld. Door de leden waren bovendien nog kandidaat gesteld de he ren P. H. Petersen en C. A. v. d. Wal.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 6