P. J. MENDES heiligdommen van beide keepers voor. En het bleef maar re genen, maar niemand deerde het blijkbaar. En een inzet aan beide kanten die er niet om loog. Rood Wit B1 had door een overwinning op ons en een verlies van haar naaste concurrent Zeeburgia kampioen kunnen worden. Dit pakte nu anders uit. De doelpuntenmakers aan onze kans waren: W. Westerman, Rob Hendriks en Otto van Haarlem. Jullie allemaal, jongens van de B3 juniores, dank ik voor deze fijne wedstrijd. Een beter afscheidscadeau hadden jullie mij niet aan kunnen bieden. JHH Ajax C3IJboys Cl 3—3 De C3 heeft koploper IJboys goed partij gegeven. In de 1e helft was het de bezoekende club die de toon aangaf. Ze namen dan ook een 01 voorsprong. Maar in de tweede helft werd alles anders. Ajax ging op elke bal jagen en de verdediging van IJ boys kwam onder grote druk te staan. Na 20 minuten goed voet bal stond het 31 voor Ajax. Waarom wij daarna weer zo ner veus gingen spelen, is een raadsel; een gewonnen wedstrijd en dan zó gaan voetballen is vragen om moeilijkheden. IJboys rook de kans en profiteerde hier danook goed van. Dat de gelijkmaker een ten onrechte toegekende strafschop was, staat hier eigenlijk buiten. Ajax C4Meerboys C2 30 De wedstrijd tegen Meerboys werd afgewerkt op het terrein van VVGA, daar onze eigen velden door de vele regenval onbespeel baar waren. Doordat twee van onze spelers bij de C3 moesten KANTOORMACHINES EN MEUBELEN VERKOOP Het vertrouwde adres INRUIL ONDERHOUD Loenermark 475a REPARATIE Amsterdam-N. (Nieuwendam) Inruil van alle Telefoon 271191 - 323097 oude machines VERKOOP VAN ALLE BEKENDE MERKEN zijn, werd het team gecompleteerd met 3 pupillen die hun uiter ste best deden (Herman Eekers, Michel de Bruyn en Marcel Lausberg). Het werd een 30 overwinning. Uithoorn BI—Ajax B2 2—2 Een van beide kanten prima gespeelde wedstrijd. In de 1e helft een sterker Uithoorn, dat bijzonder fel op de bal speelde en onze knapen weinig kans gaf. Verdiend nam onze tegenstander een 10 voorsprong, waarmee ook de rust inging. Na de pauze een geheel ander Ajax. Zeer gebrand op het ongeslagen record! van dit seizoen nam het 't initiatief over. Uithoorn werd onder zware druk gezet en dit resulteerde in de verdiende gelijkmaker via Rob Rinders. De zege lag toen binnen bereik, omdat onze tegenstander volledig k.o. leek. Doch via een spaarzame uitval en een fout in onze verdediging wist de Uithoorn-linksbuiten met een fraaie goal onze prima keepende doelman Dekeling te passeren. Maar schitterend kwam Ajax terug en via een scrim mage werd de gelijkmaker geproduceerd. We bleven „drukken" en het is niet te geloven, dat de zege alsnog niet werd behaald. Op een rij kwamen 4 Ajacieden alleen voor de Uithoorn-doelman, doch faalden jammerlijk bij de afwerking. Zodoende bleef de stand 22 na een zéér aantrekkelijk duel. De heer Enthoven: Een wedstrijd „om des keizer's baard" is toch voor onze tegen standers reden om er flink tegenaan te gaan. En eigenlijk hoort dat ook zo; tenslotte was er nog steeds competitievoetbal en verder van Ajax winnen dat is altijd wat. Onze jongens moesten danook hard werken om tenminste een puntenverdeling te bereiken. Tweemaal kwamen ze zelfs „achter": 10 en 21. Dat zou echter té veel van het goede voor Uithoorn geweest zijn, want vooral in de tweede helft speelden wij stukken beter, maar brachten wel de ene-kans-na-de-andere om zeep. Rob Rinders was ditmaal de doelpuntenmaker. Ajax AlSpartaan Al 61 De eerste beslissingswedstrijd voor het kampioenschap West I, II, op ons hoofdveld, toonde ondubbelzinnig aan, dat onze A1- juniores veel zin hebben in Zeist om het kampioenschap van Nederland te spelen. Nadat Spartaan, door enige fouten in onze verdediging, met 01 de leiding nam, werd het sein „op rood" gezet, trok Ajax het initiatief tot zich en ging de rust in met een 21 voorsprong. Na de thee een zelfde spelbeeld, met een ge zonde doelpuntenhonger, die nog 4 goals opleverde. Degenen die de doelpunten konden maken, mede met behulp van een hardwerkend elftal, waren: Peter v. d. Hengst 2x, Gerrit Faessen 3x en Cor v. d. Brink 1x. Rest nog te vermelden, dat vooral in de 2e helft behoorlijke combinaties en intelligent voetbal de score naar 61 tilden. De 2e beslissingswedstrijd op het Spar- taanveld mag voor ons geen hindernis meer zijn, aangezien een gelijkspel voldoende is om naar de finales in Zeist te mogen. (Maar het werd een 21 nederlaag zodat een beslissings wedstrijd nodig werd. - Red.) SDW BI—Ajax Bi 0—1 In een door Ajax goed gespeelde wedstrijd werden, zoals we! meer gebeurd, de meest eenvoudige kansen gemist. Ook het houtwerk stond in de weg. Wij gingen dan ook aan de thee met de bekende brilstand. In de tweede helft namen wij door Donald de Vries de meer dan verdiende voorsprong, die even voor tijd op onbegrijpelijke wijze nog even in gevaar dreigde te komen. Toch sloten wij de laatste competitiewedstrijd af met de volle winst. Ajax ClVolewijckers Cl 41 Met twee invallers uit de C3 moest worden aangetreden tegen De Volewijckers, aangezien onze C2-juniores de titel nog kunnen pakken in hun afdeling. Vermeldenswaard is alleen, dat een regelmatige 41 zege werd opgebouwd. Ajax C2—RKAVIC Cl 3—0 De vele malen afgelaste wedstrijd tegen RKAVIC C1 werd nu 's avonds gespeeld. Ajax begon met een afwachtende houding.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 18