disco WILLY ALBERTI Ledenraadvergadering 28 april 1977 (Notities uit de notulen) Voorzitter Van Praag opent om 20.15 uur de bijeenkomst en maakt in zijn welkomstwoord gewag van de situatie van ons eerste elftal; we staan met nog drie wedstrijden voor de boeg 6 punten voor op Feyenoord, zodat a.s. zondag het kampioen schap officieel kan worden binnengehaald. Wat de verdere suc cessen betreft: Ajax 3 is reeds kampioen geworden, Ajax 5 wordt dat zo goed als zeker deze avond en zal dan promoveren naar de 4e reserve-klasse KNVB (tot heden nog niet voorge komen). Van de tien juniores-elftallen zijn er maar liefst zes, t.w. de Juniores A1 en A2, de Juniores B1 en B2 en de Juniores C1 en C2, als no. 1 geëindigd. De spreker meent dan ook niet te veel te zeggen als hij stelt dat het afgelopen seizoen buiten gewoon goed is geweest. Hij dankt daarvoor allen, die eraan hebben meegewerkt. Daarna verklaart hij de vergadering geopend. Er zijn geen ingekomen stukken, de notulen worden behoudens een kleine wijziging onder dank aan de secretaris voor de samen stelling ervan, gearresteerd, waarna de contributie en andere bijdragen, zoals deze door het bestuur zijn vastgesteld resp. voorgesteld, door de ledenraad worden goedgekeurd. Hierna is het voorstel aan de orde: het ondersteunend lid, de heer H. W. Visser, met ingang van 1 juli 1977 te benoemen tot werkend lid. De heer Fischer licht de motivatie van het voorstel nader toe: als ondersteunend lid (sinds 1941) heeft de heer Visser in de oor logsjaren veel voor de Ajax-spelers gedaan, daarna is hij ook op financieel gebied, vooral voor de Ajax-jeugd, bijzonder verdien stelijk geweest, zonder dat hij dat in de openbaarheid wilde hebben. Eerder zou zijn benoeming tot werkend lid zijn gevolgd, doch door bepaalde omstandigheden is daar niets van gekomen. De nu 70-jarige nog steeds een pur-sang Ajacied zou dat echter alsnog zeer op prijs stellen. Voorzitter Van Praag krijgt op zijn vraag om een akkoordver klaring van de ledenraad, applaus als bevestiging. Bij het punt: Bestuursmededelingen geeft penningmeester Tim man het gebruikelijke overzicht aangaande onze financiële posi tie, waarbij hij verklaart niet zo enthousiast te kunnen zijn, een pessimisme dat niet door iedereen wordt gedeeld. In de verdere discussie over onze monetaire toestand komt een punt aan de orde (de heer Fischer), dat zijn herkomst vond op de Algemene Ledenvergadering 1976, met name de vraag of het mogelijk zou zijn dat vóór zo'n Jaarvergadering zodanige finan ciële stukken ter inzage beschikbaar zouden zijn, dat hierdoor voor al uw grammofoonplaten Hi-Fi- en stereo-installaties Osdorpplein 236, Amsterdam-W, Telefoon 195262 enige voorafgaande informatie over de straks door de penning meester voor te lezen cijfers kan worden verkregen. De heer Timman meent dat het beter is een verkorte balans in het Ajax-Nieuws te publiceren, waardoor openheid voor alle leden wordt betracht. Nadat de heren Lambregts, Bouwens en v. d. Zwaag hun mening aangaande dit geval nog hebben laten horen, is het de heer Van Wijk, die vraagt of publikatie vóór de Jaarlijkse Algemene Vergadering wel mogelijk is, aangezien de jaarstukken éérst door de ledenraad moeten worden goedgekeurd en beide bijeenkom sten nogal dicht op elkaar zitten. Zowel de heer Timman als de heer Middendorp (redactie Ajax- Nieuws) zijn van mening dat dit wel te verwezenlijken is. Verder spreken in het financiële vlak nog de heren Pil, Bouwens, Boerkoel, die allen ten aanzien van hun opmerkingen antwoord krijgen van de heer Timman. Voorzitter Van Praag deelt hierna mede, dat de heer Dalmulder, onze administrateur, per 1 juli 1977 ontslag heeft genomen, omdat hij zich elders kan verbeteren. In zijn plaats is benoemd de heer G. M. Holsheimer (ex-Jeugd-Commissie) die, bedriegen de voortekenen niet, de heer Dalmulder op volwaardige wijze zal vervangen. De heer Timman geeft hierbij nog een verdere uiteenzetting aan gaande de antecedenten van de nieuw benoemde functionaris. De heer Kraan brengt verder verslag uit van het onderzoek dat door een commissie is ingesteld betreffende: a. een betere samenwerking tussen de Amateur-Seniores-Commissie en de Jeugd-Commissie; b. de aanstelling van een apart amateurbe- stuur. Wat de samenwerking betreft is het momenteel zo, dat o.m. een weekbrief van de Seniores- én Jeugd-Commissie aan de leden van béide commissies wordt toegezonden en Ajax 3 zijn wed strijden tegenwoordig op Voorland speelt. Aangaande een amateurbestuur is men van oordeel, dat daar op het ogenblik geen behoefte aan bestaat en derhalve voorlopig op de oude voet moet worden doorgegaan. Na enige meningen over en weer (heren Lambregts, Potharst, Kraan en Van Wijk) aangaande al of niet opheffing van de com missie, wordt uiteindelijk toch tot dit laatste (opheffing) be sloten. Aan de Rondvraag nemen deel de heren P. van Deyck (regeling Olympisch Stadion), Pil (bewaking kassiers, toezegging Krol), Fischer (toezeggingen Krol en Van Dord, Pers), C. v. d. Wal (inkrimping jeugdelftallen; dit leidt tot een zeer uitvoe rige discussie: de heren Potharst, v. d. Wal, Bouwens, Smit, Kraan, Timman, Boering, Schoevaart, Westrik en uiteraard voor zitter Van Praag), Middendorp (structuur-commissie), Lam bregts (punten uit bijeenkomst van de structuur-commissie), Kraan (mededeling: Ajax 5 kampioen), Been (beschikbaar zijn van fysiotherapeut voor jeugdspelers). Inmiddels heeft de voorzitter ook het plotseling overlijden gemeld van Erwin van Wijngaarden (jarenlang lid en oud-eerste-elftal- speler), in verband waarmede de vergadering enige ogenblikken stilte in acht neemt. Nadat president Van Praag heeft aangekondigd dat de eerst volgende (jaar-) vergadering van de ledenraad op 25 augustus a.s. zal plaatsvinden, sluit hij de bijeenkomst. 4

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 4