Zuidema, vlak vóór diens wissel met Notten, maakte met een geweldig afstandschot gelijk, Geels gaf ons de leiding na een goede combinatie Tahamata-Lerby uit een voorzet van deze laatste, waarna kort voor tijd (alweer) Dick Schoenaker de stand op 31 bracht. NACAJAX in Breda, op zaterdagavond 27 augustus j.l. Ajax zonder doelman Piet Schrijvers, die niet alleen deze keer verstek moest laten gaan, doch voorlopig zo'n 5 tot 6 weken .buitenspel" staat, in verband met een enkel-operatie. Onnodig te zeggen dat dit bericht wel met enige deceptie werd ontvan gen, dit o.a. ook in verband met de komende wedstrijden voor Europa Cup I. Piet, namens al je Ajax-vrienden e.a. een spoedig herstel je toegewenst. Als gevolg van een en ander Rob Tervoort onder de lat. ,,Hij deed het goed" aldus mede-redacteur Tijn Middendorp, die de wedstrijd zag. ,,Het was trouwens door het gehele team (a propos: ook Tscheu la Ling ontbrak en was René Notten er voor Hans Erkenseen uitstekend gespeelde partij voetbal. Kon NAC in de eerste helft door hard werken nog bijblijven, zodat er sprake was van een gelijkopgaande strijd, in de tweede helft en met name de laatste twintig minuten vielen de gastheren sterk terug en had Ajax een groot overwicht. En toch bleef het OO 't Ja, helaas, ondanks de vele kansen Maar het wilde niet lukken. Misschien op het allerlaatst had de mogelijkheid van een Ajax-zege er nog ingezeten, maar ,,ref" Van Dijken floot minstens 3 minuten te vroeg afen daardoor kregen we verder geen kans meer." Top-scorer van Nederland, RUUD GEELS, werd op donderdag 25 augustus j.l. door het weekblad .Nieuwe Revu" begiftigd met ,,Het Gouden Hoofd." Deze onderscheiding niet alleen om dat hij met die blonde ,,kop" meerdere jaren de meeste goals in de competitie scoorde, doch bovendien in zijn voetbalcarrière dat hoofd zodanig koel wist te houden, dat hem tot nu toe slechts éénmaal de gele kaart werd voorgehouden! Terecht een woord van HULDE waard! De aan ,,Het Gouden Hoofd" verbonden geldprijs ad f 5000, schonk Ruud aan de Mindervaliden. Bravo 111 Met ingang van het seizoen 1977-1978 zal de Ajax-Jeugd-com- missie terzijde worden gestaan door een college dat aldus is het voornemen als Studie-commissie zal gaan fungeren. De doelstelling is om, indien tijdens het voetbalseizoen ten aan zien van een jeugdspeler advies door de ouders gewenst wordt omtrent studie, of op sociaal maatschappelijk terrein, de com missie zal trachten daarin te adviseren resp. te begeleiden. De volgende heren hebben zich bereid verklaart zitting te ne men: I. Waas (voorzitter), E. Fischer, D. Karremans en J. Tie- lenburg. Op deze voorlopige mededeling hopen wij t.z.t. nader terug te komen. Intussen ouders, bent u welkom! Vrij kort na elkaar hebben twee figuren uit de Nederlandse Sport-(Pers)wereld het aardse voor het eeuwige verwisseld. Allereerst op 16 juli j.l. overleed in zijn slaap JAN BLAN- KERS vooral voor de ouderen onder ons een bekend sportfiguur, later verslaggever. Hij bereikte de leeftijd van 73 jaar. Zeer bekend op de atletiekbaan, in het bijzonder als trainer (o.a. zijn aandeel in de successen van zijn echtgenote Fanny tijdens de Olympische Spelen in 1948 te Londen, waar zij viervoudig kam pioene werd) bracht de laatste phase van zijn sportactiviteiten hem als journalist achter de redactie-tafel, in welke functie hij destijds ook bij Ajax een bekende figuur was. Altijd rustig, wat dromerig, nimmer op de voorgrond willend, zo was Jan, die vooral ,,de-moeder-aller-sporten" zeer grote diensten bewezen heeft. Ten aanzien van het heengaan van DICK ARIESE (NCR-Han- delsblad) moet gezegd worden dat dit algemeen grote ver slagenheid veroorzaakte. Tijdens vacantie in Noorwegen, bij hardlopen op een sintelbaan, is hij onwel geworden en bezwe ken, waarschijnlijk als gevolg van een hartaanval. Hij was nog maar pas 44 jaar Wij hadden een vrij regelmatig contact met Dick en het is uit dien hoofde dan ook dat wij de herinnering zullen bewaren aan een zeer sympathiek mens, wiens pennevruchten, ook al kon men het soms met de inhoud daarvan niet geheel eens zijn, het stempel droegen van grote vakbekwaamheid en weldoordachte formulering. Mogen beiden in Vrede rusten. Geachte lezers-schare, we willen het hierbij laten. In verband met het in deze editie voorkomende jaarverslag van de secre taris, alsmede Rekening van Baten en Lasten over het boek jaar 1976-1977de Balans per 30 juni 1977, een en ander af komstig van de (scheidende) penningmeester, en diens slot woord, is de omvang van ons clubblad toch al groter dan an ders. Ditmaal geen bijdragen ,,Van onze voorzitter" noch van mede redacteur Tijn Middendorp, ook in de volgende uitgave pas weer nieuws aangaande het Seniores- en Juni or es-front, het C- elftal en verdere activiteiten in en rond onze club. Mogen wij leden en donateurs nogeens wijzen op de Algemene Ledenvergadering op 8 september a.s. en dit speciaal ten aan zien van onze werkende leden in verband met de verkiezing van leden voor de Ledenraad. Dat was het. Mart. J. W. Middendorp Het bestuur geeft met leedwezen kennis van het overlijden op 25 juli j.l. van de heer K. F. E. Hollman bijna 58 jaar lid van onze vereniging. Hij ruste in Vrede. Bestuur der AFC AJAX Op vrijdag 19 augustus j.l. werd onze clubgenoot JAN BARTELSMAN naar zijn laatste rustplaats gebracht. Hij overleed op 14 augustus 1977 aan de gevolgen van een hart aanval, op de leeftijd van 66 jaar. Jan meldde zich op 24 november 1924 als adspirant zoals dat vroeger heette bij Ajax. Na succesvolle jeugd-jaren reikten zijn capaciteiten toch niet tot in de top, toonde echter hij zijn grote verdiensten voor Ajax in de wat lagere elftallen. Bovenal was hij een goed clubman, die voor de vele gebeurte nissen in en om zijn dierbaar Rood en Wit, altijd grote belang stelling toonde. In 1974 ontving hij uit handen van onze voorzitter de onder scheiding behorende bij het 50-jarig lidmaatschap, met name: de gouden speld. Op de begraafplaats Buitenveldert aan de Amstelveenseweg waren velen gekomen om Jan de laatste eer te bewijzen. Onder de daarbij aanwezige Ajacieden waren ook de heren Van Praag en Westrik. Mogen wij dan deze nagedachtenis besluiten met de wens dat onze clubmakker in Vrede mogen rusten. M. J. W. Middendorp 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 3