CONTROLE COMMISSIE In de samenstelling van deze commissie kwam mede door het bedanken van onder meer enige leden van „het eerste uur," te weten de heren: C. J. Bieshaar, C. Deegen, C. van Dekken en W. Meester. Er bleven maar 15 leden en nog enige andere van de voorgaan de commissie over. Voornamelijk door activiteiten van de heer De Breet gelukte het om de sterkte op 20 man te brengen. Dit zijn de heren: J. van Aggelen E. W. Bormann F. J. P. de Breet W. Brouwer G. Couton J. van Dalen G. Dermout C. Geelkerken G. van Hazendonk J. H. Jansen B. de Jong H. Lauer J. Ledegang T. M. Merk W. H. Rossen C. Snijder Ph. v. d. Stam J. H. de Sterke H. van Teunenbroek W. Wassenaar De heren F. J. P. de Breet, Ph. v. d. Stam en C. Snijder werden benoemd tot resp. voorzitter, secretaris en penningmeester. Uit een publicatie van de heer De Breet in het Ajax-Nieuws van augustus/september 1976 ontleen ik het volgende: De taak die onze commissie op zich heeft genomen bestaat uit orde en rust te handhaven tijdens de thuiswedstrijden zowel op de Middenweg als in het Olympisch Stadion en alles te laten verlopen zoals dat hoort bij Ajax. ledereen kan hieraan mee werken. Volg daarom de aanwijzingen en adviezen van de Controle commissie-leden. Ook bij het parkeren van uw auto; laat dui delijk uw parkeerkaarten en toegangsbewijs zien, want dit ver eenvoudigt de doorstroming. Zorg dat uw foto op uw diploma zit. Bij het betreden van de tribunes zoveel mogelijk ieder zijn eigen kaartje tonen. Dat is beter te controleren voor de suppoosten en het werkt sneller. Op 12 november 1976 gingen de leden en voormalige leden met hun dames de in het afgelopen jaar gespaarde gelden op maken. Voorzitter De Breet had daarvoor een programma sa mengesteld, o.a. 2 uren bowlen in het Flevo-bowling aan de Zeeburgerdijk. Daarna was er nog een gezellig samenzijn om de onderlinge band (ook tussen de dames) uit te breiden en te versterken. Het was een zeer geslaagde avond. De penningmeester hield enige keren een bijeenkomst met de commissie en besprak iedere zondagochtend met de heer De Breet de gang van zaken. Geachte leden, namens het bestuur wordt u medegedeeld dat bovengenoemde heren er niet voor niets staan. Volg daarom de door hun gegeven aanwijzingen op, zodat alles zo ordelijk mo gelijk verloopt. Aan de leden van de commissie hartelijk dank voor de wijze waarop zij hun moeilijke taak vervullen. VERGADERINGEN In het afgelopen verenigingsjaar werd behalve de 4 verga deringen van de ledenraad, waarvan door mij in het hoofdstuk „Ledenraad" reeds uittreksels uit de notulen werden opgenomen nog de Jaarlijkse Algemene Ledenvergadering gehouden. Hieronder volgt een beknopt verslag van deze vergadering. Jaarlijkse Algemene Ledenvergadering, gehouden op 13 september 1976 1. Opening en huldiging van de kampioenselftallen. Voorzitter Van Praag heet omstreeks 20.15 uur de aanwezige dame en heren van harte welkom. Bericht van verhindering werd ontvangen van de leden Bouwens, Dade en La Fleur. Hij zal zijn openingswoord kort houden en leest de namen voor van hen die ons in het afgelopen verenigingsjaar door de dood ont vielen, waarvan hij allereerst wil noemen onze ere-voorzitter Marius Koolhaas. De werkende leden: L. Aarsen, mr. dr. E. W. Catz, A. ten Her kei, H. Hordijk, J. J. P. Sweering en S. Tump. Ondersteunende leden: W. Cornelis, I. Couzijn, J. Duyn, J. v. d. Glas, F. Grijzenhout, A. L. Jacobsen, mevr. A. Kemmer-Coops (mevr. Blomvliet), P. F. A. Marcelis, F. Nijhuis, A. Plotske, H. H. Richter, G. Schuuring, H. Spraakman, W. H. Steenhuis, W. Waaijer Sr., W. v. d. Zee en D. Zuiderhoek. Hij verzoekt de aanwezigen zich van hun stoelen te verheffen om met enige ogenblikken stilte vorengenoemde leden te her denken. Hierna verklaart hij de vergadering geopend. Hij gaat dan over tot de huldiging van de kampioenselftallen. Tot zijn spijt was er geen kampioen te melden bij de seniores, maar des te meer bij de jeugd en wel de juniores A1 en 2, de juniores B1, 2 en 3 en de juniores C1. Nadat de leiders van deze elftallen, resp. de heren Neefjes, Van der Wal, Boerkoel, Petersen, Helman en Holsheimer naar voren zijn gekomen, feli citeert de voorzitter de heren met het behaalde succes en over handigt hen een aandenken aan het behaalde kampioenschap, voor alle betrokken spelers. 2. Ingekomen stukken. De secretaris deelt mede, dat er geen ingekomen stukken zijn. 3. Notulen van de vergadering van 15 september 1975. De voorzitter deelt mede, dat de notulen van de vergadering bij afwezigheid van de secretaris gemaakt zijn door de heer Boering, maar nu door de secretaris zullen worden voorgelezen. Als blijkt dat niemand op- of aanmerkingen heeft wordt het verslag ongewijzigd door de voorzitter gearresteerd, onder dank zegging aan de heer Boering voor de samenstelling. 4. Verkiezing 8 leden voor de ledenraad. Aftredend zijn de heren J. de Boer Jr., W. F. C. Bruijnesteijn, A. J. van Eijden, J. Hordijk, C. C. Kamlag, J. Neefjes, J. H. Pot- harst en H. v. d. Zwaag. Deze heren stellen zich herkiesbaar. Bovendien moest worden voorzien in de vacature van wijlen mr. dr. E. W. Catz. In verband met het behaalde in artikel 18 van het huishoudelijk reglement, is de gekozene aftredend in het jaar 1977. Voorzitter Van Praag vraagt of de heren Been, Middendorp Sr. en Volkers zitting te willen nemen in het stembureau. Hij noemt de namen van de 8 aftredenden, die zich herkiesbaar hebben gesteld. Door de leden zijn nog kandidaat gesteld de heren P. H. Petersen en C. A. v. d. Wal. Uit deze 10 kandidaten die nen 9 leden voor de ledenraad te worden gekozen. Als toe lichting hierop deelt de voorzitter mede, dat ingeleverde stem biljetten alleen geldig zijn, indien hierop 9 stemmen zijn uit gebracht. Meer of minder maakt het stembiljet ongeldig. De gene, die het minste aantal stemmen verwerft, ook indien hij wel de volstrekte meerderheid zou krijgen, wordt geacht niet te zijn gekozen. Degene, die op één na het laagste aantal stemmen verkrijgt, wordt geacht gekozen te zijn in de vacature van wijlen mr. dr. E. W. Catz en is daardoor in 1977 weer af tredend. Later op de avond maakt voorzitter Van Praag het resultaat van de gehouden steming bekend. Aantal uitgebrachte stemmen: 69 Af: ongeldig 2 Aantal uitgebr. geldige stemmen: 67 Volstrekte meerderheid 34 J. de Boer Jr. W. F. C. Bruijnesteijn A. J. van Eijden J. Hordijk C. C. Kamlag 52 stemmen 45 stemmen 66 stemmen 61 stemmen 61 stemmen 20

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 20