^xft PUPILLEN-TOERNOOI Amstelland A2Ajax A3 04 Met wind tegen kon Ajax in de 1e helft niet scoren. Dat ging in de 2e helft beter. Er volgden vier doelpunten; het eerste kwam uit een voorzet van Rob v. Rossum, die bekwaam werd afgewerkt door Albert Uitzinger. 20 en 30 door Wijnand Padding. Uit een corner van Rob v. Rossum schoot Rob Groenteman voor de laatste maal raak,. 04. Ajax BIZeeburgia BI 11 Ajax was de gehele wedstrijd sterker, doch had moeite met het benutten van de vele kansen. In de eerste helft kwamen we, tegen de verhouding in, met 01 achter, door een fout in onze achter hoede. In de 2e helft wist Lazlo Schmikli de gelijkmaker te scoren; hij rondde een corner van Gerard Stroes af. Jammer dat er niet met wat meer overleg gespeeld werd, want de kansen tot winst waren zeer groot. Ajax B2OVVO BI 1—0 Ajax B2 was de eerste helft veel sterker dan OVVO B1, doch wist niet te scoren. Pas ver in de 2e helft schoot Dennis v. Ham met een afstandschot Ajax op winst. BEKERWEDSTRIJDEN JOSA1— Ajax Al 1—1 In een zeer spannende wedstrijd kon Ajax niet verder komen dan tot 11. Er moesten dus strafschoppen genomen worden. Helaas voor ons benutte JOS die beter. Dus werd Ajax uitge schakeld voor de bekerfinale op 16 mei. De A2 van Ajax was vrij en direct geplaatst in de finale. Ajax A3Zeeburgia A4 50 In deze bekerwedstrijd tegen Zeeburgia kon Ajax vlot een voor sprong nemen. Doordat het gehele team goed speelde, bleven doelpunten niet uit. Deze werden gescoord door Rob Groente man (2x) en Ronald van Vark (3x), zodat de einduitslag 50 werd. Goed zo, jongens! Ajax BI—JOS B1 9—0 Ajax B1 had niet veel moeite om zich te plaatsen voor de beker finale. Met de regelmaat van een klok werd er gescoord; JOS werd volledig onder de voet gelopen. De doelpunten waren van: Lazlo Schmikli (5x), Gerard Stroer (2x), Tonnie v. Unen en René Anneese. Helaas wilde het 10e doelpunt er niet in. In de finale ontmoet Ajax Zeeburgia en dat zal wel wat moeilijker gaan. Zeeburgia B3Ajax B2 03 Zeeburgia begon met aanvallend spel, om zo gauw mogelijk een doelpunt te maken. Na circa 10 minuten kregen we wat meer vat op dit spel, hetgeen resulteerde in een doelpunt voor Ajax, 01, tevens ruststand. Na de thee hadden we niets meer in te brengen, konden niettemin de score opvoeren tot 03, door doelpunten van Peter Jonker. Zeeburgia kon alleen iets terug doen na een fout in onze achterhoede, doch het schot ging net naast. Abcoude A1Ajax A1 00 In een slecht gespeelde wedstrijd kon Ajax niet verder komen dan 00. Wederom onnodig een punt laten liggen. Ajax AlAbcoude A1 30 Vandaag konden de Ajax A1 pupillen revanche nemen op de slechte wedstrijd bij Abcoude. Dat deden ze danook. Er werd veel beter gecombineerd en veel sneller gespeeld. Vooral de laatste 10 minuten leek het weer wat op het oude Ajax A1 pupillen elftal. Een mooie 30 overwinning. Met een compliment voor het hele team. CTO '70 A1—Ajax A2 1—3 Ajax A3—DVVA 3—0 Op een bijzonder zwaar veld was het haast niet mogelijk te voet ballen. Over en weer tuimelden de spelers in de modder en de plassen. Maar nadat Ronald v. Vark de score had geopend, konden de A3 pups in de 2e helft doordrukken via doelpunten van Roy Rond en Rob Groenteman naar een 30 winst. Ajax BIVoorland B1 31 Op een zeer slecht veld en onder barre weersomstandigheden was Ajax de sterkste. In de 1e helft kwamen we op 20; vlak voor rust kwam Voorland nog terug tot 21. Doch in de 2e helft helft maakte Roland Claus aan alle onzekerheid een einde door de eindstand op 31 te bepalen. Ajax B2Overamstel B1 22 Na een 02 achterstand en zonder de „echte" keeper wist Ajax in de 2e helft nog terug te komen op 22. DWV A1—Ajax Al 0—3 De laatste wedstrijd in de poule voor het Van Wagtendonk- toernooi werd winnend afgesloten. In een goede wedstrijd kwa men we, na een paar kansen te hebben laten liggen, op een ver diende 01 voorsprong. Direct in de 2e helft scoorde Jos Gille baard 02 en even daarna Mario de Boer 03 met een prach tig afstandschot. De achterhoede gaf DWV geen enkele kans zodat de eindstand 03 werd en een 1e plaats in de poule met AFC op de 2e plaats en DWS als nummer drie. Helaas konden we niet mee doen aan de finalewedstrijden, daar wij op 7 mei ons eigen Ajax-toernooi organiseerden. Zaterdag 30 april: Poliotoernooi Voorland A1Ajax A2 11 Zeeburgia A2AjaxA2 11 Zeeburgia B1AjaxBI 00 Ajax B1Voorland B1 21 Ajax B1Wilskr. B1 00 Ajax A3—Wilskr. A4 3—0 Voor alle vier de elftallen teleurstellende resultaten. Ajax A2Amstell. A2 30 Ajax A3Zeeburgia A3 01 Ajax A3Wilskr. A3 20 Ajax B2Amstell. B1 11 Ajax B2—OVVO B1 0—1 AjaxB2Zeeburgia B2 00 Zaterdag 7 mei: Ajax Pupillen-toernooi voor Al en A2 pupillen Wederom is het 6e Ajax-pupillentorenooi een succes geworden. Hoewel het de dagen vóór 7 mei erg slecht weer was en de velden bijna onbespeelbaar waren, werd het vrijdags droog en zaterdags scheen de zon de hele dag. Voor Ajax werd het een glorieuze dag. Voor de vijfde keer eiste de organiserende club de totaalprijs op. Bij de Al ging het allemaal wat moeizaam. Twee wedstrijden werden met 10 gewonnen, resp. tegen ADO en CVV, één wed strijd met 20 (Sparta) en tegen aartsrivaal Feyenoord bleef het 00. Dat er penalties genomen moesten worden was een gevolg van het feit dat Feyenoord hetzelfde puntenaantal en hetzelfde doelsaldo had. Dus genoeg spanning aan het eind van de toernooidag. Helaas voor Ajax nam Feyenoord de penalties beter, zodat de Rotterdammers winnaar werden bij de A1 pupillen en Ajax tweede. De A2 pupillen deden het daarentegen beter. Alle punten werden gepakt en de uitslagen waren groot, t.w. tegen ADO 30, CVV 40, Sparta 31 en Feyenoord 20. Dit leverde voor Ajax A2 een 1e plaats op met Sparta op een 2e plaats. De totaal-einduitslag was: 1. Ajax 15 pnt., 2. Feyenoord 10 pnt., 3. Sparta 9 pnt., 4. CVV 5 pnt., 5. ADO 1 pnt. De prijzen werden uitgereikt door bestuurslid de heer Kraan, die tevens aan elke ploeg een elftalfoto verstrekte. Hulde aan de fotograaf, die dit in een paar uur klaarde. Spelers, jeugdcommissie en allen die hebben meegeholpen om deze dag tot een succesvolle te maken, hartelijk dank en tot volgend seizoen. H. Bijvank 20

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 22