De Don's Jeugdtoernooien haarverzorqers EUROSPORTING TOERNOOI TE RIJSWIJK De A1 juniores selectie heeft in de finales van het Eurosportring- toernooi te Rijswijk voor een prachtig succes gezorgd, door een fraaie Ie plaats te bereiken. De eerste wedstrijd die tegen het Deense Kastrup BK ging, werd1 regelmatig in 2 x 20 minuten speeltijd door ons met 20 ge wonnen door goals van Cor v. d. Brink en Gerrit Faessen. Ver volgens werd 00 gespeeld tegen Anderlecht, ondanks onze veldmeerderheid en enige goede kansen. De volgende dag versloegen we het Franse COM Argentueil met 20 in een rommelige wedstrijd. Hierdoor had Ajax 5 pun ten verzameld uit 3 wedstrijden. Daar echter Anderlecht het zelfde aantal punten behaalde, moesten strafschoppen tussen beide clubs de beslissing brengen wie in de finale zou komen. Welnu, onze keeper Jos Vonk verrichtte één prachtige redding, verder wist hij door intimidatie een speler van Anderlecht zo uit zijn concentratie te brengen, dat deze naast schoot. Daar wij vier penalties benutten en Anderlecht drie, kon Ajax om half vier aantreden tegen Rapid Wien, de andere finalist. Deze wed strijd werd door onze jongens zeer sterk en geconcentreerd ge speeld, waardoor de Oostenrijkers geen enkele kans kregen. Daar Gerrit Faessen voor de rust met een mooie kopbal voor 10 zorgde en na de pauze een schitterende tweede goal pro duceerde, konden wij na afloop de huldigingen in ontvangst nemen plus enige prachtig prijzen. Al met al prima gedaan jongens. Uitslagen: AjaxKastrup BK 20 AjaxAnderlecht 00 AjaxArgenteuil 20 AjaxRapid-Wien 20 Plantage Middenlaan 66 Amsterdam Telefoon 243220 Verantwoordelijk voor deze sportieve happening: aanvoerder Hanny Beijne, de keepers Jos Vonk en Peter Krans alsmede de spelers Rick v. d. Boog, Peter Passchier, Roel Brenker, Peter v. d. Hengst, Martin Terstall, Remco Muller, Ronnie Paijmans, Gerrit Faessen, Corrij v. d. Brink, Gaby Martinez, Kees v. d. Meijden, Jan Papavoine. H. Boerkoel, leider INTERNATIONAAL TOERNOOI SPARTA VOOR B1-JUNIORES In dit toernooi waren we ingedeeld in een poule met Sparta, Beerschot (België) en Volendam. Onze eerste wedstrijd was tegen Sparta. Deze werd door Sparta met 10 gewonnen. Dit teleurstellende resultaat hadden we geheel aan onszelf te danken, omdat we alles veel te mooi wilden doen. Sparta echter ramde de bal alsmaar naar voren onder het motto: ,,god zegene de greep". Wel, dat is dan gelukt. Het doelpunt viel in de tweede helft uit een vrije schop op links. De bal werd met veel effect onder de lat geplaatst, waar Sjaak hem in het veld moest terugslaan. Dit gebeurde echter niet ver ge noeg, waardoor een inlopende Sparta-speler kon inkoppen. Bij de tweede wedstrijd gingen we, door de nederlaag tegen Sparta, geprikkeld het veld in. Beerschot was onze tegenstander. Deze wedstrijd liep aanzienlijk beter dan de eerste en dat leidde ook tot een 20 winst. In de eerste helft maakte Johnny Hols- huysen 10, en door dit doelpunt konden we daarna wel wat gemakkelijker voetballen. We hielden de Belgen goed onder druk. Vijf minuten voor tijd werden we hiervoor beloond door een schitterende goal van Tonny Blanker. Uit een één-twee met Donald kogelde hij vanaf het zestien-meter-gebied via de paal raak. De laatste poule-wedstrijd was tegen Volendam. Het werd een simpele overwinning van 10 zonder al teveel moeilijkheden. Wel werd Willem Wolfgramm in deze match dusdanig gebles seerd, dat hij het toernooi verder wel kon vergeten. De winnende goal werd gemaakt door Donald de Vries. Sparta echter won in onze poule alle wedstrijden en plaatste zich dus in de finale. Omdat we tweede in onze poule werden, moesten we spelen om de 3e resp. 4e plaats in de finale. Wij namen met een 4e plaats natuurlijk geen genoegen! We moesten daarom wel van Stuttgart winnen. Stuttgart was een stevige ploeg, die in zijn poule zelfs van Feyenoord had gewon nen! Desondanks werd zij toch 2e en Feyenoord 1e in verband met een beter doelgemiddelde. We waren dus gewaarschuwd! Wel in deze wedstrijd liep het bij ons als een „trein" en dat blijkt ook uit de eindstand: 41. In de eerste helft kwamen we al op 20, door doelpunten van Johnny Cornet en Jeroen van de Beid. Na de hervatting zijn we in hezelfde tempo blijven doorgaan. Hierdoor kon Tonny Blanker de Duitse keeper nog twee maal passeren. Vlak na de eerste goal van Tonny maakten de Duitsers een doelpunt, maar dat kon onze overwinning niet in gevaar brengen. Behalve een derde plaats, hadden we ook nog een prijs voor de beste speler van het toernooi, te weten Johnny Holshuysen. Rein Bos (aanvoerder BI) Rein, nu deze eerste pennevrucht het daglicht heeft mogen aan schouwen, verwachten wij dat je dit in de toekomst nog vele malen zal herhalen. Prima gedaan! - A. R. Been. (Waar de redactie zich volkomen bij aansluit. - Red.) INTERNATIONAAL TOERNOOI TE MONTAIGU VOOR C-JUNIORES Voor de vijfde keer reisde een Ajax-C-juniores-elftal af naar Mon- taigu (Frankrijk). Donderdags vertrok dit elftal om plm. 8.00 uur van Amsterdam CS uitgewuifd door ouders en onze jeugdsecretaris de heer Neefjes richting Parijs. Het zou een lange reisdag worden. 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 14