Seniores-overzicht BELKR BIESHAAR BELKR BIESHAAR Carrosseriefabriek Constructiewerkplaats, Automobiel spuit en moffelinrichting door W. W. Heisterkamp en W. F. Schoevaart Wat al enkele weken werd gehoopt is werkelijkheid geworden, zowel Ajax 3 als Ajax 5 konden de kampioenstitel grijpen. Een resultaat waar we reeds verscheidene jaren op hebben zitten wachen. Vooral de titel van Ajax 3 kwam toch nog vrij onver wacht, omdat dat geheel afhankelijk was van medeconcurrent AFC 2. Daar AFC echter verloor van DCG en Ajax won van De Spartaan, bleven we één punt voor op The Reds. Laten we de laatste thuiswedstrijden nog even op een rijtje zetten. Ajax 3 speelde in de eerste twintig minuten erg slap tegen 't bezoekende DCG 2. Er werd veel balverlies gelecfem en de inzet was erg pover. DCG moest dan ook de leiding nemen om Ajax wakker te schudden. Jan Schipper had al twee uitstekende red dingen verricht, maar was bij een scrimmage kansloos. Toen Ajax daarna het initiatief nam, was 't geluk niet aan onze zijde. Eerst kopte Rolf Grootenboer een voorzet van Nol Boerkoel tegen de lat en even later trof John van Meerlant dezelfde plaats uit een voorzet van Hans de Vos. Pas na een half uur kwam de gelijkmaker tot stand. Een uitstekende dieptepass van Hans de Vos bereikte Rolf Grootenboer, die de doelman koppend pas seerde. Kort na de hervatting scoorde Nol Boerkoel met een beheerste schuiver 21 en daarna was Ajax veel sterker en kreeg verscheidene kansen de zege veilig te stellen, maar verder dan een schot van John van Meerlant op de paal kwam men niet. Omdat ook DCG geen vuist kon maken, bleef de stand 21. In de thuiswedstrijd tegen Blauw-Wit 2 hadden we de kans op het kampioenschap in eigen hand. De wedstrijd werd gespeeld op het hoofdveld, maar geheel tegen de verwachting in werd het een 13 nederlaag. Ajax was erg gretig en daarvan hebben de Blauwwitters goed geprofiteerd. In de tiende minuut werd het 01 na een dieptepass en een verwaarlozing van de dekking. Toch zag het er toen nog niet naar uit dat het een nederlaag zou worden, omdat Ajax steeds in de aanval was, maar er werd niet gescoord. Na de thee knalde Rolf Grootenboer eerst in het zij net, maar vervolgens was 't toch raak, toen dezelfde speler een dieptepass doeltreffend afrondde. Daarna gooide Ajax alles op de aanval, helaas met verwaarlozing van de verdediging. Een counter van Blauw-Wit, een mislukte buitenspelval en dat be tekende 12. Hennie Henrichs werd daarna opgeofferd voor aanvaller Jan Letschert. Baten mocht het echter niet. Na een nieuwe counter van Blauw-Wit moest in de defensie de noodrem gehanteerd worden, hetgeen bestraft werd met een vrije schop. Daaruit mochten de gasten zomaar 13 scoren, omdat de verdediging totaal vergat in te grijpen. De laatste wedstrijd van 't seizoen was de uitwedstrijd tegen De Spartaan 2. De laatste, minimale, kans op het kampioen schap werd met beide handen aangegrepen. De geblesseerde John van Meerlant werd vervangen door Wim Thiel. In de eerste helft werd door Ajax goed gespeeld, goed positiespel en de bal het werk laten doen. Rolf Grootenboer opende na acht minuten de score met een goede goal en na een half uur werd het 02 door een schot van circa 30 meter van Rob Ombre, laag in de hoek. Na de thee werd het spel beduidend minder. Halverwege de tweede helft werd het 12 uit een afstandschot. In de der tigste minuut kropen we door 't oog van de naald. Jacques Swart maakte hands in 't strafschopgebied, maar de scheidsrechter liet doorspelen omdat de Spartaan-speler vrij voor doel kwam. Gelukkig voor ons schoot hij over. Zo bleef de stand 12. Na deze wedstrijd begaf ieder zich naar de match DCG 2 AFC 2. Bij een overwinning zou AFC kampioen zijn, maar een in degradatienood verkerend DCG klopte AFC met 21, het geen betekent dat Ajax zich voor 't eerst sinds jaren op mag maken voor 't kampioenschap van Nederland in Zeist op 12 juni. Tenslotte nog enkele statistische gegevens verzorgd door elftal leider Henk van der Zwaag. De 47 Ajax-treffers werden gescoord door Rob Ombre (9x), Eef Hoff (7x), Rolf Grootenboer, Hans de Vos en John van Meerlant (elk 5x), Ko van Eek (4x), Hennie Henrichs, Roel den Hartog en Sjaak Swart (elk 3x), Nol Boer koel, Herman Landman en Jan Letschert (elk 1x). De wedstrijden tegen De Spartaan 2, DOS 2, DCG 2 en Rood Wit A 2 leverden zowel uit als thuis de volle winst op. Vitesse 22 2 komt de eer toe beide wedstrijden van Ajax te hebben ge wonnen. Eeuwige rivaal Volendam 3 hield aan beide ontmoe tingen slechts één punt over. De volgende spelers hebben aan 't kampioenschap meegewerkt: Jan Schipper (22 wedstrijden), Rob Ombre (22), Rolf Grooten boer (22), Hans de Vos (22), Eef Hoff (22), Hennie Henrichs (21), Kenneth Pont (20), Jacques Swart (19), Herman Land man (19), Roel den Hartog (14), John van Meerlant (14), Ko van Eek (9), Fons Erich (7), Nol Boerkoel (6), Jan Letschert (5), Wil Thiel (3), Wim Stuut (3), Jan Buskermolen (2), Henk de Jong (2), Arie v. Eyden (1), George Dekeling (1), Theo van Diepen (1), Harold Lai (1). Ajax 4 beëindigde de competitie op een eervolle, gedeelde, der de plaats. Met vijf punten uit de laatste drie wedstrijden nestel den wij ons achter kampioen Hilversum 2 en Zeeburgia 2. Tegen degradatiekandidaat Holland 2 werd het een doelpuntloos gelijk spel. Met deze uitslag mochten wij dik tevreden zijn. Gezien de spelopvatting hebben onze tegenstanders veel meer kansen gekregen, doch Willem Knaap in de goal was zeer attent. Toch hebben zich voor ons nog wel enkele kansen voorgedaan om de punten binnen te halen, doch onze voorwaartsen lieten het op de juiste momenten volledig afweten. Een overwinning in de uitwedstrijd tegen Amstelland 2 was meer dan waarop gerekend was, temeer daar onze tegenstanders theoretisch nog een klein kampioenskansje hadden. In verband met de fraaie kampioenskansen van Ajax 5 was 't elftal aan gevuld met spelers van Ajax 6. Desalniettemin werd het een leuke wedstrijd, die door Ajax met 32 in haar voordeel werd afgesloten. Ook de laatste wedstrijd tegen Elinkwijk 2 werd in een soort gelijke samenstelling gespeeld. Er deden zich voor ons zelfs vele RIJKSSTRAATWEG 84 DUIVENDRECHT TELEFOON 020-991625-992420 Met Ajax-diploma 10% korting 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 10