daarbij tevens vermeld, welk doel de ouders van Hans aan het bedrag voornemens zijn te geven. Een woord van hulde en waardering is hier zeker op zijn plaats ten aanzien van het Werk-comité bestaande uit de heren: A. Kraan, J. Neefjes, M. J. W. Middendorp, A. Boerkoel, A. L. van Zoest, Ph. Uitenbogaard en S. Meijer. FINANCIËLE COMMISSIE Op 1 juli 1976 bestond de commissie uit de heren: J. A. Bou- wens (voorzitter), G. Fischer en drs. L. M. van Wijk (leden). Aftredend was de heer G. Fischer, die in de jaarvergadering van de ledenraad van 2 september 1976 bij enkele kandidaat stelling voor 3 jaren werd herkozen, zodat in de samenstelling van de commissie geen wijziging kwam. In de vergadering van de ledenraad van 18 november 1976 werd de heer Fischer gekozen in de Technische advies-commis sie met als gevolg dat hij als lid van de Financiële-commissie aftrad. In de vergadering van de ledenraad van 3 februari 1977 werd de heer A. Brandsteder, bij enkele kandidaatstelling in zijn plaats gekozen. Dit jaar is aan de beurt van aftreden de heer J. A. Bouwens, die zich herkiesbaar heeft gesteld. Op 26 augustus 1976 had het bestuur een uitvoerige bespre king met de leden van de Financiële-commissie met betrekking tot het financiële rapport over het boekjaar 1975-1976, opge maakt door het Accountantskantoor Dijker en Doornbos te Am sterdam, waarvan 2 medewerkers de bespreking bijwoonden. Verdere besprekingen vonden plaats op 13 september, 16 no vember en 3 mei j.l. Onderwerp was steeds de aan- en verkoop van spelers. De Financiële-commissie adviseerde in haar rapport van 2 sep tember 1976, voorgelezen in de jaarvergadering van de leden raad van 2 september 1976, om aan de penningmeester en de overige leden van het bestuur décharge te verlenen voor het gevoerde financiële beleid. Het advies werd met algemene stemmen opgevolgd. Namens het bestuur een woord van hartelijke dank aan de le den van de Financiële-commissie voor hun werkzaamheden en voor de prettige sfeer tijdens de gehouden besprekingen. TECHNISCHE ADVIES COMMISSIE In de vergadering van de ledenraad van 18 november 1976 werd een voorstel tot wijziging van het huishoudelijk reglement aan genomen, ten aanzien van artikel 24 en het opnemen van een nieuw artikel 32. Het leek mij gewenst om deze 2 artikelen hier volledig op te nemen. Artikel 24. Het aan- en verkopen van speler geschiedt door het bestuur, na overleg wat de voetbaltechnische kunde betreft met de Technische advies-commissie en met de Financiële-commissie, wat de financiële consequenties betreft. Artikel 32. 1. Het bestuur benoemt jaarlijks, in overleg met de leden raad, een technische advies-commissie, bestaande uit 3 wer kende leden. De commissie kiest uit haar midden een voor zitter. 2. De commissie kan aan het bestuur gevraagd of ongevraagd advies uitbrengen over voetbaltechnische aspecten en an dere zaken het betaald voetbal betreffende. 3. Leden van het bestuur van de Financiële-commissie mogen geen deel uitmaken van de commissie. 4. De commissie brengt op de jaarvergadering van de leden raad verslag uit omtrent haar bevindingen en zonodig ook in de andere vergaderingen van de ledenraad. Nadat door de ledenraad de heren A. Boerkoel, G. Fischer, J. H. Potharst en H. A. Smit kandidaat waren gesteld voor deze commissie, besloot het bestuur de heren J. H. Potharst, G. Fischer en H. A. Smit te benoemen als de eerste leden van deze nieuwe commissie. De commissie benoemde de heer Fischer tot voorzitter. In de stafvergadering van 11 januari 1977 werden door het bestuur de leden van de commissie voorgesteld aan de heer Ivic en werd aan deze uiteengezet wat de taak van de com missie precies inhield. Op 22 maart, 19 april en 31 mei 1977 hield het bestuur bespre kingen met de leden van de commissie. In verband met het bepaalde in artikel 32, lid 4, van het huis houdelijk reglement is op de agenda van de komende jaarver gadering van de ledenraad, die zal worden gehouden op 25 au gustus 1977, een punt opgenomen, luidende als volgt: Bespreking van het verslag van de Technische advies-commissie. TOTO EN LOTTO COMMISSIE Op 1 juli 1976 bestond deze commissie uit de heren: G. J. Hul- scher, F. Kubin, F. C. Molema, J. Slauerhof en C. W. F. Tim man. In de samenstelling van de commissie kwam tot op heden geen wijziging. De heren waren wederom iedere vrijdagavond in de bestuurskamer aanwezig om de formulieren in ontvangst te nemen en daarna de benodigde administratieve handelingen te verrichten, alvorens de formulieren. Welk bedrag door de activiteiten van de heren in de kas van Ajax zijn gevloeid is mij op dit ogenblik niet bekend. Ik wil daar bovendien niet verder op ingaan, omdat ik mij dan op het ter rein van de penningmeester begeef. Wel vanaf deze plaats namens het bestuur hartelijk dank voor de inspanning die de heren hebben betoond. CLUBAVOND COMMISSIE De commissie bestaat uit de heren: K. W. van Mourik (voor zitter), M. Lindeman, J. Minderhoud en C. A. Welling (leden). Door het bestuur was de secretaris de heer J. H. Westrik als gedelegeerde van het bestuur aan de commissie toegevoegd. Deze deelde in de bestuursvergadering van 19 oktober 1976 mede, dat hij voor zijn functie in de Clubavond-commissie be dankte. De eerste officiële clubavond werd gehouden op vrijdagavond 20 augustus 1976. Door de commissie was de jaarlijkse visdag vastgesteld op zondag 10 oktober 1976, in het Noord-Hollandse dorpje Hou- wert. Een uitgebreide lunch werd geserveerd in het weiland aan de waterkant. De ingrediënten daarvoor waren geschonken door de gebroeders Hoopman, Dries Blankart en Bram Jansen. Een ingelaste pauze werd doorgebracht in Café De Sack in de Dorpsstraat te Houwert. De grootste baars (24 cm) werd ge vangen door de heer J. Hoopman, de grootste vis (een brasem van 45 cm) door de heer J. Bouwmeester en de laatste vis door de heer Harry de Groot. Alle deelnemers nu met hun dames waren 's avonds aan wezig in het Ajax-Restaurant. Tijdens het diner, goed verzorgd door de heer Ferron en zijn staf en waarbij ook enige genodig den aanzaten, o.a. de heer Ivic met zijn echtgenote, trad tante Leen op begeleid door Harry de Groot. En dan was er de tra ditionele toespraak van secretaris J. H. Westrik. Een goed ge slaagde avond aan het einde van een fijne dag. De jaarlijkse kienavond werd woensdag 22 december 1976 ge houden in het restaurant van het Ajax-Stadion en ongeveer 200 bezoekers gaven blijk van belangstelling. Zoals gewoonlijk had den vele Ajacieden de commissie weer geholpen aan een tafel met prachtige prijzen, waarvoor ook vanaf deze plaats een har-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 18