van de voorzitter BELKR BIESHAAR BEIKR BIESHAAR Carrosseriefabriek Constructiewerkplaats, Automobiel spuit en moffelinrichting Op 10 juni jl. is onze Commissaris voor het Amateur-Voetbal, de heer André Kraan, begiftigd met de zo geheten Parool-ring", een onderscheiding die door de directie van de bekende Amster damse krant wordt uitgereikt aan degene die zich wat de sport betreft ten aanzien van de amateurgemeenschap bij zonder verdienstelijk heeft gemaakt. In dit licht bezien was de hulde jegens André natuurlijk volkomen terecht. Meer dan zes tien jaar heeft hij zich voor het amateur voetbal ingezet en daarbij niet alleen de belangen van Ajax voor ogen gehad, doch in het algemeen en met name in en rond Amsterdam met veel elan het belangrijke werk verricht, dat hij nu binnenkort gaat beëindigen. Jammer dat een communicatie-fout er de oorzaak van was, dat velen die ongetwij feld bij de huldiging in ons Jeugdhonk aanwezig hadden willen zijn, thans ont braken. Niettemin waren er uiteindelijk toch nog meerdere vrienden en bekenden present, om bij te dragen tot een gezellige avond. Als gewoonlijk bij de seizoenswisseling is er ook dit jaar bij ons sprake van ,,de gaande- en komende man". Afscheid ne men we althans voor dit moment van John Dusbaba, Heinz Stuy, Rob Kok, Hannie Das, Barry Hulshoff en Ton Wicket. Ik wil hen vanaf deze plaats nog danken voor de inzet gedurende hun tijd bij Ajax betoond. Verder wens ik allen veel succes toe in de nieuwe omgeving. Een woord van hartelijk welkom tot de „newcomers" Peter Lübeke en Jan Evert- se. Moge, wat het nieuwe cont(r)act be treft, de gekoesterde verwachtingen we derzijds worden beantwoord. Wat Jan Evertse aangaat, is dit de eerste keer dat wij een, om zo te zeggen, „pure" Feyenoord-speler in onze gelederen krij gen. Zeker, ook Henk Groot kwam destijds uit de richting van de Maasstad, maar hier was meer sprake van een terugkeer, om dat Henk eerder van Ajax naar Feyenoord ging. Overigens wil ik aan het bovenstaan de nog toevoegen, dat Jan Evertse met volle medewerking van onze Rotterdamse vrienden naar Ajax komt. Hoewel onze redacteur in het clubblad van mei jl. al reeds heeft gerept over het ver trek van de heer Nico Dalmulder, wil ik daar in deze kolommen toch nog enige woorden aan wijden. Precies 12£ jaar heeft hij onze administratie beheerd en het kan niet anders worden gezegd dan: voor treffelijk. Helaas, in de omgang met anderen was hij niet altijd even makkelijk, waardoor vaak nare situaties ontstonden. Daartegenover echter stonden zijn grote capaciteiten. Ik denk daarbij b.v. nog aan zijn geweldige bijdrage in de organisatie van het Inter nationaal Jeugdtoernooi bij gelegenheid van ons 75-jarig bestaan. De heer Dalmulder heeft echter gemeend elders een werkkring te moeten aanvaar den; mede namens mijn collega-bestuurs leden wens ik hem en zijn gezin daarbij alle goeds voor de toekomst. In een intieme bijeenkomst met andere bestuursleden is hem ten afscheid een gouden horloge met inscriptie aange boden. Inmiddels is de nieuw benoemde Admini strateur, de heer G. M. Holsheimer velen uwer wel bekend zijn werkzaam heden begonnen. Gaarne wens ik hem veel succes toe, daarbij de hoop uitsprekend voor een langdurige samenwerking. Intussen heeft de loting plaatsgevonden voor de competities aangaande Europa Cup 1 en 2 alsmede UEFA-Cup. Daartoe zat ondergetekende op dinsdag 5 juli jl. weer eens in een bekende omgeving, in Zürich. Nu, u weet het, het lot wees het Noorse Lillestrom SK aan als onze tegen stander. De club is gevestigd op een af stand van 120 km buiten Oslo. Voorzover ik van de voorzitter van de Noorse voet balbond heb begrepen, zal de wedstrijd in het grote stadion van Oslo worden ge speeld, want men ziet, zo werd mij ver klaard, reikhalzend uit naar de komst van Ajax. Zonder nu overmoedig te worden, zou ik willen stellen, dat we het niet ongunstig getroffen hebben, maar ik meen toch al te grote optimisten tot voorzichtigheid in hun verwachtingen te moeten manen. Heus, we zullen het daar (op 14 september a.s.) niet gemakkelijk krijgen. Hoewel het des tijds wel even anders was dan nu, breng ik het jaar 1960 in herinnering, toen we door het Noorse Frederikstadt (ama teurs!) werden uitgeschakeld. Daar werk ten te dien tijde nog wel toestanden tegen als o.a. de afwezigheid van Henk en Cees Groot in verband met familieomstandig heden, maar hoe dan ook, we lagen eruit! Daarom, optimisme met mate. Wel, dan ben ik zo langzamerhand ge komen aan het eind van deze bijdrage aan ons eerste clubblad in het nieuwe seizoen. De training is intussen begonnen, de tradi tionele Persconferentie is geweest en we zitten alweer dicht bij het toernooi „Amsterdam 702", waarin we in de eerste wedstrijd aantreden tegen de Engelse kampioen Liverpool. Het competitie-pro gramma is inmiddels ook bekend en biedt bij de eerste thuiswedstrijd al meteen een topper: AjaxAZ '67. Laten we net als vorig jaar ten aanzien van het nieuwe seizoen er het beste van hopen. J. van Praag N.B. De wedstrijd tegen Lillestrom op 28 september a.s. wordt in het Ajax- Stadion gespeeld. RIJKSSTRAATWEG 84 DUIVENDRECHT TELEFOON 020- 991625-992420 Met Ajax-diploma 10% korting

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 3