Jaarverslas van de secretaris (verkort) Geachte clubgenoten, In verband met het voor de 17e keer behalen van het kampioen schap van Nederland, begon ik vanzelfsprekend met veel animo aan mijn jaarlijkse taak u verslag uit te brengen betreffende het wel en wee van Ajax, in het verenigingsjaar 1 juli 1976 tot en met 30 juni 1977. ALGEMEEN Aan het eind van het vorige jaarverslag schreef ik op de blad zijden 49 en 50: Hoewel niet gesproken kan worden van een slecht seizoen 1975- 1976, omdat het werd beëindigd op de 3e plaats met een ach terstand van 3 punten op de kampioen PSV, moeten we toch hopen, nadat we 3 jaren achtereen op die 3e plaats zijn geëin digd, we het volgend seizoen weer eens een kampioenschap mogen beleven. Ik ben ervan overtuigd dat onze nieuwe trainer, de heer Ivic, hiervoor als zijn krachten met die van de spelers zal bundelen." Over 't algemeen wordt in de pers naar mijn mening ons huidige elftal ten onrechte nog steeds weer vergeleken met het glorie elftal uit de jaren 1966-1973. Ons huidige team echter is door de heer Ivic, ter compensering van de meerdere technische en tactische kwaliteiten in ons vroe gere elftal, met succes gevormd tot een eenheid, die het meer van hard werken moet hebben. De tekst van het 2e couplet van ons clublied is mijns inziens zeer toepasselijk op ons huidige elftal. Deze luidt: Ziet onze spelers pijlsnel draven, Fiks zich werpend in den strijd! En nooit bereid tot overgave, Vol van vastberadenheid! In vurig willen, ernstig streven, Naar de overwinningseer, Deed' zij menig club reeds sneven, 't Roemrijk Ajax uit de Meer! Ik meen dat gesteld kan worden, dat het voor Ajax, gelet het aantal kampioenselftallen, sportief beschouwd een goed jaar is geweest: AJAX 1 AJAX 3 AJAX 5 (met promotie naar de KNVB) JUNIORES A1 Ongeslagen afedlingskampioen én het Landskampioenschap JUNIORES A2 JUNIORES B1 JUNIORES B2 JUNIORES Cl JUNIORES C2 Ongeslagen Ongeslagen Ongeslagen LEDEN In het afgelopen verenigingsjaar ontvielen ons door de dood de hieronder vermelde leden: Deze wens is tot onze grote vreugde in vervulling gegaan, on danks dat menigmaal in de pers andere verwachtingen werden uitgesproken. Hieronder vermeld ik de competitiestand van de bovenste 4 clubs per 1 mei 1977, de dag waarop wij kampioen werden. Ajax 32 23 5 4 51 61—24 AZ '67 32 18 6 6 44 73—26 Feyenoord 32 16 12 4 44 64—31 PSV 32 18 7 7 43 61—31 Daaruit kunt u zien, dat wij toen een voorsprong hadden opge bouwd van 7 punten op de nummers 2 en 3, resp. AZ '67 en Feyenoord en van 8 punten op nummer 4 van de ranglijst, te weten PSV. Wij behaalden 5 overwinningen meer dan AZ '67 en PSV en zelfs 7 meer dan Feyenoord en hadden met Feyen oord slechts 4 nederlagen. Van de te behalen 12 winstpunten op deze 3 tegenstanders werden er 8 door ons gerealiseerd. Hierbij komt dan nog dat tégen ons de minste doelpunten wer den gemaakt en dat Geels met zijn 34 goals topscorer van Ne derland werd. Mijns inziens blijkt uit het vorenstaande voldoende dat wij in het afgelopen seizoen het sterkste elftal hadden en derhalve terecht kampioen van Nederland zijn geworden. Een woord van dank aan allen die daaraan hebben medege werkt is hier zeer zeker op zijn plaats. Dat in de laatste 2 competitiewedstrijden maar 1 punt werd veroverd, is een normaal verschijnsel, als een club het kam pioenschap reeds heeft behaald. Uiteindelijk hadden we aan het eind van de competitie toch nog een voorsprong van 5 pun ten op nummer2, 6 punten op nummer3 en zelfs 8 punten op nummer 4, te weten Feyenoord. Werkende leden: G. de Boer, A. L. Desmit, J. H. Martens, Tj. de Munnik, J. Timman, K. W. v. d. Toorren en E. van Wijngaar den. Ondersteunende leden: P. A. Stam, L. Groenteman, J. C. Kort levers, W. T. van Ophuizen, H. Hendriks, P. Jonker, mevr. van Dijk-Beenke, C. J. Hageman, D. Molog, J. A. Wiedenbrugge, F. W. A. van Bruggen, G. K. Geerling, drs. A. Oosthoek, L. E. van Mourits en F. de Vries. Het leek mij zinvol om hieraan nog toe tevoegen de namen van: J. H. ten Have (oud-1e elftalspeler), mevr. R. Vunderink-van Gel deren (echtgenote van ons ere-lid, de heer R. P. J. Vunderink) en mevr. S. Lens-Zielstra (Moeder Lens). Dat zij mogen rusten in vrede. In de loop van het kalenderjaar 1977 zal het voor onderstaande werkende leden 25, 40, 50 of 60 jaar geleden zijn, dat zij lid werden van Ajax. 25 jaar lid: C. Harms, W. W. Heisterkamp en J. Swart. 40 jaar lid: J. W. van Eenennaam, M. Griebling, J. Janse, H. A. Smit, B. D. de Sterke, E. Stroomberg en J. K. Veffer. 50 jaar lid: A. v. d. Berg en M. J. W. Middendorp. 60 jaar lid: A. A. Bogaard, W. F. C. Bruijnesteijn, D. van Gel deren, G. J. Moes, P. Vunderink en M. Wijting. Het bestuur zal traditiegetrouw vorenstaande leden met hun dames op een zaterdagmorgen in het najaar uitnodigen om tij dens een gezellige bijeenkomst in de bestuurskamer hun onder scheiding in ontvangst te komen nemen. 4

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 4