Aan de heer Dalmulder werd door het bestuur op vrijdag 30 juni 1977 een gouden armbandhorloge met inscriptie aangebo den voor de nauwgezetheid waarmede hij gedurende 12V2 jaar de administratie onder leiding van penningmeester Timman heeft gevoerd. Door de ontslagname's en vacantie baarde de bezetting van het kantoor zorg. Het was van onschatbare waarde dat het ere-lid de heer W. F. C. Bruijnesteijn en het lid van verdienste de heer F. C. Molema bereid werden gevonden con amore deze impasse op te lossen door meer uren aanwezig te zijn dan ge woonlijk. Namens het bestuur heel hartelijk dank dat zij hiertoe bereid waren. Bij het terreinpersoneel deed zich geen wijziging voor en bleef het dus bestaan uit de heren P. C. Bosman (voorman) en D. Hoefman. De verzorging van onze velden geschiedt onder lei ding en met behulp van personeel van de GILO. Conciërge bleef de heer J. C. Nielsen, bijgestaan door zijn echtgenote. De vervanging overdag van de heer Nielsen, die nog werkzaam is bij de Koninklijke Marine, schept nog weieens moeilijkheden. Het bestuur beraadt zich op welke wijze daarin verbetering is te brengen. TRAINERS, MEDISCHE STAF, FYSIOTHERAPEUT, MASSEUR EN EHBO Bij aanvang van het seizoen 1976-1977 waren bij ons in dienst: T. Ivic: Trainer-coach. B. Haarms: Assistent van de heer Ivic. J. van Daal: Trainer van Jong Ajax en de juniores A1. H. Wijnands: Trainer van de seniores-elftallen. D. W. de Groot: Jeugdtrainer, bijgestaan door de spelers A. Bouma en R. den Hartog (ClOS-studenten) als stagiaires. J. van Gorp: Fysiotherapeut. H. A. A. de Haan: Masseur bij Jong Ajax. H. Langenberg: Masseur voor de seniores en de jeugd op dins dag- en donderdagavond. EHBO: De EHBO-hulp op al onze velden gaat via de EHBO- oproepcentrale o.l.v. mevr. Ris. De heer J. van Gorp werd op 16 september 1976 ontslagen. Met ingang van 1 december 1976 trad de heer J. Wolff voor 2 jaar als fysiotherapeut bij ons in dienst. De heer H. A. A. de Haan (masseur) verliet ons per 1 januari 1977. Zijn werkzaamheden werden per 1 januari 1977 overgenomen door de heer H. Langenberg (free lance). Het medisch team stond wederom onder leiding van onze club arts J. H. M. Rolink. Voor keuringen, foto's, behandeling van blessure's kan altijd een beroep worden gedaan op het Sint Lucas-ziekenhuis, doktoren J. N. Keeman en H. W. Dicke. De samenwerking verloopt uitstekend. Professor dr. J. M. Greep, hoogleraar te Maastricht, werd zo nodig geraadpleegd voor het geven van een advies. Namens het bestuur zeggen we deze heren hartelijk dank voor hetgeen zij voor Ajax doen. RECLAME Ook in het afgelopen verenigingsjaar werden alle zaken, be treffende het maken van reclame op ons complex, wederom behandeld door voorzitter Van Praag. Uit het financieel verslag zult u wel vernemen hoeveel de opbrengst door zijn activiteiten op dit punt was. VERPACHTINGEN De heer Ferron was de exploitant van het Ajax-Restaurant en de heer C. C. Kamlag van de kantine van het Jeugdhome op het complex Voorland. De firma Oord en Belmer bleef de pachter van de verhuur van zitkussentjes. Het contract met de Reclamestudio AKA (reclame via de ge luidsinstallatie) onderging alleen wijziging ten aanzien van het financiële aspect. VERZEKERINGEN Volgens opgave van de administratie kwam er in het afgelopen verenigingsjaar geen wijziging in de lopende verzekeringen. Aan de hand van het taxatierapport, uitgebracht door het Ma kelaarskantoor J. Rappange de dato 27 augustus 1975, werd het verzekerde bedrag voor Brand- en Stormschade opnieuw vastgesteld. De bij Lloyd's Verzekering Maatschappij lopende verzekering tegen eventuele voetbalongeschiktheid van contractspeler werd per 1 juli 1976 gecontinueerd. Overige verzekeringen: Pensioensverzekering voor de admini strateur; Persoonlijke ongevallenverzekering ten behoeve van de bestuursleden en de administrateur; Berovingsverzekering brand kasten, alsmede het overbrengen van de gelden door de kas siers van de loketten naar de administratie; Inbraakverzekering; WA-verzekering voor de tractor en maaimachine. CONTACT MET DE PERS De heer D. Schalm Sr. bleef als verbindingsman optreden tus sen het bestuur en de journalisten. Deze regeling loopt goed en namens het bestuur dank aan de heer Schalm voor zijn bereid willigheid en de manier waarop hij deze taak heeft vervuld. SUPPORTERSVERENIGING Ik wil hier ook nog even gewag maken van onze Supportersclub De Ajacied. De heren W. Bouwman en T. de Groot doen hun uiterste best om er voor te zorgen dat onze supporters zich bij de wedstrijden behoorlijk gedragen, maar uiteraard slagen ook zij er niet in om het vandalisme geheel te beteugelen. Tijdens de thuiswedstrijden staat een caravan van de supportersvereni ging op ons complex, waar men allerlei Ajax-attributen kan ko pen en zich opgeven als lid. Ook wordt door hen een gestencild krantje uitgegeven. Namens het bestuur worden ook deze heren bedankt voor hun activiteiten die ze voor Ajax ontplooien. SLOTBESCHOUWING Geachte clubgenoten, Hiermede ben ik aan het einde gekomen van het vastleggen van de wederwaardigheden van Ajax in het verenigingsjaar 1 juli 1976 tot en met 30 juni 1977, zoals dat is bepaald, in artikel 20, lid b, punt 4, van het hiushoudelijk reglement. Aan u ter beoordeling of in voldoende mate aan deze reglemen taire bepaling is voldaan. Bij voorbaat mijn excuus, indien vergeten mocht zijn één of an der gebeurtenis te boekstaven. Voor het geval dat ik vergeten mocht zijn één of meerdere per sonen dank te zeggen voor hetgeen zij in het afgelopen vereni gingsjaar voor Ajax hebben gedaan, wil ik dat vanaf deze plaats alsnog doen. Mijn mede-bestuursleden en het administratieve personeel zeg ik dank voor hun steun en de prettige samenwerking, die ik in het afgelopen verenigingsjaar wederom van hun mocht ont vangen. De langdurige zieken wens ik van harte een spoedig herstel, zo dat zij binnen niet al te lange tijd de verrichtingen van Ajax weer vanaf de tribunes kunnen gadeslaan. De competitie 1977-1978 neemt een aanvang op zondag 14 au gustus a.s. Tijdens de eerste twwe weken wordt er op de woensdagavond gespeeld. Deze maatregel is getroffen om de competitie 1977-1978 vroegtijdig te doen beëindigen in verband 22

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 22