^eebur^erpad ên/rc/c/t ELECTROHieCN UITLIJNEN ilBI a/sfcéa/Yc/fv/ AMSTERDAM - Privé.QÉa±6>é> Voorzitter Van Praag feliciteert hem met zijn benoeming. Hij be dankt de heer Fischer voor zijn werkzaamheden als lid van de Financiële commissie en voor de prettige samenwerking. Hij wenst hem veel succes toe in zijn functie als voorzitter van de Technische advies-commissie. Het volgende agendapunt betreft wijziging van de artikelen 4 en 5 van het huishoudelijk reglement. Nadat voorzitter Van Praag zowel de oude als de nieuwe tekst heeft voorgelezen en de heer Pil heeft gezegd dat hij bezwaar heeft tegen de tekst van art. 4, lid 5, letter b, wordt het voor stel van de Reglements-commissie aangenomen, nadat de voor gestelde tekst van art. 4, lid 5, letter b gelijkluidend is gemaakt aan de tekst voorkomende in het huishoudelijk reglement van de KNVB, t.w.: b. zij, die tot het lidmaatschap zijn toegelaten en zich op enigerlei wijze beroepsmatig met voetbal bezighouden. Bij de behandeling van het agendapunt Bestuursmededelingen is het woord aan penningmeester Timman, die zegt dat het be stuur een peiling wil houden over de contributie voor het sei zoen 1977-1978. Voorgesteld wordt alleen de contributie voor de jeugdleden te verhogen, waartegen de Ledenraad geen bezwaar heeft. Rondvraag Op voorstel van de heer Middendorp zal zonodig in de eerst volgende vergadering van de ledenraad het organisatieschema, na te zijn bewerkt, nogmaals aan de orde worden gesteld. Hij spreekt ook nog over een eventueel apart amateurbestuur en het vertrek van Arthur Smolders. Achtereenvolgens kregen nog het woord de leden Schoevaart (Gluic en bespreking met Wethouder Verheij), Van der Wal (vermakkelijkheidsbelasting), De Boer Jr. (in clubnieuws oude herinneringen), Hordijk (vertrek van penningmeester Timman), Van Eijden (uitnodigingen vriendschappelijke wedstrijden), Pot- harst (rapport Christiaanse, KNVM, Jan Mulder), Pil (vergoe ding voor het afstaan van spelers voor het Nederlands elfta), Van der Zwaag (niet doorgaan buitenlandse reis 3e elftal, weer gave nieuwjaarsrede via de radio), Fischer (ook buitenlandse reis 3e elftal), Van Deijck (verzekering speler uitkomende in het Nederlands elftal, publieke belangstelling) en Been (lof voor het clubnieuws, Tahamata). In zijn slotwoord memoreert de voorzitter nogmaals het feit dat de heer Timman zich niet herkiesbaar zal stellen als pen ningmeester en maakt daarbij gewag van diens grote capaci teiten en vele verdiensten voor Ajax. Wat de situatie van ons eerste elftal aangaat (eerste plaats) houdt dit, aldus onze president, nog niet in dat we kampioen worden. Lukt dat, wel dan is dat meegenomen. Een derde plaats ziet hij op dit ogenblik in ieder geval wel zitten, zodat we voor het komende seizoen verzekerd zijn van voetbal in Europees verband. De datum voor de volgende Ledenvergadering zal nog nader worden bekend gemaakt. Sluiting. Vergadering, gehouden op 28 april 1977 Voorzitter Van Praag verklaart zijn openingswoord kort te zul len houden, maar aan een punt wil hij niet zonder meer voorbij gaan; tegen alle verwachting in, geen devaluatie van ons 1e elf tal, maar op 't ogenblik een voorsprong van 6 punten op num mer 2. Hij wil de aanwezigen met vreugde in kennis stellen van de tot nu toe reeds behaalde successen. Ajax 3 kampioen, Ajax 5 wordt zo goed als zeker vanavond kampioen met gevolg een promotie naar de KNVB. Van de 10 jeugdelftallen zijn er 6 kampioen, te weten: de juniores A1 en2, B1 en 2 en Cl en 2. Hij meent niet teveel te zeggen als hij stelt dat het afgelopen seizoen sportief bezien voor Ajax een buiten gewoon goed seizoen is geweest. Hij brengt dank aan allen die daaraan hebben meegewerkt. Hiermede verklaart hij de vergadering geopend. De secretaris deelt mede, dat er geen ingekomen stukken zijn. Nadat op voorstel van de heer Schoevaart in de notulen van de vergadering van 3 februari 1977 op bladzijde 2 het getal 90, is gewijzigd in 50,worden deze verder ongewijzigd door voorzitter Van Praag vastgesteld, onder dankzegging aan de secretaris. Gelet op de gehouden opiniepeiling in de vergadering van 3 februari 1977 wordt het voorstel tot verhoging van de contri butie voor het seizoen 1977-1978 voor de jeugdleden een ha merstuk, waardoor de contributie wordt voor de juniores A 60,juniores B 50,juniores C f 40,en voor de pu pillen (8-12 jaar) 35,per jaar. Het voorstel van het bestuur om het ondersteunend lid, de heer H. W. Visser met ingang van 1 juli 1977 te benoemen tot wer kend lid, wordt na toelichting van voorzitter Van Praag en de heer Fischer met algemene stemmen aangenomen. Bij de behandeling van het agendapunt Bestuurmededelingen brengt penningmeester Timman verslag uit over de financiële toestand per 31 maart 1977. Aan de hierop volgende discussie wordt deelgenomen door de leden Fischer, Van Deijck, Middendorp, Bouwens, Lambregts, Van der Zwaag en Van Wijk. Besloten wordt in het clubnieuws dat uitkomt vlak voor de Jaarlijkse Algemene Ledenvergadering een verkorte balans te publiceren. Voorzitter Van Praag deelt mede, dat N. Dalmulder per 1 juli 1977 ontslag heeft genomen. Per die datum is als nieuwe ad ministrateur aangenomen G. M. Holsheimer, thans lid van de Jeugdcommissie. De heer Kraan brengt verslag uit over de werkzaamheden van de coördinatiecommissie. De commissie heeft 3 vergaderingen gehouden met het volgende resultaat: de weekbrief van de se niores- en jeugdcommissie toe te zenden aan alle voetballende seniores en juniores: Ajax 3 zijn wedstrijden te laten spelen op Voorland. De coördinatiecommissie is van oordeel dat op 't ogenblik geen apart amateurbestuur moet worden benoemd, maar dat in ieder geval voorlopig op de oude weg moet worden voortgegaan. Aangezien de commissie hiermede zijn opdracht heeft vervuld stelt hij voor de coördinatie-commissie op te hef fen. Hierover wordt nog het woord gevoerd door de leden Lambregts, Potharst, Van Praag en Van Wijk, alvorens de ledenraad besluit de coördinatie-commissie op te heffen. Van de Rondvraag wordt gebruik gemaakt door de leden Van Deijck (regeling met OS), Pil (bewaking kassiers, niet nako men van een aan Krol gedane toezegging), Fischer (Van Dord en Krol Sr.), Van Praag zegt dat artikelen in de krant vaak ge klets in de ruimte is. Van der Wal spreekt zijn ontevredenheid uit over de gevolgde MONTAGE - BALANCEREN TESTEN-VERVANGEN éZjCSTZC'j5T (JiT* VOORRAAD dONTROLE LADEN BV i11 jm \yE 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 11