Uit de wedstrijd AJAXAZ '67. De aanleiding tot de strafschop; Geeis wordt neergehaald den en dat 4 minuten voor tijd was voor de Alkmaarders misschien wel sneu. Maar niet vergeten dient te worden dat de overtreding er één was: uit het boekje, om in aanmerking te komen voor ,,de elf-meter trap," terwijl o.i. het optreden van de Alkmaarse verdediging vaak zó was dat, zonder de kritiek die scheidsrechter Frans Derks nu ook ongezouteen toebedeeld kreeg o.a. van heer Molenaar-himself de bal eerder op de bekende witte stip gelegd had kunnen worden. Nog zij voor de goede orde vermeldt, dat de uitstekend spelende Tscheu la Ling ons in de eerste helft schitterend op 10 bracht na een pass van Johan Zuidema. Intussen waren er wel al verschillende kansen voor Ajax geweest, echter zonder resultaat. Na circa een half uur in de tweede helft kwam de gelijkmaker als gevolg van een niet goed functioneren van onze buitenspelval; Pim van Dord deed er nog alles aan, doch de bal was reeds over de doellijn. (11 Ja en toen dan die penalty door de overtreding van Vonk tegen over Geels. Ruud zelf plaatste zich achter de bal en gaf de AZ- goalie geen schijn van kans. (21 Sterk opdringen van AZ '67 in een laatste alles-of-niets ver oorzaakte nog zelfs een paar vrije schoppen in de omgeving van ons doelgebied Toen was het gebeurd. Einde van een spannende strijd. Op een avond waarbij weer eens veel te genieten viel in een bijna uitverkocht Ajax-Stadion met zich keurig gedragende supporters Geweldig. Hou'en zo. Dat in de naam .Galgenwaard" (Stadion FC Utrecht) iets van 2 ,,een strop" verborgen zit, dat heeft menige bezoekende club top of geen top in de loop der jaren vaak moeten ervaren. Inderdaad, door de jaren heen, want bij de voorganger van de FC Utrecht, met name DOS, ,,galgde het ook al beter dan het burgemeesterde," wat maar zeggen wil, dat er voor de gasten altijd meer gevaar dan voordeel in de daar te spelen wedstrijd zat. Vooral ditmaal, nog in het begin van de competitie, de Stichte naren fris van de lever tegen een Ajax dat juist enkele da gen tevoren de pittige topper" tegen AZ '67 verwerkt had. Nu ja, u weet het intussen: op het nippertje wonnen we met 21dankzij een goal in de laatste minuut van Dick Schoen aker, nadat vóórdien Geert Meijer het Utrechtse net had ge vonden. Een lastige klip omzeilt dus. Nieuwbakken Ere-Divisier Vitesse" uit Arnhem (we beluister den in de aanmoedigingen van hun supporters de kreet :Hup Vites kwam naar Amsterdam, zag een Ajax dat de eerste helft slecht speelde en overwon die periode met een 10 voor sprong. Inderdaad we verdienden niet beter; onzuiver plaatsen c.q. slecht maatgevoel bij het lanceren der passes, enkelen die zich wat al te zelfverzekerd opstelden en daardoor vaak balver lies leden. Na de hervatting werd er door Ajax veel beter gespeeld, door Vitesse vooral harder, waarbij we ons, ten aanzien van scheids rechter Jonker afvroegen of hij o.a. de gele kaart misschien in de kleedkamer had laten liggen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 2