CLUBHUIS AJAX VOORLAND procedure om tot vermindering van het aantal jeugdelftallen te komen. Dit onderwerp geeft aanleiding tot een uitvoerige ge- dachtenwisseling, waaraan wordt deelgenomen door de leden Van Praag, Potharst, Bouwens, Smit, Kraan, Timman, Boering en vanzelfsprekend Van der Wal. Schoevaart (bespreking met Wethouder Verheij, ongedaan ma king van een in Split opgelegde boete, kader tekort door op heffing van 3 jeugdelftallen), Middendorp en Lambregts (struc tuurcommissie). In zijn slotwoord deelt voorzitter Van Praag eerst mede, dat één van onze oudere leden, tevens oud-speler van ons 1e elftal, Erwin van Wijngaarden, plotseling is overleden. Hij vraagt enige ogenblikken stilte ter herdenking. Voorzitter Van Praag vervolgt zijn slotwoord met het uitspreken van de hoop dat we a.s. zondag kampioen worden. Hij vraagt of er bezwaar is dat de jaarvergadering van de ledenraad wordt gehouden op donderdagavond 25 augustus 1977. Geen der aan wezigen heeft hiertegen bezwaar. Met een hamerslag sluit voorzitter Van Praag om ruim 22.00 uur de vergadering en wenst iedereen wel thuis. Buitengewone vergadering, gehouden op 1 juni 1977 Om goed 20.00 uur heet voorzitter Van Praag de aanwezigen van harte welkom, onder dankzegging dat de leden in zo'n grote mate gehoor hebben gegeven aan de op korte termijn gedane telegrafische bijeenroeping. De reden hiervan zal hij uiteenzetten bij punt 3 van de agenda. Hij herinnert aan het overlijden van onze oudste clubmakker, oud bestuurslid en lid van verdienste de heer Tj. de Munnik in de leeftijd van 93 jaar. Hij verzoekt enige ogenblikken stilte ter herdenking. Voorzitter Van Praag deelt mede, dat de notulen van de verga dering van 28 april 1977 wel zijn gemaakt, maar nog niet op stencil zijn gebracht. Hij vraagt of de leden willen, dat de se cretaris de notulen voorleest of dat ze liever willen dat de no tulen hun nog thuis worden gestuurd gelijktijdig met de notulen van deze vergadering. In de jaarvergadering kunnen ze dan worden vastgesteld. De leden spreken hun voorkeur uit voor toezending te zijner tijd. Voorzitter Van Praag zegt dat de aanwezigen door de publica ties in de pers misschien de gedachte hebben gekregen, dat het bij het afsluiten van nieuwe contracten met de spelers een ge weldige troep is en dat het bestuur te maken heeft met een stel rebellerende spelers. Dit is echter beslist niet het geval. Gisteravond is nog een bespreking geweest, waarbij aanwezig waren het bestuur, de heren Ivic, Krol en de 3 leden van de Te chnische advies-commissie, de heren Fischer, Potharst en Smit. Tijdens deze bespreking heeft hij uiteengezet dat de kranten artikelen, met name de publicatie in het Algemeen Dagblad, in het geheel niet juist zijn. Wat wel het geval is, zal hij nu uit de doeken doen waarbij door hem ook geldbedragen zullen worden genoemd. Hierna brengt hij uitvoerig verslag uit van de besprekingen die het bestuur heeft gevoerd met de spelers Dusbaba, Schrijvers en Geels. De vragen hierover gesteld door de leden Van der Wal, Been, Pil, Van Dijk, Fischer, Hordijk, Volkers, Boerkoel, Smit, Pot harst, Klok, Schoevaart, Lambregts en Neefjes worden tot te vredenheid beantwoord door voorzitter Van Praag en penning meester Timman. (achter Reynoldstribune) Geopend elke dag recepties vergaderingen, enz. (beh. maandag) vanaf f 1.00 uur even pra,en met KAMLAG Voorzitter Van Praag zegt tot slot, dat hij hoopt dat de aan wezigen na de gedane mededelingen een beter inzicht in de toestand hebben gekregen en duidelijk is geworden dat de publicaties in de pers geheel of grotendeels onjuist zijn. Tijdens de Rondvraag wordt nog het woord gevoerd door de leden Kamlag (vraagt verstrekking van een geheel bijgewerkt huishoudelijk reglement) Secretaris zal er zorg voor dragen, dat de leden van de ledenraad het nieuwe huishoudelijk reglement gestencild zullen ontvangen. Klok (waarom agenda niet was toegezonden, werkwijze Terrein en Onderhoudscommissie), Potharst (opvolger van voorzitter Van Praag). Na enige discussie hierover wordt onderstaand voorstel, naar voren gebracht door de heer Kraan, aangenomen. Voorzitter Van Praag blijft in functie tot zijn reglementaire ter mijn is verstreken. Na kandidaatstelling kan in de jaarvergade ring van de ledenraad van september 1978 een nieuwe voor zitter worden gekozen. Indien de nieuwe voorzitter het wenselijk acht en de heer Van Praag daartoe bereid is, kan deze door hem worden ingewerkt. De heer Van Praag zegt dat dat laatste vanzelfsprekend het geval is. Schoevaart (beperking aantal jeugdelftallen), Been (vervan ging van de stalen platen op de staantribunes), Middendorp (Tscheu la Ling en contracteren van een nieuwe speler), Vol kers (geheimhouding), De Jongh (motie van vertrouwen in het bestuur voor het gevoerde beleid). Wordt niet nodig geacht, omdat tijdens de vergadering voldoende is gebleken, dat de leden het eens zijn met het gevoerde beleid. Potharst (spelen van ons officiële clublied), Middendorp (nieuw electronisch scorebord). De heer Van Dijk zegt dat het bij de leden van de ledenraad bijzonder prettig is overgekomen, dat het bestuur nu eens van te voren de leden heeft ingelicht over de ontstane moeilijkheden bij de contractbesprekingen. Hij wil het maar in 't midden laten of dit is gebeurd als gevolg van de magere jaren. Hij is van mening, dat indien het mogelijk is binnen financieél verant woorde grenzen getracht moet worden de topspelers te be houden, maar het bestuur dient niet door de knieën te gaan voor hun financiële eisen. Voorzitter Van Praag zegt dat hij in zijn openingswoord er niets over heeft gezegd, maar het nu in zijn slotwoord wel wil doen, namelijk dat we toch Kampioen van Nederland zijn ge worden. Morgenavond wordt daarvoor een receptie gehouden en hij hoopt allen daar te zien. De AVRO verzorgt een radioreportage en de Tros maakt film opnamen voor een later van de TV uit te zenden sportprogramma. Ajax, leeft weer, ook gezien de talrijke aanbiedingen voor vriendschappelijke wedstrijden. Hij bedankt de aanwezigen voor hun komst, hun inbreng en wenst ze voor straks een wel thuis, waarmede een einde is gekomen aan deze buitengewone ver gadering van de ledenraad. Hiermede ben ik aan het einde gekomen van mijn verslag over de werkzaamheid van de ledenraad in het verenigingsjaar 1 juli 1976 tot en met 30 juni 1977. Aan u ter beoordeling of u aan de hand van het vorenstaande zich daar een voldoende beeld van heeft kunnen vormen. BETAALD VOETBAL De training voor het seizoen 1976-1977 nam voor de contract spelers, behorende tot de voorlopige A-selectie een aanvang op dinsdag 13 juli 1976. De heer Ivic voelde er niets voor om naar een trainingskamp te gaan, want naar zijn overtuiging kon ook bij een dagelijks ver blijf van 's morgens tot 's avonds in eigen omgeving de nodige conditie en saamhorigheid worden opgebouwd. Zowel de da gelijkse veld- als de zaaltraining werden dus in ons eigen sta dion gehouden. De gebruikelijke persconferentie werd dit jaar gehouden op 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 12