Jong Ajax Adreslijst seizoen 1976-1977 commissie en verder allen die deel hadden in het bereikte resul taat. Bij terugkeer in ons Stadion waren daar ook alle bestuursleden (alleen de heer Timman was helaas verhinderdaanwezig om handen te schudden en het glas te heffen. Jongens, geweldig! Ja we schrijven hecen Tweede Paasdag de 29e wedstrijd in de competitie ging vandaag tegen Telstar. Onder goede be langstelling. Nu, het aanwezige publiek zal geen spijt van zijn geld hebben gehad, zeker niet wat de eerste helft betreft. Daar in vielen al drie van de uiteindelijk vier Ajax-goals en het waren eigenlijk allemaal beauties". Vooral de eerste. Een fel door zettende Johan Zuidema gaf prachig op maat vóór, waar Ruud Geels klaar stond om met een machtige kopstoot te scoren. Terecht gaf het publiek hiervoor een langdurig applaus. Maar ook doelpunt no. 2 ,,viel in de prijzen". Nu was het Ruud Krol die vlak voor de outline" vóór gaf en een laag inkoppende Dick Schoenaker gaf de overigens uitstekende doelman v. d. Meeren geen schijn van kans. Uit de vele fraaie combinaties, die telkens door Ajax op de grasmat werden gelegd, werd dus vóór de rust nog een keer gedoelpunt, wederom door Ruud Geels. Na de hervatting was de spirit er bij Ajax wat uit; Arnesen werd vervangen door René Notten (die het nog niet zo erg kon vin den), en Ling geblesseerd verwisselde van plaats met Lerby. Alsof er een gelijkspel in zat, zo bleef Telstar vaak met het hele-hebben-en-houden voor het doel hangen; de enkele counters" hielden nauwelijks iets in. Nóg eens zou topscorer Geels de handen omhoog kunnen heffen, toen hij zeer bekeken c.q. goed beheerst de man aan het score-bord de ,,4" voor Ajax liet pakken. Daar bleef het bij, wat deze wedstrijd betreft want het gelijke spel van Feyenoord tegen FC Den Haag was natuurlijk met recht ,,een punt extra". ,,Last minute news". Go Ahead EaglesAjax op zaterdag avond 16 april jl. 10! Tja, niet alleen dat de bal rond is maar als dan onze ploeg in de eerste helft opereert in een stemming van ,,0h, dat varkentje wassen wij hier in Deventer wel even en de tegenpartij, hard werkend, slaagt erin in die eerste 45 minuten een 1O voor sprong te nemen dan wórdt het moeilijk. Dan kun je na de pauze wel onophoudelijk op dat doel van de ..koekstadmensen" blijven beuken maar het lukt niet meer. Het gaat je ook tégen zitten op onverklaarbare wijze wil die knikker" maar niet in dat ,,Eagle"-poortje. Jammer. Maar de concurrentie Feyenoord zondag a.s. op bezoek in het Olympisch Stadion, kwam ook niet tot de volle winstzodat onze schade tot één punt beperkt bleef. Tot zover deze keer. Mart. J. W. Middendorp De verrichtingen van ons C-elftal blijven beneden de verwachtin gen. Wim Schoevaart zag twee wedstrijden, nl. die tegen MVV uit en op 19 maart jl. de ontmoeting tegen Volendam, eveneens op het terrein van onze tegenstanders. In Maastricht leed onze ploeg, hoewel de strijd voornamelijk op de Limburgse helft verliep, toch een 30 nederlaag tegen een elftal dat nota bene bijna onderaan staat. Maar ja, zo schrijft Wim Schoevaart verder „doelpunten beslissen nog steeds en dié maakte MVV wel en wij lieten de kansen onbenut. Het lukte ook niet erg zoals gezegd was ons veldspel redelijk goed, echter zonder rendement. Rust 20 en na de thee kwam er dan nog een derde MVV-doelpunt bij." Neen, dat was een tegenvaller. In de strijd tegen de Volendammers gaf ons spel een beter aan zien. Trouwens, de ontmoeting was daarom veel aantrekkelijker, omdat de thuisclub ook behoorlijk partij gaf: om beurten was er een overwicht. Door Ad Bouma kwamen wij vóór rust aan de leiding, uit een uitstekend door Ron Niekerk genomen vrije schop. Na de hervatting begon Ajax met een offensief, dat echter geen resultaat opleverde. Na circa twintig minuten werd de stand gelijk (11) bij een scrimmage voor ons doel; een harde lage schuiver, waartegen onze uitblinkende doelman Peter Jager geen verweer had. De uitslag gaf beide elftallen loon naar werken. Medewerkers: Peter Jager, René de Haan, Hannie Das, Daan v. d. Burg, Ton Wickel, Ron Klinkenberg, Ron van Niekerk, Jan Papavoine, Rob Kok, Ad Bouma en Wim Schoch. Zelf zagen we een uitstekende wedstrijd aan de Middenweg tegen FC Den Haag, die glansrijk (50) werd gewonnen, Zeker, er was versterking in de aanwezigheid van Simon Tahamata en Hans Erkens. Dat scheelt natuurlijk wel een slok-op-een-borrel. Maar over het gehéél genomen werd er goed gespeeld Met veel inzet! Des teleurstellender was de partij tegen FC Utrecht, óók voor ons een thuiswedstrijd. Nü was René Notten van de partij, om er na zijn operatie weer ,,in te komen". Maar wat de aanwezigen te aanschouwen kregen neen, dat was ver beneden Ajax-peil, terwijl de Stichtenaren veel ambitie toonden, veel aan de bal waren; zo het een en ander tegen elkaar afwegende, de 20 zege volkomen verdienden. In de ontmoeting ,,uit" tegen PSV ging de strijd vrijwel gelijk op; om beurten hadden de teams een helft van overwicht, maar ge scoord werd er niet, al was Gluic daar dichtbij, toen zijn schot op de paal afstuitte. PROGRAMMA (RESTANT) C-ELFTAL 23 april: Jong FeyenoordJong Ajax 30 april: Jong NECJong Ajax 3 mei: (dinsdag) kwartfinales beker 7 mei: Jong FC AmsterdamJong Ajax 10 mei: (dinsdag) halve finales beker 14 mei: Jong AjaxJong Volendam 19 mei: (Hemelvaartsdag) finale beker (Zo mogelijk als voorwedstrijd bij finale KNVB-beker in het Feyenoord-Stadion) In bovengenoemde adreslijst staat onder: Leden van Verdienste, als telefoonnummer van de heer Kubin aangegeven: 449857; dit moet zijn: 449875. De lijst kan verder worden aangevuld met: Leiding perskamer: D. J. Schalm, Nachtwachtlaan 492, Amster dam. Telefoon (na 18.00 uur) 020-122683.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 5