JONG AJAX Van de voorzitter [a [a [3 [a [a (a [a [a [a [a [a [a [a [a {a [a |a (a [a (a [a (a [a [a [a [a (a [a [a (a [a (a (a [a [a [a [a ja [a |a (a [a [a (a [a g [a (a (a [a [3 [a [a (a [a [a [a (a (a [a [a [a [a [a (a (a [a [a [a (a [a (a (a [a [a [a ja (a [a (a [a Grote vreugde in de Ajax-gelederen, toen scheidsrechter De Bruin in de wedstrijd tegen de FC Amsterdam de fluit voor het laatst aan de mond bracht. Daar gingen de armen van de Ajacie- cieden omhoog volgden de gebruikelijke bloemen en was, wat we bij het begin van de competitie voor niet mogelijk hadden gehouden, nu toch gebeurd: AJAX LANDSKAMPIOEN SEIZOEN 1976-1977 Alsnog wil ik namens de andere bestuursleden, ook vanaf deze plaats, onze hartelijke gelukwensen uitspreken jegens de spe lers, trainer Ivic en zijn assistent Bob Haarms, jegens onze medi sche staf, ja, jegens zovel en, die direct of indirect ertoe bijdroe gen dat ons AJAX voor de ZEVENTIENDE KEER in haar 77-jarig bestaan de nationale titel binnenhaalde. Op 1 mei 1977 ik beluisterde in verband met deze bekende datum nog het volgende: 1 meifeest van de arbeid, sym ja[a[a[a(a[a[a|S[3[a[a[a[a[a[a[a[a[afa[a[a[a[3[a[a[a[a(a@(a[a[a@[a[a(a[3[a[a(a[a(a[a[a[a(a[a[ata[a[a[a(a[a[a[a[a[a[a[a[a[a[a[a[a[a[a[a[a(a[aia[a(a|a@(a[3(a[a[a[a In Nijmegen, op een keihard, droog en hobbelig bijveld van het Goffert-Stadion, passeerde er een eerste helft met wisselende kansen doch zonder doelpunten. Rust derhalve 00. Een kwartier na de hervatting scoorde Rob Kok me een fraaie goal (een effectbal in de bovenhoek) 01. De vreugde was echter van korte duur, want een verdedigingsfout bij ons kostte de gelijkmaker. En toen in de resterende tijd één onzer, overi gens geheel onnodig een NEC-speler onderuit haalde binnen de beruchte lijnen, gaven we daarmede ook de halve winst uit handen, want NEC faalde niet (21). Uitblinkers: Roel Brenker (linkerspits) en doelman Peter Jager. Voor de wedstrijd tegen Jong-Volendam traden aan: keeper Peter Jager, René de Haan, Freek Lamain, Chris Verkaaik, Daan v. d. Burg, Hannie Das, Leo Oers, Rob Kok, Ton Wickel, Ron van Niekerk, Wim Schoch; wisselspelers T. Slee, E. Hoff, Matte- man en G. Martinez. Na ca. 20 minuten spelen opende Rob Kok de score na een fraaie combinatie. Hierna volgden vele doelrijpe kansen maar, helaas, de score werd althans vóór de rust, niet verder opge voerd. Een kwartier na de pauze werd de bezoekers een penalty toegewezen, die oud-Ajax-speler Paul Bijvank voor Volendam benutte (11). Maar deze stand zou niet lang zo blijven, een fraaie kopbal van Wim Schoch uit een voorzet van Freek Lamain bracht ons op een 21 voorsprong, die nog verder werd uit gebouwd toen even later Rob Kok, na een fraaie solo-actie op tijd de vrijstaande Leo van Oers bediende, die deze kans be nutte (31). Kort voor het einde scoorde de Volendam-links- buiten nog met een zeer fraai doelpunt: een onhoudbare kogel in de kruising paal-lat. Doelman Jager verrichtte wederom enige zeer fraaie reddingen. Het zit er op, de strijd is hier gestreden: JONG-FEYENOORD is hier als kampioen geëindigd en de voorsprong waarmede de Rotterdammers dit seizoen besloten (10 punten op no. 2 FC Utrecht; Ajax werd vierde) laat er geen twijfel over bestaan, dat de titel op de juiste plaats terecht kwam. Onze hartelijke gelukwensen aan Feyenoord, dit ook ten aanzien van het ver overen van de Pellikaan-Beker. Alle reden, dachten we, voor de club „uit de Kuip" om, gezien deze successen, de toekomst toch niet al te somber te zien. boliek met het kampioenschap van Ajax: feest voor het resultaat van hard werken met Ivic. Inderdaad, er is hard gewerkt. Na de terugval, voornamelijk als gevolg van de vele trainerswisselingen, was er heel wat te her stellen. Begonnen met de zo verfoeide verdedigingstactiek is er systematisch werkend weer lijn in ons spel gekomen, heeft dat weer méér het voor de toeschouwers zo aantrekkelijke aan vallend karakter gekregen en zijn er, naar mijn oordeel, thans vol doende perspectieven aanwezig, die een in de naaste toekomst te verwachten terugkeer naar de gerenommeerden in de inter nationale klasse, rechtvaardigen. ,,AJAX kampioen in de overgang", las ik ergens in de Pers. Daar zit waarheid in Ik zou het hierbij willen laten; in het volgend clubblad kan ik mogelijk nadere mededelingen doen ten aanzien van het komende seizoen. Tot besluit dan ook nog hartelijke gelukwensen aan alle verdere kampioenselftallen (en dat zijn er heel wat dit jaar), hun leiders, trainers, verzorgers en verdere daarbij betrokkenen. J. van Praag Het is beslist spijtig dat de successen van JONG-AJAX het af gelopen seizoen beneden de verwachtingen gebleven zijn, dit zeker na de aanvankelijk goede start in deze competitie. Vooral' in de slotfase heeft het C-elftal nogal eens een steek laten vallen: o.a. een monster-nederlaag tegen de FC Amsterdam (83) waarbij we ons niet kunnen herinneren dat een verlies van der gelijke allure ooit voor onze Reserves werd genoteerd. Van de laatste twee ontmoetingen nl. die tegen NEC-uit en Volendam-thuis verstrekte Wim Schoevaart ons nog enkele ge gevens. 4

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 6