Ontspanningscommissie Ajax-jeugd Van de controlecommissie In memoriam Van de Supportersvereniging 'De Ajacied' Dankbetuiging In een volledig bezet huis „Voorland" werd het seizoen 1976- 1977 besloten met een bijzonder gezellige avond, mede door de voortreffelijke medewerking van 't bekende trio „Bep Hermerij". Ook de tombola was zeer geslaagd (daar moeten uiteindelijk de financiële middelen vandaan komen) en een woord van dank aan allen die hiertoe hebben medegewerkt, is zeker op zijn plaats. Deze steun alsmede de inzet van velen uwer maken het ons mogelijk de Ajax-Jeugd, alsmede u als ouders, veel ontspanning aan te bieden. Zoals inmiddels bekend, is door een bepaalde reorganisatie het aantal Jeugdleden ingekrompen, in verband waarmede ook vele trouwe bezoekers van het Jeugdhonk afscheid hebben moeten nemen. Dat is jammer. In de samenstelling van onze commissie is een wijziging ge komen: de heer Ph. Uitenboogaard, onze eminente penning meester, heeft in verband met drukke werkzaamheden moeten bedanken. Vanaf deze plaats nog onze hartelijke dank aan hem voor het vele werk en dat was niet mis ten gunste van de Ajax-Jeugd. De activiteiten rond het „Fonds Hans Kok" zijn beëindigd. Een mooi bedrag is bij elkaar gebracht, waarover u in het volgende clubnieuws meer zult horen. Alvast echter onze oprechte dank aan allen, die hun „steentje" bijdroegen. Tenslotte wenst de Ontspannings-Commmissie u allen een pret tige vakantie toe (voorzover u het er al niet op heeft zitten) en hoopt zij voor het volgende seizoen weer op uw aller medewer king en belangstelling. A. L. van Zoest, secretaris Het seizoen 1976-1977 is afgelopen. Namens de commissie wil ik u hartelijk dankzeggen voor de medewerking die wij in het algemeen mochten ondervinden. De veelheid van taken, die de commissie heeft uit te voeren, is aanleiding te melden dat enkele plaatsen vacant zijn, waarvoor wij hier gaarne gegadigden oproepen. Mocht u werkende- of ondersteunende leden belangstel ling hebben, meldt u zich dan vóór 15 augustus a.s., onder opgave van naam, adres en leeftijd, op één van onderstaande adressen: Voorzitter Fr. de Breet, Molukkenstraat 137, tel. 940156 Secretaris Ph. van der Stam, Diemerkade 33, tel. 905304 Namens de commissie wensen wij u een prettige vakantie toe. Met sportgroeten, Ph. van der Stam, secretaris Op 22 juni jl. overleed vrij plotseling STIJNTJE LENS ZIELSTRA echtgenote van Jan Lens op de leeftijd van 80 jaar. Moeder Lens is niet meer. Een bericht waar velen van zullen opkijken. Voor wie dit herinneringen oproept aan een zeer arbeid zame vrouw, een zeer hartelijke vrouw ook, voor wie, wanneer het Ajax of Ajacieden betrof, nimmer iets te veel was. Ze heeft weieens gezegd: „Wij zijn in dienst van Ajax eigenlijk zijn we er, Jan en ik, met heel ons hart aan verbonden. We werken en leven ervoor met veel plezier, we voelen ons er bij te horen." Ja, zo was het ook. Daar in hun huisje, op de hoek van Ere- en Staantribune, daar leefden twee gelukkige mensen, stond voor talloze Ajacieden een klein clubhuis, waar je spontaan werd ont vangen, goed werd verzorgd en waar Moeder Lens het voor een ieder maar zo gezellig mogelijk trachtte te maken. Helaas het is verleden tijd, na ruim 40 jaren Op maandag 27 juni jl. is zij naar haar laatste rustplaats ge bracht: de Nieuwe Oosterbegraafplaats. Namens de vele Ajacieden die haar jarenlang zo goed gekend hebben, moge ik eindigen met: Beste Moeder Lens, dank voor je vele vriendschap. Rust in vrede. Mart. J. W. Middendorp Wat niemand had verwacht, is dan toch gebeurd: AJAX KAM PIOEN! Van harte feliciteren wij bestuur, trainer Ivic en de spelers met het behaalde resultaat. In het dagblad De Telegraaf hebben wij dit direct na het behalen van de landstitel al gedaan. Ook feliciteren we de medische staf, de Ajax-administratie en Bobby Haarms, kortom: iedereen die zijn bemoeienissen bij dit resultaat heeft gehad. De supporters liepen niet zo hard dit seizoen. Helaas. Als we daarbij naar Engeland en Duitsland kijken, liggen daar, wat dat betreft, de zaken wel even anders. Naar onze mening is een be langrijk deel van de oorzaak hiervan: het vertoonde spel. Hope lijk zal het nieuwe seizoen meer attractief voetbal te zien geven, meer show, meer spektakel en vooral geen geweld rond de velden. Ajax is onze glorie, we zijn dolblij dat de club kampioen gewor den is en bij andere elftallen vergeleken zijn Krol c.s. ook zonder meer de besten. Vol verlangen kijken wij uit naar het nieuwe seizoen, waarbij we de resultaten in het Amsterdam-702 toernooi duidelijk als een toetssteen zien. Ajax-coach Tomislav IVIC en zijn assistent-trainer Bob HAARMS willen gaarne ook langs deze weg nog hun erkentelijkheid betui gen voor de vele spontane reacties en felicitaties ter gelegenheid van het behaalde Kampioenschap van Nederland. Verder heeft de speech van Ruud KROL, uitgesproken op de receptie in het Apollo-Hotel, hen zeer getroffen en werd de aan bieding van cadeaus, namens de spelers alsmede de heer Freek van der Meyden, aan de dames IVIC en HAARMS als een bijzon der sympathiek gebaar ervaren en hooglijk gewaardeerd. 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 12