J. Neefjes P. H. Petersen J. H. Potharst C. A. v. d. Wal H. v. d. Zwaag 67 stemmen 61 stemmen 67 stemmen 61 stemmen 62 stemmen De heer Bruijnesteijn heeft de minste stemmen verkregen en is dus niet herkozen. De heer De Boer Jr. met op één na het laag ste aantal stemmen wordt geacht gekozen te zijn in de vaca ture van wijlen mr. dr. E. W. Catz en is dus in 1977 weer aan de beurt van aftreden. Voorzitter Van Praag bedankte de heer Bruijnesteijn voor zijn inbreng in de vergaderingen van de ledenraad en merkt op, dat hij als ere-lid deze vergaderingen toch kan blijven bijwonen, indien hij dat tenminste wenst. De voorzitter feliciteert de nieuw gekozen leden P. H. Petersen en C. A. v. d. Wal met hun benoeming en zegt dat hij hen in de eerstkomende vergadering van de leden raad op 18 novem ber a.s. als lid zal installeren. De herkozen leden feliciteert hij met hun herbenoeming. 5. Jaarverslag van de secretaris over het verenigingsjaar 1 juli 1975 tot en met 30 juni 1976, waarin is opgenomen een verslag van de werkzaamheden van de ledenraad. Voorzitter Van Praag zegt dat hij hetzelfde gaat vragen als verleden jaar. Het jaarverslag van de secretaris is in verkorte vorm opgenomen in het Ajax-Nieuws, maar hij wil toch vragen of iemand er prijs op stelt, dat het verslag alsnog in zijn ge heel wordt voorgelezen. Als blijkt dat niemand daaraan behoefte heeft, vraagt hij of iemand nog iets wil zeggen over het gepubli ceerde uittreksel. De heer Schalm merkt op, dat in de lijst van ere-leden zijns inziens de naam ontbreekt van wijlen de heer F. H. W. de Bruyn. Voorzitter Van Praag bedankt de heer Schalm voor zijn opmer king. Het volgend jaar zal die naam uiteraard worden tussen gevoegd. De heer Bieshaar Jr. vraagt of de naam van wijlen de heer J. A. G. Bieshaar en de heer Jurgens of de naam van wijlen de heer W. G. Gupfert niet is vergeten in de lijst van leden van ver dienste. De heer W. F. Schoevaart, samensteller van de lijsten, zegt dat hij helaas derhalve met verontschuldiging de naam Bies haar is vergeten (wordt uiteraard het volgen jaar ook hersteld), wijlen de heer Gupfert is geen lid van verdienste geweest. Voorzitter Van Praag vraagt hierna applaus voor de secretaris in verband met zijn prachtig boekwerk. 6. Jaarverslag van de penningmeester over het boekjaar 1975- 1976. Voorzitter Van Praag vraagt bijzondere aandacht en stilte voor de heer Timman tijdens het voorlezen van diens verslag. De vragen gesteld door de heren Wendt (bepaling in de con tracten) en Van der Wal (kosten betreffende technisch-direc- teur) worden door de penningmeester tot tevredenheid beant woord. Voorzitter Van Praag bedankt hierna de heer Timman voor zijn financieel verslag. Hij hoopt dat het daarin voorkomende slot woord, waarin een beroep wordt gedaan om te bezuinigen, door een ieder goed ter harte zal worden genomen. De heer Timman ontvangt daarna de lof van de vergadering. 7. Mededeling van de Financiële-commissie. Door afwezigheid van de heer Bouwens, wordt het rapport dat door de commissie is uitgebracht aan de ledenraad in de ver gadering van 2 september 1976, door de heer Fischer voorge lezen. Voorzitter Van Praag voegt eraan toe, dat het door de com missie gegeven advies om de penningmeester en de overige leden van het bestuur décharge te verlenen voor het gevoerde financiële beleid, door de ledenraad met algemene stemmen werd gevolgd. Hij bedankt de heer Fischer en deelt nog mede, dat de samen werking tussen bestuur en de Financiële-commissie in het afge lopen jaar zeer goed was. Alvorens de rondvraag aan de orde te stellen wil voorzitter Van Praag eerst nog enige mededelingen doen. In de jaarvergadering van de ledenraad, gehouden op 2 sep tember j.l., werden de bestuursleden de heren Westrik en Boe ring voor 3 jaren herkozen. De heer Fischer werd voor 3 jaren herkozen als lid van de Financiële-commissie. De 3 leden van de Redactie-commissie, te weten de heren M. Middendorp, M. J. W. Middendorp en J. van Praag werden voor 1 jaar her kozen. Op voorstel van het bestuur werden de heren G. Fischer en M. J. W. Middendorp door de ledenraad met algemene stem men benoemd tot lid van verdienste. 8. Rondvraag. Voor dit agendapunt melden zich de heren Jurgens (entree bij wedstrijden van Jong-Ajax; bij een seizoenkaart een gratis ge reserveerde plaats, diploma's afhalen bij de administratie zon der betaling; financieel verslag ter inzage leggen voor belang stellenden; terugloop van werkende leden), Bieshaar (geen be zuiniging op kleine uitgaven) .Koomen (over een eventuele be noeming van de heer Van Marle tot secretaris-penningmeester KNVB), Buskermolen Jr. (financieel verslag 1 uur voor de aan vang van de vergadering ter inzage leggen, vraag over con crete plannen t.a.v. de uitgaven; verlaging stemgerechtigde leeftijd), Schalm (beschuldiging jegens een lid van de leden raad i.v.m. onzorgvuldige behandeling financiële bescheiden; na afloop van de vergadering tegenover het bestuur de aantijging ingetrokken), Vischschoonmaker (waarom wedstrijden in het Olympisch Stadion, nu we zelf over een lichtinstallatie beschik ken, advertenties), Buskermolen Sr. (aankoopbeleid), mevr. H. Stend-Voogd (neerleggen zitkussentjes, reserveringskaart), Bartelsman (vandalisme) en Been (kwestie Suurbier). De gestelde vragen werden beantwoord door de heren Van Praag en Timman. Hierop kwamen nog reacties van de heren Fischer (ter inzage leggen van financieel overzicht), Lambregts (idem en onzorgvuldige behandeling financiële bescheiden) en Smit (teruggang werkende leden). 9. Sluiting. In zijn slotwoord zegt voorzitter Van Praag dat het hem per soonlijk deugd heeft gedaan, dat enige jongere leden het woord hebben gevoerd. Het bestuur heeft van alle gemaakte opmer kingen goede nota genomen. Hij doet een beroep op alle leden om steun te verlenen aan het bestuur, trainers en spelers. Niet kankeren," zonder veelal te weten hoe de zaak precies ligt. ,,Geef de heer Ivic de tijd." Met een wel htuis sluit hij de ver gadering. PERSONEEL Tijdens het afgelopen verenigingsjaar kwamen in het administra tieve personeel veel mutaties voor. Op 1 juli 1976 waren bij ons in dienst de heren: N. Dalmulder, administrateur; H. A. Smolders, adujunct-administrateur; P. Hoefman en A. J. Pauw. A. J. de Pauw ging per 1 oktober 1976 naar de Gemeente Poli tie, H. A. Smolders ging per 1 maart 1977 naar het Reisbureau Mondial en N. Dalmulder nam ontslag per 1 juli 1977. In de bestuursvergadering van 22 februari 1977 besloot het be stuur, op voorstel van penningmeester Timman, per 7 april 1977 in dienst te nemen de heer N. M. Steur. In de bestuursvergadering van 19 april 1977 besloot het be stuur, op voorstel van penningmeester Timman: a. de heer P. Hoefman met ingang van 1 juni 1977 te benoe men tot kassier; b. de heer G. M. Holsheimer met ingang van 1 juli 1977 aan te stellen als administrateur. Deze is geen onbekende in Ajax, want hij maakt reeds jarenlang deel uit van de jaugd- commissie. 21

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 21