telijk dank aan de milde gevers. Het was een zeer geslaagde avond. Op de dag, dat Ajax 77 jaar bestond, 18 maart 1977, had de commissie een speciale clubavond georganiseerd, waar ook de dames aanwezig waren. De commissie had traditiegetrouw op vrijdagavond 8 april 1977 een eieravond georganiseerd voor de clubavondbezoekers met hun dames. De firma Heemskerk uit Noordwijkerhout had er voor gezorgd, dat elke bezoeker(ster) in ieder geval tenminste met eieren naar huis ging. De commissie had vrijdagavond 15 april 1977 een speciale klaverjaswedstrijd georganiseerd, waarvan de bate bestemd was voor het Fonds Hans Kok. De belangstelling, gezien het doel van de avond, viel tegen, maar door een goede en gevoelige toespraak van de heer Henk Molenberg viel de opbrengst mee, want een bedrag van plm. f 1300,kon aan het fonds worden afgedragen. Tijdens elke clubavond werd een tombola gehouden, waarvoor prachtige prijzen beschikbaar waren gesteld. De sluitingsavond werd gehouden op vrijdag 3 juni 1977. De commissie „Vrienden van Ajax," waarvan ook de heer Van Mourik deel uitmaakt, organiseerde zaterdagavond 12 februari 1977 voor de derde maal een carnavalsavond. Het bestuurslid, de heer Kraan, die dit feest bijwoonde schreef in het Ajax- Nieuws onder meer: Twee orkesten, Prins Carnaval met gevolg, Imca Marina en na tuurlijk zo langzamerhand vaste gasten de Twee Pinten. Telkens is het weer beter, loopt alles vlotter, eigenlijk is deze avond bij Ajax niet meer weg te denken. Neem nu die 45 mensen die per bus uit Den Bosch kwamen. Heb ben die in Brabant niet genoeg carnaval of is het wellicht zo, dat onze avond in vergelijking met andere carnavalsevenemen ten er qua gezelligheid beter uitspringt? Wat drie jaren geleden met een nerveuze start is begonnen, is nu tot iets groots uitgegroeid, vooral omdat ook ditmaal de zaak weer enorm was versierd. De commissie had alleen daarin al zo'n twaalf uur per man inzitten. Vrienden van Ajax, het was weer enorm. De voldoening iets geweldigs te hebben volbracht, zal zeker nog lang bij allen na werken. Dank voor jullie werk en dit niet alleen van mij, maar gelijk het applaus op die avond, ook namens vele anderen. Alaaf, en op naar de vierde avond. TERREIN EN ONDERHOUDSCOMMISSIE De commissie bestaat uit de heren: W. P. Deegen, C. van Dek ken, J. D. Sebus en de heer H. G. A. Timman treedt als voor zitter op. In principe wordt in het begin van iedere maand een bijeenkomst gehouden; het besprokene wordt in notulen vastgelegd. De commissie was ook in het afgelopen verenigingsjaar weer druk bezet, onder meer met het jeugdhome op Voorland, de trainingszaal, de lichtmasten enz. Namens het bestuur woorden van dank aan de commissieleden. REDACTIE-COMMISSIE In samenstelling van de commissie kwam in het afgelopen ver enigingsjaar geen wijziging, omdat de aftredende leden in de jaarvergadering van de ledenraad van 2 september 1976 met algemene stemmen voor 1 jaar werden herkozen. De commissie bleef derhalve bestaan uit de heren: M. Midden dorp, M. J. W. Middendorp en J. van Praag. De laatstgenoemde werd in de commissie gekozen in verband met het bepaalde in artikel 3 van het huishoudelijk reglement. In het afgelopen verenigingsjaar verschenen de volgende 10 nummers van het Ajax-Nieuws: No. 1 augustus/september 1976 24 blz. No. 2 oktober 1976 24 blz. No. 3 november 1976 20 blz. No. 4 december 1976 24 blz. No. 5/6 januari/februari 1977 24 blz. No. 7 maart 1977 16 blz. No. 8 april 1977 24 blz. No. 9 mei 1977 24 blz. No. 10 juni 1977 32 blz. De vaste rubrieken in het clubnieuws zijn: Kroniek en bijkom stigheden; M. J. W. Middendorp, Van de voorzitter; J. van Praag, Interviews; M. Middendorp, Seniores-overzicht; W. W. Heisterkamp en W. F. Schoevaart, Rondom de jeugd en Onze pupillen; Hans Bijvank. Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van ons clubnieuws had het jubileum-nummer van januari/februari dezelfde front pagina als het eerste nummer dat uitkwam op 1 februari 1917. Met ingang van het nummer van maart 1977 verscheen het clubnieuws met een nieuwe frontpagina. Ongetwijfeld bij u geachte lezer (lezersweer enige ver bazing met betrekking tot de voorzijde van ons clubblad. Neen, niet opnieuw een jubileum, maar het Ajax-Nieuws is in een nieuw ,,pak" gestoken (niet uit de uitverkoop; het is maatwerk" omdat de oude .kledij" ons niet meer aanstond. Wel, in ons Haarlemmermeerse dorp kennen we al sinds jaar en dag tekenaar Henk Sprenger (bekend o.a. van zijn illustraties bij de serie Kick WilstraHenk bovendien groot Ajax-aan- hanger was direct bereid met vaardige hand een vijftal ont werpen aan ons voor te leggen en we moeten u zeggen, de keus was moeilijk. Ze kwamen allemaal voor de .eerste prijs" in aan merking, maar uiteindelijk is de voorkeur gegeven aan de teke ning, die thans de voorzijde van ons Ajax-Nieuws siert. Noot secretaris: Met alle respect voor de redactionele hoeda nigheden van de heer Middendorp en het vaardige tekentalent van de heer Henk Sprenger, is mijn persoonlijke mening, dat de oude frontpagina veel meer cachet had dan de nieuwe. Het clubnieuws van juni 1977 was ook weer een speciaal num mer, deze keer gewijd aan het behaalde landskampioenschap. In het afgelopen verenigingsjaar had redacteur M. Middendorp vraaggesprekken met :A. J. van Eijden, H. Langenberg, C. C. Kamlag, B. Haarms en E. Cramer. Wanneer zal het eerste in terview met een vrouw in ons clubblad worden gepubliceerd? De lay-out en druk van het clubnieuws (alsmede ook de omslag van dit jaarverslag) zijn als vanouds verzorgd door Drukkerij Grafica, waarvoor namens het bestuur woorden van lof aan de heer W. van Steenbergen Jr. voor de zorg die hij hieraan altijd besteed. De advertentie-exploitatie was wederom in handen van het bu reau Sportreclame van de heer Gosewehr. Tot slot van dit hoofdstuk namens het bestuur hartelijk dank aan de leden van de Redactie-commissie en hun vaste mede werkers voor de verzorging van ons mooie clubnieuws, dat de vergelijking met andere clubbladen moeiteloos kan doorstaan. ENQUÊTECOMMISSIE Volgens artikel 33 van het huishoudelijk reglement moet deze commissie bestaan uit voorzitter, secretaris en een lid. Als zo danig treden onderscheidenlijk op: a. de secretaris van de vereniging; b. de secretaris van de commissie jeugdvoetbal; c. de secretaris van de commissie seniores-voetbal. Gelet op het vorenstaande bestaat de commissie derhalve uit de heren: J. H. Westrik, voorzitter; J. Neefjes, secretaris en W. F. Schoevaart, lid. Tijdens het afgelopen verenigingsjaar was deze commissie een zogenaamde „slapende" commissie. De heren Neefjes en Schoevaart zijn namelijk ten nauwste be trokken bij het aannemen van reps, jeugdleden en seniores. Het aannemen van nieuwe ondersteunende leden blijft boven dien beperkt tot vrienden en/of kennissen van werkende- of ondersteunende leden, zodat er geen aanleiding bestond om de commissie in werking te laten treden. 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 19