don R® d®i®«9d disco WILLY ALBERTI w C=> OMOOOOOOOOOOOOOOO 9 en 10 april: A1 juniores Eurosportring-toernooi: Ie plaats. 10 april: B1 juniores Spartatoernooi: 3e plaats. 7 t.m. 12 april: C1 juniores toernooi te Montaigu: 7e plaats, (Zie de resp. verslagen elders.) Ajax B2de Germaan BI 21 Commentaar van de heer Enthoven: Nu, vandaag moest het dan werkelijk gebeuren. En ze stonden; hun mannetje, onze jongens; d!it was hun beste wedstrijd tot nu toe. Een pluim voor de leider de heer P. Petersen en zijn jongens voor de geweldige discipline en het prima voetbal waarmede van dit Germaan gewonnen werd. Helaas maakte een té harde tackle aan René Enthoven het verder spelen onmogelijk. Maar door deze overwinning (goals van Ton Blanker en Marcel Boonstra) bleven we ongeslagen aan de leiding. Ajax B4Taba BI 60 Ajax C4—TOG C4 13—0 DCG BI—Ajax BI 0—3 Op een door weersomstandigheden slecht bespeelbaar veld werd de uitwedstrijd tegen DCG gespeeld. De Ajax-jongens waren op revanche uit, voor de verloren thuiswedstrijd (01). In de eerste helft kwamen we niet in ons normale spel. Wel knalde Pim v. Rookhuizen tegen de deklat en moest de DCG- keeper enkele malen Vrouwe Fortuna te hulp roepen, doch het bleef 00. Na de rust kwamen we, alhoewel dik verdiend, toch fortuinlijk op 01, doordat een door John Cornet op de deklat geschoten bal door de keeper-zelf in het doel werd gewerkt. Vanaf dat moment dicteerden wij de wedstrijd en Donald de Vries kopte 02 tegen de touwen, na een goed genomen corner van John Cornet. Vlak voor tijd bracht Pim van Rookhuizen de eindstand op 03. Ajax B2Pancratius BI 00 Ajax B3Schellingwoude BI 1 1 DCG A1—Ajax Al 1—3 De juniores van DCG trachtten in deze wedstrijd met veel te hard spel, soms bij het ontoelaatbare af, ons uit het spel te halen, hetgeen echter niet lukte, omdat onze jongens normaal bleven voetballen en een regelmatige zege opbouwden via goals van Remco Muller, Peter Passchier en Rick v. d. Boog. Daar de drift om te scoren van enige onzer niet groots was, bleef de eindstand voor DCG in redelijke proporties. voor al uw grammofoonplaten Hi-Fi- en stereo-installaties Osdorpplein 236, Amsterdam-W, Telefoon 195262 Sporting Zuid AlAjax A2 11 Na een zeer rommelig begin, waarbij Sporting Zuid twee enorme scoringskansen liet liggen, maakten wij 01 door een goede trekbal van Eef Heyt, welke werd ingekopt door Tom Kok. Wij pasten ons zeer slecht aan op het zeer effectvolle veld. Sporting Zuid speelde met lange ballen. In plaats van veel beweging zon der de bal, gingen wij de bal brengen, hetgeen natuurlijk op dit veld averechts werkte. In de tweede helft werd er nog slechter door ons gespeeld. Na een enorme misser van onze laatste man Hegeraad wist Sporting Zuid gelijk te maken, 11. We drongen nu wel wat meer aan, maar in deze stand kwam geen verande ring meer. Al met al een wedstrijd om gauw te vergeten. RKAVIC BI—Ajax B2 1—1 Eindelijk konden onze jongens de kampioensvlag hijsen. Maar om nu te zeggen dat de laatste wedstrijden gemakkelijk zijn ge weest?? Neen I! Het spreekwoord: ,,De laatste lootjes wegen het zwaarst", deed zich duchtig gelden. Reeds de wedstrijd tegen Pancratius toonde aan, dat onze B2-juniores meer tegen zichzelf dan tegen de tegenstander liepen te voetballen. Tegen Pancratius dan werd het na een slechte wedstrijd 00. Tegen RKAVIC werd het wel een bijzonder moeilijke start. We zouden aan een gelijkspel genoeg hebben, doch reeds na vijf minuten keken we tegen een achterstand aan, door een te korte terug speelbal in onze achterhoede. Hierna nam Ajax het initiatief en werd RKAVIC onder druk gezet. Pim. vijf minuten voor rust werd het kampioenschap een feit via een benutte strafschop door Tonny Blanker, na een handsbal van een in het nauw gebrachte tegenstander. Na rust gebeurde er verder bitter weinig, wat wij maar op rekening van de nervositeit moeten schrijven. Jongens, van harte gefeliciteerd: Storm, Van Teunenbroek, Roh- de, Reynhout, Berentsen, Enthoven, M. Cornet, Rinders, Van Zeyst, Boonstra, Weggelaar, Blanker, Willems en de leider P. Pe tersen zorgden voor dit succes. Ook vreugde natuurlijk bij „reporter" Enthoven: „We hadden nog één punt nodig voor het behalen van het kampioenschap. Ja, dat werd spannend. Reeds na tien minuten kon de thuisclub scoren door een té zachte terugspeelbal. Onze tegenstanders speelden in deze aanvangperiode ook beter voetbal dan wij; onzerzijds werd er té gehaast gespeeld, waardoor vaak balverlies. In de tweede helft was er meer overleg en drukten we de Amstelveners terug. Toch was er een penalty nodig voor de gelijkmaker; Ton Blankers schoot keihard in. Zo haalden we de kampioenstitel alsnog ONGESLAGEN en dat is toch zeker een prestatie van formaat, waarvoor ons aller gelukwensen aan het adres van de heer Petersen en zijn B2-juniores." Ajax B3Volewijckers BI 11 Een uitslag waarmee onze B3-juniores tevreden kunnen zijn, om dat wij te weinig doelpunt-rijpe kansen konden creëren. Maar die ene kans kwam dan toch vlak voor het einde, toen onze rechts buiten, Johan Hemminga, uit een voorzet raak knalde en beide partijen weer op gelijke hoogte bracht. Onze B3-jun:ores doen in de laatste weken niets anders dan gelijk spelen en zijn op de ranglijst dan ook een sterke midden moter. Een kampioenschap zit er niet meer in. De verdienste van dit elftal is wel, dat het elke wedstrijd voor een beter resultaat blijft knokken en wellicht iets te laag is geklasseerd op de rang lijst. Een definitieve eindstand is medio mei wel bekend. Ajax B4—BPC BI 7—1 Ondanks het feit dat BPC de hele wedstrijd met negen man moest spelen, hadden we de eerste helft erg veel moeite om meteen goed afstand te nemen. Na pim. 20 minuten kwam de eerste goal van Duikersloot, rechtstreeks uit een corner. Het tweede doelpunt kwam via een benutte strafschop van Mark Vrolijk. Hierna zag BPC kans om de achterstand te verkleinen tot 21. De tweede helft was duidelijk beter en we scoorden dan ook regelmatig nog vijf doelpunten door resp. Eilt (2x), Dui kersloot, Sijbrands en nog eens Eilts. 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 16