Het comité „Bordjesclub" bestaande uit de leden J. de Boer Sr., W. F. C. Bruijnesteijn (penningmeester), G. Fischer, M. J. W. Middendorp en W. F. Volkers (voorzitter) zond in begin maart 1977 aan alle werkende leden, die 25 jaar of langer lid van de vereniging waren, een circulaire met verzoek om donderdag 17 maart 1977 aanwezig te willen zijn in het restaurant van de Edenhal aan de Kruislaan-Radioweg, ter viering van het 77-jarig bestaan van Ajax. De bijeenkomst droeg een ander karakter dan in voorgaande jaren. Zo was besloten „het diner" van het pro gramma af te voeren, maar de oergezellige sfeer rond de borrel tafel uit te breiden met een uitstekend zogenaamd „koud buf fet." Het is opmerkelijk dat op een dergelijke avond steeds maar on geveer de helft van de meer dan 25 jaar lid zijnde leden komen, ondanks dat in de circulaire was vermeld dat de vervoersmoei- lijkheden konden worden opgelost door een telefoontje aan een der commissieleden. Naast voorzitter Wim Volkers met zijn openings- en slotwoord waren er ook nog andere sprekers en was er solozang van Jaap Belmer, Wim Volkers en Jan Ditmeyer, oud-eerste elftalspeler omstreeks 1952, nu zanger van beroep, die de aanwezigen liet genieten van een schitterende aria. Het is mij niet bekend of „de andere opzet" van deze avond als geslaagd kon worden beschouwd; in ieder geval heerste er een gezellige sfeer. Aan de comité-leden een woord van dank dat zij ieder jaar om streeks de oprichtingsdatum van Ajax, 18 maart, een dergelijke avond organiseren. Ook een woord van dank aan Harry de Groot, die con amore voor de muzikale omlijsting zorgde en tot besluit een compliment aan de heren Swart en Haverkamp voor de goede verzorging. Hieronder volgt de gebruikelijke opgave van het aantal leden op 1 juli 1977 per categorie: Werkende leden (w.o. 11 ereleden en 13 leden van verdienste) Buitengewone leden (w.o. 30 contractspelers) Ondersteunende leden Juniores A Juniores B Juniores C Pupillen A Pupillen B 270 33 1250 33 29 47 56 27 Thans volgt een opgave van de leden, die sinds de oprichting van de vereniging zijn benoemd tot ere-lid of lid van verdienste. Ere-leden 1. F. Stempel f 2. H. D. Dade HNzn. f 3. Chr. C. Holst f 4. L. W. van Vliet f 5. H. F. Stallman t 6. K. W. F. v. d. Lee f 7. H. Alofs f 8. F. Schoevaart f 9. J. J. Grootmeijer f 10. J. Oudheusden f 11. W. F. Egeman f 12. J. Schoevaart f 13. M. J. Koolhaas f 14. J. Roodenburgh f 15. Th. J. F. Brockmann Sr. f 16. F. H. W. de Bruijn f 17. J. de Boer Sr. 18. F. Couton f 19. A. L. Desmit f 20. W. G. Andriesen f 21. W. F. Volkers 22. J. Elzenga f 23. R. P. J. Vunderink 24. C. H. Geudeker 25. G. de Jongh 26. F. Dukker Sr. f 27. A. de Wit Sr. t 28. W. F. C. Bruijnesteijn 29. J. H. Westrik 30. J. van Praag 31. A. Kraan 32. H. G. A. Timman 33. J. Hordijk Leden van verdienste 1. H. Delsen f 2. F. W. de Haan f 3. H. Hordijk f 4. K. Kooiman f 5. J. D. de Natris f 6. P. J. M. van Os t 7. A. J. Pelser f 8. S. Tump t 9. P. van Reenen f 10. C. E. de Vlieger f 11. G. H. Ziegeler 12. J. A. G. Bieshaar f 13. M. J. Schetters f 14. H. F. Andriesen 15. H. H. Blomvliet 16. P. van Deijck Sr. 17. Tj. de Munnik t 18. G. P. Keizer 19. J. Koomen 20. F. Kubin 21. F. C. Molema 22. L. P. Schappert f 23. C. C. Kamlag 24. J. H. Potharst 25. W. F. Schoevaart 26. G. Fischer 27. M. J. W. Middendorp BESTUUR De samenstelling van het bestuur was op 1 juli 1976 als volgt: Dagelijks bestuur: J. van Praag, voorzitter J. H. Westrik, secretaris H. G. A. Timman, penningmeester Commissaris algemene Zaken: D. J. Boering Commissaris Amateurvoetbal: A. Kraan Aftredend waren de secretaris, de heer J. H. Westrik en de com missaris Algemene Zaken, de heer D. J. Boering, die zich bei den herkiesbaar hadden gesteld. In de jaarvergadering van de ledenraad van 2 september 1976 werden beide heren bij enkele kandidaatstelling voor 3 jaren herkozen, zodat in de samenstelling van het bestuur geen wijzi ging kwam. Dit jaar is aan de beurt van aftreden de penningmeester, de heer H. G. A. Timman, die zich niet herkiesbaar stelt; in de ver gadering van de ledenraad van 3 februari 1977 deelde de heer Timman zulks mede. Dit jaar is ook de Commissaris Amateurvoetbal, de heer A. Kraan aan de beurt van aftreden. Ook hij is niet herkiesbaar, in verband met omstandigheden betrekking hebbende op zijn maatschappelijke positie. Voorzitter Van Praag kon de laatste drie maanden van 1976 zijn functie niet vervullen wegens ziekte (longontsteking) vice- voorzitter, de heer Boering bewees daarbij de zaken rond het presidentschap op goede wijze te kunnen waarnemen. In het afgelopen verenigingsjaar werden 23 bestuurs- en 17 staf vergaderingen gehouden, als regel op de dinsdagavond. Op vele andere avonden werden nog diverse besprekingen gehouden. Hieronder vermeld ik enige besluiten genomen in een bestuurs- of stafvergadering en een paar andere gebeurtenissen, die ver- meldingswaardig zijn. Iln de bestuursvergadering van 24 augustus werd besloten bij de firma Stodel Beets een electronisch scorebord te bestel len. Volgens deze firma wordt de aflevering ten zeerste ver traagd door de lange levertijd van de daarvoor benodigde onderdelen. Gehoopt wordt dat het bord vóór 1 januari 1978 kan worden geplaatst. Op 7 september 1976 had het bestuur een bespreking met de heer J. H. van Zanten met betrekking tot onze eventuele deel name aan het internationaal voetbaltoernooi „Amsterdam 702," dat zal worden gehouden op 5 en 7 augustus 1977. Omdat door de in gebruikname van het spelershome het contact tussen het bestuur en het 1e elftal dreigde te verwateren, werd besloten 1 keer per maand met de spelers van de A-selectie, trainers en fysiotherapeut te lunchen in het spelershome. De eerste lunch was op 10 september 1976. Op 5 oktober 1976 hield het bestuur een bijeenkomst met de leden van de amateur-seniores-commissie en de jeugdcommis- 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 5