CLUBHUIS AJAX VOORLAND Ajax 3 kampioen Reserve 1e klasse seizoen 1976-'77 zeer fraaie kansen voor, doch hiervan werden er slechts twee benut. De eerste, een kopbal van Jack Manuputty en de tweede na goed doorzetten van Johnny van Helvert. De Utrechtenaren konden hier slechts één treffer tegenover stellen, hetgeen be tekende dat de twee punten in de Meer bleven. In totaal bleven we daarmee zes punten achter op kampioen Hilversum 2 (vanaf deze plek nog ons „proficiat"), maar wanneer we zien hoe on gelukkig sommige wedstrijden voor ons team zijn verlopen, dan kunnen we constateren dat met iets meer hulp van Vrouwe For- tuna een derde kampioen bij de seniores mogelijk was geweest. Met de volle winst uit de laatste vier wedstrijden heeft Ajax 5 dit jaar de hele concurrentie ver achter zich gelaten en werd derhalve kampioen van de res. 1e klas KNVB afd. Amsterdam en promoveert naar de KNVB, een resultaat dat er zijn mag en waar we al jaren op hebben zitten wachten. Alvorens enig sta tistisch materiaal te vermelden, willen wij u eerst verslag doen van de laatste vier wedstrijden. In Bovenkerk waren we te gast bij het altijd weer lastige Roda 23 2. Ook dit keer was 't een moeilijke wedstrijd tegen fysiek sterkere tegenstanders. We hadden lange tijd nodig 't juiste tegenspel te vinden en daardoor was de stand bij rust dan ook nog 00. Na de thee opende Jan Letschert de score door attent weifelachtig optreden in de Roda-defensie af te straffen. Toch kwamen de gastheren weer op 1 1 en ook hier was defensieve onrust de directe aanleiding. Max Vischschoonmaker zette ons via een penalty weer op voorsprong, nadat Harold Lai in zijn opmars naar 't vijandige doel binnen de beruchte lijnen ten val was gebracht. Toen kort daarna Frans Grootenboer de buitenspelval omzeilde en alleen doorging, betekende dit 13 en definitieve winst voor Ajax. In de laatste thuiswedstrijd werd ODIV 2 met 30 terugge wezen in een wedstrijd die het aanzien ten volle waard was. Hier was de stand na drie kwartier 10, een doelpunt van Max Vischschoonmaker, die handig profiteerde van een aantal kleine misverstanden in de achterhoede van ODIV. Na de hervatting nam Ajax spoedig weer het heft in handen en nadat eerst Ben v. d. Vegte met een strak schot voor 20 had gezorgd, was 't Frans Grootenboer, die aan alle onzekerheid een einde maakte en beheerst voor 30 zorgde. Tegen De Meer 2 op sportpark Drieburg werd tenslotte het kam pioenschap definitief veilig gesteld. Het was dientengevolge dan ook een zeer nerveuze en vaak slechte wedstrijd waarin met de kleinst mogelijke overwinning werd gezegevierd. Het was een doelpunt van Jan Letschert die na een afgeslagen corner van Geopend elke dag (beh. maandag) vanaf 11.00 uur (achter Reynoldstribune) recepties, vergaderingen, enz. even praten met KAMLAG 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 11