Kroniek ajax-nieuws Het schiet, althans voor ons eerste elftal, alweer op wat de competitie 1976-1977 aangaat (bij de lagere elftallen zal het wel wat langer duren, gezien de vele afgelastingen in de afgelopen maanden En hoe is de stand van zaken Laten we eerst nog eens releveren wat de resultaten van de laatste weken zijn geweest. Daar was in de eerste plaats de moeilijke uit-wedstrijd tegen VVV in Venlo. Je kon er natuurlijk .donder op zeggen" dat de Limburgers, gesteund door zo'n 22.000 (het trekpleister: Ajax) toeschouwers, fel van leer zouden trekken. Nu dat gebeurde ook. Het leidde er voor de rust toe, dat de thuisclub een 20 voor sprong kon nemen door Jovanovic en het moet gezegd worden, dat beide doelpunten de aantekening fraai" verdienden. Maar een zeer ijverig Ajax, met vooral Ruud Krol als bezielende figuur, pakte in de tweede helft de zaken anders aan en na twintig minu ten was het raak, toen Ruud Geels een voorzet van Pim van Dord prachtig inkopte. VVV moest terug, Ajax ging door en vooral in de verdediging van de thuisclub liet men nogal eens een steek vallen. Was dit tot nu toe goed voor de Limburgers afge lopen, toen doelman Vieten eens wat ondoordacht uit zijn ,,hok" kwam, strafte Johan Zuidema dit resoluut af en was de stand weer gelijk. Dat mag onder de gegeven omstandigheden een goede prestatie van Ajax worden genoemd. Zelfs waren we nog dicht bij de volle winst, maar, jammer, dat stond Vrouwe Fortuna ons niet toe. Aldus 22. Op lente-zondag 20 maart kwam de FC Twente naar de Middenweg. De formatie van Spits Kohn, die het door vele bles sures en dat soort zaken een tijdlang zeer moeilijk heeft gehad, is weer in herstel. En een compleet FC Twente is nu niet een tegenstander die je, om zo te zeggen: ,,maar even pakt". Vooral niet als de ploeg op visite komt, waarbij men de eigen verdediging altijd goed gesloten weet te houden. Zo'n kleine 20.000 toeschouwers hebben, vooral na de rust, kunnen genieten van een uitstekende partij voetbal, waarvan de eind-uitslag 1voor Ajax wel een teleurstelling was, doch in zijn totaliteit genomen was het gelijke spel juist. Ajax was vaak dicht bij een tweede goal, Arnold Mühren, die het doelpunt van zijn club (fraaie kopbal, maar dekkingsfout onzerzijds) had er bijna voor gezorgd dat de volle winst toch naar de textiel-stad ging. Johan Zuidema scoorde op zeer knappe wijze de Ajax-goal. Tussen genoemde wedstrijden in, reisde onze A-selectie nog naar Parijs voor een .friendly game" tegen St. Germain de Paris. Resultaat een 40 overwinning (Geels 3x, Zuidema 1x). Zoals u misschien wel bemerkt zult hebben, is de sinds jaren op de tram voorkomende reclame, betreffende de eerstvolgende thuiswedstrijd van Ajax, verdwenen. Van gemeentewege werden namelijk dusdanig hoge financiële eisen gesteld met betrekking tot de continuering van het contract, dat het Ajax-bestuur besloot daarop niet in te gaan. Waar bovendien tegenwoordig de informatie aangaande het komende sport( voet bal-) programma via de huidige communica tie-media zó goed is, dat praktisch iedereen voldoende is ge ïnformeerd, heeft Ajax naar andere reclame-wegen uitgezien. Met het dagblad HET PAROOL is nu overeenstemming bereikt (dat hebt u waarschijnlijk ook al geconstateerd) over een zgn. ,,oor", d.w.z. dat iedere vrijdagavond aan de voorzijde van de krant, links naast de kop: Het Parool, een advertentie van Ajax verschijnt, die het karakter draagt (ook qua kleur) van de tram- reclame. En als we dan toch aan ..nieuwigheidjes" bezig zijn, hebben we nog prettig nieuws voor de houders van seizoenkaaren VAN 65 JAAR EN OUDER, m.a.w. de mensen in het bezit van een pas 65+. Reeds vorig jaar is er sprake van geweest voor bedoelde per sonen een seizoenkaart te verstrekken met reductie. Wat tóen door bepaalde omstandigheden niet kon worden verwezenlijkt, zal voor het a.s. seizoen wel mogelijk zijn: de 65-plussers zullen een belangrijke korting krijgen op hun seizoenkaart. Zo wordt een plaats op de ere-tribune f 200,in plaats van f 250,gaat een plaats op de Reynolds-tribune f 175,in plaats van f 225,kosten en behoeft men voor een staanplaats f 60,te betalen in plaats van f 80,Alle prijzen zijn inclusief vermake lijkheidsbelasting. Te zijner tijd zullen nadere berichten volgen omtrent de datum van uitreiking der kaarten. Nu kan reeds worden gezegd, dat naast uiteraard de 65+-pas, twee pasfoto's zullen moeten worden overgelegd. Een mededeling voor onze oud-spelers: we kregen bericht aan gaande het overlijden op 20 maart jl. van Bob ten Have. Ter informatie aan anderen: Bob speelde van 1929 tot 1935 in ons eerste elftal (rechtsbuiten), aldus in een belangrijk deel van de glorierijke Ajax-periode, die wordt aangeduid als ,,de Gouden Eeuw" (1929-1939). Bovendien was hij een actief lid van onze toenmalige cricket-afdeling. Hoewel al meerdere jaren niet meer voorkomend in het Ajax- ledenbestand, meenden wij vooral, zoals hierboven aange geven: voor onze oud-spelers van het heengaan van Bob mel ding te maken. Ons bestuur heeft ook blijk van deelneming jegens de familie gegeven. Kortgeleden werden wij geinformeerd omtrent het bestaan van een AJAX in Australië (Victoria). De officiële naam luidt: GREEN GULLY AJAX SOCCER CLUB, is in 1955 opgericht door Mr. Harry Moakes en heeft sindsdien met vallen-en-opstaan de lange weg van vierde- naar derde-, ver volgens van tweede- naar eerste klasse afgelegd en behaalde vorig jaar het kampioenschap: CHAMPIONS '76 Metropolitan League Division 1 Clubblad van de Amsterdamse Football-Club ,,Ajax" Maandblad Seizoen 1976/1977 April 1977 No. 8 Abonnement (voor riet-leden): 17,50 per jaar Postgiro 123977 - G neente Giro A 2800 Redactie M. J. W. Middendorp, M. Middendorp, J. van Praag Redactie-adres M. J. W. Middendorp, Zwaluwstraat 20, Badhoevedorp Administratie-adres Middenweg 401 - Amsterdam-O. Advertentie-exploitatie Gosewehr, Amstelveenseweg 1020, telefoon 445582 Layout en druk 'Grafica' b.v., Elandsgracht 37, Amsterdam-C. Kopij voor het volgend nummer moet uiterlijk 10 mei a.s. op het redactie-adres aanwezig zijn 1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1977 | | pagina 3