ROCHAS JL monsieur after shave Artikel 36. De nieuwe tekst luidt: 1. Het bestuur benoemt jaarlijks een commissie, welke wordt belast met het toezicht op de onroerende eigendommen. 2. De commissie dient aan het bestuur periodiek advies uit te brengen omtrent een juist onderhoud hiervan en over even tueel te treffen voorzieningen. Artikel 43. Hier wordt ingelast: d. door de Technische advies-commissie verslag uitgebracht omtrent haar bevindingen. De leden d, e, f en g, worden gewijzigd in e, f, g en h. Artikel 48. Toevoegen: 8. Stemmen bij volmacht is niet toegestaan. Voorzitter Potharst zegt de leden van de commissie nogmaals hartelijk dank voor het vele werk, dat ze hebben verricht en ver zoekt hen zich nog eens te beraden over een juiste redactie van de artikelen 4 en 5. Alvorens aan de behandeling van punt 6 van de agenda te be ginnen zal voorzitter Potharst op verzoek van voorzitter Van Praag eerst een gedeelte voorlezen uit de notulen van de bestuursvergadering van 21 september 1976. Tijdens deze vergadering hebben de heren Fischer, Smit en hijzelf een be spreking gehad met het bestuur over de taak van de Technische advies-commissie. Dat gedeelte luidt als volgt: Het bestuur besluit de heren Potharst en Smit te benoemen tot tijdelijke leden van de Technische advies-commissie, tot 18 no vember a.s. Voorzitter Van Praag wil tot besluit nog even nadrukkelijk stel len, dat de leden van de commissie geen begeleidende taak hebben ten aanzien van de spelers en aan Ivic geen ongevraagd advies mogen geven. Door de leden worden de volgende heren kandidaat gesteld: A. Boerkoel, G. Fischer, J. H. Potharst en H. A. Smit. Voorzitter Potharst schorst de vergadering teneinde de aan wezige bestuursleden gelegenheid te geven om 3 leden te be noemen. Na terugkomst van de bestuursleden deelt vice-voorzitter Boe ring mede, dat door het bestuur de heren G. Fischer, J. H. Pot harst en H. A. Smit zijn benoemd tot lid van de Technische advies-commissie. Het bestuur plaatst hierbij wel de kantteke- monsieur ROCHAS jlli-rslinr ROCHAS-PARIS Importeur: B.I.E.O.-Amsterdam ning het te betreuren dat de heer Fischer daardoor uit de Finan ciële commissie moet treden. Het bestuur zal zorgdragen, dat kandiaatstelling voor 1 lid van de Financiële commissie op korte termijn zal plaatsvinden, zodat verkiezing hiervan in de eerst volgende vergadering van de ledenraad kan plaatsvinden. Voor de bestuursmededelingen geeft voorzitter Potharst het woord aan penningmeester Timman. Deze leest de Balans per 30 september 1976 en de Rekening van baten en lasten over de periode 1 juli-1 oktober 1976 voor en verstrekt daarbij de no dige toelichting. Hij is van mening, dat gezien de verbeterde resultaten van het 1e elftal het tweede kwartaal een beter aanzien zal geven. Aan de Rondvraag wordt deelgenomen door de heren Lambregts (vriendschappelijke wedstrijden in het buitenland), Pil (aan trekken van nieuwe spelers). Over dit onderwerp volgt een vrij uitvoerige gedachtenwisseling waaraan wordt deelgenomen door de heren Boering, Smit, Potharst, Timman, Neefjes, Westrik, Boerkoel, Schoevaart en Van Dijk. De heer Kraan vraagt de ledenraad begrip te hebben voor zijn besluit om te bedanken als lid van het bestuur. In het verleden heeft hij reeds tweemaal op de nominatie gestaan voor benoe ming in een betere positie, maar beide keren is dit afgestuit, omdat hij deel uitmaakte van het bestuur van Ajax. Zijn nieuwe taak gaat in per 1 januari 1977. Hij zou het vervelend hebben gevonden, indien de leden van de ledenraad dit besluit van an deren hadden moeten vernemen. Er is nu alle tijd voor het zoe ken naar een goede opvolger. Hij mag van zijn directie en hij is daartoe bereid te zijner tijd wel een andere functie in Ajax te bekleden. Voorzitter Potharst bedankt de heer Kraan voor zijn toelichting en vindt dat wij niet anders kunnen doen dan zijn besluit te billijken. In zijn slotwoord betuigt voorzitter Potharst zijn dank aan de aanwezigen voor de prettige vergadering. Hij stelt voor, de heer Van Praag namens de ledenraad een bloemstukje te sturen. Hij wil zich aansluiten bij de woorden van penningmeester Timman en hopen dat we inderdaad meer publiek zullen krijgen bij de komende thuiswedstrijden. Hij stelt donderdagavond 3 februari 1977 voor als datum voor de volgende vergadering van de ledenraad. Met een hamerslag sluit voorzitter Potharst omstreeks 1.00 uur de eerste door hem geleidde vergadering van de ledenraad. De heer Vunderink zegt, dat hoewel de vergadering reeds is gesloten, hij de heer Potharst toch nog even wil bedanken voor zijn leiding van deze vergadering. Het was toch wel een moeilij ke taak. Het was hem niet bekend, dat er in Ajax zoveel spits vondige mensen rondliepen, als hem was gebleken bij de be handeling van het voorstel tot wijziging van het huishoudelijk reglement. Alle eer voor de wijze waarop de heer Potharst deze vergadering heeft geleid. (Applaus). Vergadering, gehouden op 3 februari 1977 Voorzitter Van Praag opent om 20.30 uur de vergadering met een woord van welkom. Hij wil de heer Potharst persoonlijk dank zeggen voor de voor treffelijke wijze waarop deze de vergadering van 18 december 1976 heeft geleid. Hij bedankt voor het bloemstuk dat hij na deze vergadering van de ledenraad heeft ontvangen en tevens voor de tijdens zijn ziekte betoonde belangstelling. Hij is blij weer in de vergadering van de ledenraad aanwezig te kunnen zijn en hoopt op een prettige vergadering. De secretaris deelt mede, dat de ingekomen stukken alle be trekking hadden op bericht van verhindering. Op de notulen van de vergadering van 18 november 1976 heeft niemand op- of aanmerkingen, zodat deze ongewijzigd door de voorzitter Van Praag worden vastgesteld, onder dankzegging aan de secretaris. Voor de vacature in de Financiële commissie werd alleen de heer A. Brandsteder kandidaat gesteld, zodat deze bij enkele kandidaatstelling met algemene stemmen wordt benoemd. 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 10